Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jmenuji se Venuše Wentová a jsem občanem města Lovosice, okr. Litoměřice. Jelikož jest Ministerstvo vnitra nadřízeným orgánem samosprávy, prosím Vás o pomoc ve věci, kterou Vám popíši níže.

Vyčerpala jsem všechny možnosti a než přistoupím k soudní žalobě, prosím o prošetření Městského úřadu Lovosice v jednání: občan – úřad.

 

V roce 1980 jsem v dobré víře koupili pozemek p.č. 2524 ( část 12,3 m2 ), který byl předchozím majitelům v r. 1965 jako náhradní užívání za pozemek č. 483. V té době byl pozemek odebrán komunisty pro potřeby statku. V kupní smlouvě, kterou MÚ Lovosice k dispozici MNV v r. 1980 převod povolil.

Od roku 2003, kdy přešly pozemky pod samosprávu města Lovosice, změnou zákona o náhradním užívání, nastaly problémy. Pozemek máme v držení 28 let. Jelikož se o pozemky v této lokalitě začali zajímat cizí lidé, byla jsem upozorněna, že pozemek patří městu.

Dne 21.1.2007 bylo na katastrálním úřadu zjištěno, že převod parcely není zapsán v katastru. Bylo mi paní úřednicí KÚ řečeno, že pokud přinesu z MÚ Lovosice souhlas s převodem, bude vše napraveno. Od té doby mě město doslova šikanuje a vysmívá se na veřejných zasedání, že toto není pozemek pro pěstitele mrkve, ale stavební parcela ( zatím je v této výhodné lokalitě pouze v plánu ).

V době od r.2003, kdy zákon vstoupil v platnost, MÚ povolil zájemcům postavit dům za cenu v místě obvyklou 100Kč/m2. Občané, kteří měli tyto pozemky v náhradním užívání, byli vyhozeni. Toto jest protiprávní jednání. Náš pozemek měl být prodán v pětileté lhůtě, kde nám ale zákon říká, že s námi musí být uzavřena nájemní smlouva s předkupním právem. Tento prodej se díky mému vstupu neuskutečnil a nájemní smlouvu jsme nedávno uzavřeli, jinak bychom byli z pozemku vypovězeni. Jako nájemci nám z výše uvedených důvodů dělá MÚ již dva roky potíže a každý náš návrh shodí ze stolu. Důvody neznáme. A to MÚ v roce 2007 ani nevěděl, že nějaké pozemky má. Nezajímal se o to, že tento pozemek velmi pracně obhospodařujeme a dle mého mínění je toto vše lukrativní až nyní, kdy se jedná o možnost budoucí stavební parcely-tj. pro město výhodné.

Po vzájemné dohodě obou stran jsem předložila do zasedání města na veřejné zasedání dne 25.9.2008 návrh na prodej za cenu obvyklou s podmínkami jako ostatní, co již měli koupeno. Návrh pana zastupitele byl, aby byly v celém městě pozemky nejdříve zasíťovány a poté prodány za jednotnou cenu – to jsem odmítla. Také z důvodu, že chvíli před hlasováním byly dva pozemky prodány příbuzným zastupitelům a to územní plán ještě není dokončen. Prodej pozemku byl pro nás bez odůvodnění opět zamítnut.

K dokreslení celého případu Vám sděluji, že jelikož jsem dlouholetou členkou ODS, bylo mi paní úřednicí sděleno, že si jistě poradím a ať si kleknu na kolena a poprosím. A dalšími, že mám smůlu, když jsem v ODS, že řídí město a toto si nemůže dovolit kvůli opozici. Požádala jsem písemně pana hejtmana Jiřího Šulce o radu, co mám dělat. Nechci v následujících volbách ničit stranu mediálně. Pro ODS dělám mravenčí práci ( vysvětluji zákony, mluvím s lidmi..) a když nejsem ve vysoké funkci, tak za léta v ODS, jsem v místě svého bydliště její tváří. Ale o politice to přece nemá být. Pan hejtman Šulc mi odpověděl a poradil, že Vy jako nadřízený orgán můžete vše prověřit a poradit. Nemáme peníze na soudy, ale na tomto pozemku pracujeme rádi již 30 let a nic jiného nám opravdu nezbývá, než se začít tvrdě bránit.

 

Všechna svá tvrzení můžu doložit fakty a přikládám jako přílohu č.4 vyjádření notářky JUDr. Marcely Knoblochové, která nám kdysi kupní smlouvu pro koupi parcely č.2425 sepisovala.

 

Věřím, pokud to bude možné, že mi pomůžete. Předem Vám velice děkuji a jsem k dispozici

 

S pozdravem Venuše Wentová Went Antonín

 

 Svatopluka Čecha 6, 410 02 Lovosice

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář