Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z jednání lovosického zastupitelstva o prodeji ordinací lékařům se vytratil lidský a sociální rozměr tohoto prodeje. Připadá mi nedůstojné a kramářské dohadování s lékaři, při kterém se zapomíná, že provozování lékařské praxe není jednoduché a nejedná se o podnikání, ale o službu a to celoživotní. Město by mělo mít zájem na tom, aby lékařská péče pro občany města byla zajištěna na co nejlepší úrovni. Zvláště mě nadzvedlo vyjádření předsedy Finančního výboru Jindřicha Nováka, který se vyjádřil, že když lékaři nebudou akceptovat zvýšenou cenu, tak se jejich ordinace prodají někomu jinému za tržní cenu. Nerozumím tomu jak člověk s takovými názory, může být v městském zastupitelstvu a zastupovat občany. Možná je jeho názor ovlivněn tím, že v Lovosicích nežije ani nepracuje. A proto je mu lékařská péče v Lovosicích lhostejná.

 

 

Milan Daneš 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dvě díry do země

(Pavel, 19. 3. 2008 19:58)

Lékaře by chtěli pořádně pumpnout o peníze ze budovu na ordinace aby je mohli pak nekontrolovaně utrácet za takové opičárny jako jsou dvě díry do země u Besedy.Nejdražší díry v Evropě.Zase jeden primát.

Odstoupení

(Dáša, 19. 3. 2008 8:40)

Ještě nejsou v polovině.Ještě toho dost napáchají.V Chomutově se včera sešlo více jak sto lidí na náměstí a požadovali odstoupení vedení města.

Za kolik to mají?

(Martin, 18. 3. 2008 12:53)

Kolik to mají do voleb?

Klokaní Rudé právo

(Vašek, 17. 3. 2008 9:12)

Neuvadá.Bylo toho už dost řečeno na tohlew téma.Uvidíme na dalším zastupitelstvu s čím přijdou.Naposled mě pobavilo Klokaní Rudé právo /Lovosické noviny/četl jste to někdo?

Vadnutí

(Radek, 16. 3. 2008 20:45)

Nějak nám ta debata uvadá.Myslíte že už není o čem?

Přesně tak

(Míla, 14. 3. 2008 8:59)

Přesně tak. Souhlasím s tebou Horymíre. Ostatně, jak už napsal Tomáš, každý kdo si to přečte, má jasno.

Hauf a Novák

(Horymír, 14. 3. 2008 7:48)

Mít stejný názor jako Hauf a již umiňovaný Novák je opravdu smutné.Zvláště v zásadních věcech.

Obrázek si každý udělá sám

(Tomáš, 13. 3. 2008 13:09)


Kdo si přečte příspěvky pana zastupitele a Vás pane Šedivý má jasno. Přidáme-li k tomu odvahu podepsat se, myslím, že není co řešit.

pro ujištění

(Šedivý Zikmund, 13. 3. 2008 10:01)

Jane mladší,

O tom, že by mohl být dům prodán někomu jinému se zmínil váš soukmenovec Novák. S kterým, jak jste níže uvedl, se v této oblasti naprosto ztotožňujete. Pokliže dům může nadále zůstat v majetku města a lékaři mohou nadále platit nájem, tak opravdu nechápu, proč to milý zastupitelé vůbec řešíte. Zamyslete se nad tím, zda by nebylo vhodnější věnovat se něčemu přínosnějšímu.

Pakliže jste na vaše otázky ohledně holoubkovské výstavby nedostal odpovědi, měl jste na to upozornit a zeptat se znovu. To, jak jste se zachoval opravdu nebylo příliš chytré.

Vás jsem nijak v souvislosti s obohacováním na úkor města neobvinil. Tedy pokud vaše druhá identita není Kulhánek, nebo John.

To, že tu uvedete kontakty na sebe je pěkné, ale diskuzi bych z tohoto fóra neodváděl. Pokud berete názory voličů jako invektivy, lecos to vypovídá.

pro upřesnění

(Honza Piegl ml., 13. 3. 2008 9:31)


Zikmunde šedivý,

diskuzi už mi to příliš nepřipomíná tak jen zvěrem chci reagovat na nepravdy, které tu o mě šíříte.

Ani slovem jsem se nide nezmínil, že by měl být dům prodán někomu jinému než lékařům. Vaše obvinění, že se snažím vystrnadit lékaře někam do japonského městečka je mimo mísu. O tom, že dům může zůstat v majetku města a lékaři dál v nájmu se hovořilo už na inkriminovaném zastupitelstvu. Nic nového pod sluncem.

Když se projednávala výstavba bytů na Holoubkově. Tak jsem před tím než jsem "jako načepýřený kohoutek" odešel, vystoupil jsem a ptal jsem se, zda byl záměr vyvěšen, kdo vše se přihlásil a proč tu stavíme další luxusní byty, když poptávka je jiná. Nikdo mi neodpověděl. Vystoupení lze doložit zvukovým záznamem, tak tu prosím nelžete.

Nepřímo jste mě zde obvinil z nějakého obohacování na úkor města. Prosím doložte toto obvinění, protože takhle anonymně někoho očernit je vážně podlost.

Na Vaše další invektivy budu kdykoliv rád reagovat, na kontaktech piegl@seznam.cz nebo telefonu 721 953 845.

