Jdi na obsah Jdi na menu
 


Procházíte-li hlavně o víkendech malebným Opárenským údolím z Malých Žernosek až do Vilemína, vždy vás překvapí krása přírody, pstruhový a Milešovský potok, velebné ticho plné ptačího zpěvu, prostě idyla, až neskutečná tomu, že údolíleží asi 3 kilometry od průmyslových Lovosic.

 

Údolím nyní vede dobře vybudovaná a udržovaná cyklostezka, kterou zase hlavně o víkendech hojně využívají sportovci i celé rodiny s dětmi.

 

Všechno je idyla, dokud kousek od nádraží Opárno zhruba uprostřed Opárenského údolí nezačne kanonáda! Polorozpadlá střelnice bývalého Svazarmu se využívá právě hlavně o víkendech na trénink ostré střelby. Neskutečný randál vás doprovází několik stovek metrů. A to jsme ve velmi chráněném území Českého Středohoří. Zvěř prchá všemi směry ve strachu o život. Je to proti veškeré základní logice! Chráněná příroda a rozpadlá avšak rachotící střelnice! Budeme bojovat za její zrušení

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nechte střelnici na pokoji

(Luděk Králíček, 5. 11. 2009 13:28)

Střelnice tu byla dřív než CHKO, cyklostezka atd. Buďte také trochu tolerantní, myslivci se zde učí bezpečnému zacházení se střelnou zbraní. To je jejich povinnost!!! Dovoluji si upozornit, že uživatelé střelnice mohli např. zamezit výstavbě cyklostezky vede totiž i přes jejich pozemky. Proč jsou mezi námi stále lidé, kteří musí proti někomu bojovat.

Re: Nechte střelnici na pokoji

(Právo, 18. 5. 2016 22:08)

Svoboda jednoho končí tam,kde začíná svoboda druhého. Přestaňte otravovat hlukem ostatní. Platí snad v této zemi nějaké zákony.

Jsem proti rušení

(Jirka, 25. 5. 2013 19:34)

Udělali jsme ůstupky a nechali vybudovat trasy cyklostezek.Ale pořád někdo bude pindat a dělat problémy.Zase tolik se tam nestřílí aby jste s toho dělali drama.Raději si ohlídejte turisty ať neházejí pet flshky a obaly kolem potoka.