Děkuji a přeji hezký den

Zikmund šedivý moralista

(gandalf, 13. 3. 2008 7:54)

Budemse si říkat zdrobnělinama? Dobře Zikmundíku. Já myslel že taky jen vtipkuješ. Protože to co ty píšeš vážně brát nemůžu Zikmundíku:-)

Přesně tak

(Šedivý Zikmund, 12. 3. 2008 19:12)

Přesně tak. Taky si myslím. Je ale evidentní, že zde někomu jde o jeho prodej. Mám pocit, že jsou za tím zase nějaké hospodské kšeftíky Johna a Kulhánka. Tak jako s holoubkovem a zeměgulou.

Poslední otázka je důležitá.

(Standa, 12. 3. 2008 18:50)

Zikmunde ta otázka proč musí se ten dům prodávat je ten hřebíček, který jsi uhodil na hlavičku. Město si může dům ponechat a tak aspoň něco zanechat příštím generacím co budou vlastnit.Ti co dorostou zjistí, že město je chudé jako kostelní myš a umyté dočista, dočista.

Gandalf nevyvedený humorista

(Šedivý Zikmund, 12. 3. 2008 15:53)

Gandalfku, možná přišel, ale neuváděl zde.

A ještě něco - pokud ve svých rádobyvtipných narážkách nedokážeš být doopravdy vtipný, raději se takovým kouskům vyhni. Působí to poněkud trapně.

Díky

Pro někoho jiného?

(Winston, 12. 3. 2008 15:08)

Myslím,že tady trochu zapadla ta nejvíc bizarní mšlenka a to,že když lékaři nedají více tak to Novák chce prodat někomu jinému.Rozuměl a chápal bych ,kdyby představitelé města říkali pojďme se dohodnout a hledejme společný kompromis.Což se však nestalo.celé to působí dojmem ,že dům je připraven pro někoho jiného.

Zikmud šedivý myslitel

(gandalf, 12. 3. 2008 15:08)

Ne určitě na to nikdo před tebou zikmunde nepřišel. Ještě že Tě máme. Ty si chtěl stěhovat doktory k japoncum. A jsem rád že souhlasíš ze Standou, je to lepší než když vymyslíš něco svýho :-)

Šlo mi hlavně o jednu věc

(Šedivý Zikmund, 12. 3. 2008 14:33)

Stando, trochu se v tvém příspěvku ztrácí, ale jinak bych řekl, že na věc máme podobný náhled. Ze židle mě nadzvedla zásadním způsobem jedna věc a sice to že tu nestále někdo probírá kolik kdo vydělává a že na to má a podobně. To je závistivé a bolševické chování toho nejodpornějšího rázu. Protože závist je hrozná.

Nevím, zda o tom někdo už uvažoval, ale proč se ten dům musí nutně prodávat? Proč nemohou být doktoři prostě v nájmu? Hodnota takového objektu navíc v centru města nadále poroste, tak proč se město musí nutně zbavovat svého majetku?

Proč napadáš ty?

(Standa, 12. 3. 2008 13:24)

Je demokracie a proto slova o tom, že někdo má nebo nemá své názory prezentovat nabo ne je hloupý úlet. Nikdo přece doktory nevyhání, ale chce se po nich, aby zaplatili pokud tam chtějí soukromé ordinace. Nic více a nic méně. Vnášení sociálního rozměru do prodeje nemovitosti podnikatelům všech oborů je naprostá pitomost.Bolševici měli vždy nějakou třídu za kterou bojovali. Dnes prostě žádný třídní boj není a spíše platí zaplať anebo známé postarej se sám osebe i když to někdy nejde. Jedno však musí platit určitě majetek města musí sloužit všem občanům a nelze z něho ulupovat perníček jako v pohádce. To je pro doktory, museli dělat školu, to je pro učitele museli dělat školu. Já si myslím, že když nám popeláři nevyvezou tři měsíce bordel bude to větší katastrofa než lékaři v jiné budově. Popeláři školu nedělali teda pokud už zase nějaký převlečený komunista nedonutil nějakého vzdělaného jít dělat k popelářům. Práce jejich je stejně záslužná jako lékaře nebo pekaře.

Ale ale dědoušku!

(Šedivý Zikmund, 12. 3. 2008 10:06)

Dědoušku, ty jeden šibale!

Nikdo přece nechce, aby ten dům dosttali lékaři zdarma. Myslím, že k tomu už není co říci. Ať si zastupitýlci ceny šroubujou - dědo, mě je to jedno, já mám auto a k lékaři si dojedu i kdyby je mladí Jeni Pieglové, Houfové a Nováci přestěhovali do japonského městečka, ale víš, dědo, je tu spousta lidí, co auto nemá, nebo starých lidí, kterým vyhovuje, že jsou lékaři v centru. A právě s těmi by měli být sociální demokraté solidární. Dědo, víš jak to je přece. Stejně tak, jako lovosická ODS není ODS, ale sbírkou zlodějů a exbolševiků, není ani lovosická ČSSD tou SOCIÁLNĚ demokratickou stranou.

K těm tvým zakázkám, dědo, všichni víme, pokud nenamažeš Johna, Kulhánka a Jakuba, nechytáš se.

Závěrem bych jen chtěl upozornit, dědo, zanech těch osobních urážek, ano. To je cesta, která v internetové diskuzi nikam nevede.

Zikmud šedivý nenávistí nevidí

(gandalf, 12. 3. 2008 9:56)


Copak je Zikmunde arogantního na tom, že někdo nese svou kůži na trh s kontraverzním názorem? Spíš je to odvážné.