Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dostali jsme do redakce upozornění na doslova neřešitelný problém s bezdomovci v hale našeho vlakového nádraží. Ještě před nedlouhou dobou dokud nádraží ČD bylo v rukou Lovosického vedení drah existovala smlouva s policii ČR o pomoci před osobami nežádoucími. Dnes však patří areál ČD v Lovosicích pod vedení sídlící v Ústí nad Labem a těmto lidem je úplně šumafuk co se děje na vlakovém nádraží v Lovosicích. Proto také žádnou podobnou smlouvu s policii ČR už nikdo neuzavřel.

Abychom nepsali jen tak podle toho co slyšíme vypravili se naši zástupci na toto nádraží a na vlastní oči viděli, že to co bylo v mailu je nejen skutečností, ale doslova hororem.

 

 

 

Zatím je pravdou, že u nás tolik bezdomovců ještě není a Praze se nemůžeme rovnat i když půjde-li to takhle dál stanou se Lovosice a jejich nádraží vyhledávanou ubytovnou bezdomovců. Divit se tomu nemusíme, protože bezdomovci tam mají vše co ke svému životu potřebují. Teplo, světlo i lavičky. Řečeno jednoduše naprosté pohodlí. Jenže kdyby u toho jen zůstalo bylo by to ještě snesitelné. Oni však tohoto pohostinství používají po svém. To že chodí nemytí a smrdí je jaksi jedna stránka věcí, ale to, že obtěžují cestující žebráním velice vadí. A jsou i takoví, kteří do svého nádražního bydliště přijdou opilí, sednou na lavičku a tam klidně po celou noc vykonávají svojí potřebu, bez toho, aby se zvedli a došli si na záchod.

Policie ČR je v tom asi opravdu nevinně, neboť nikdo je nepřizval k tomu tyto případy řešit, tedy neuzavřel s nimi smlouvu tak jako to bylo dříve a navíc záchytky ten přežitek totality už snad ani neexistují. Pokud ano tak doprava do nich je z důvodu vzdálenosti čím dál složitější a dražší. Zatknout tyto lidi a nějakým způsobem je řešit je v demokratické společnosti naprosto nemožné.

Pak tedy by k řešení mělo přistoupit samo vedení drah např. najmutím si nějaké bezpečnostní agentury, která by podobné věci za odměnu řešila. Vedení ČD a Lovosický drážní náčelník spolu s hlavouny z Ústí hodili celý problém na zaměstnance, kterými jsou převážně ženy. Zdá se, že různá individuda na našich nádražích budou přibývat a to ještě není u nás nejhůř. Do několika let se může stát, že bezdomovců na nádraží bude více než cestujících. Zároveň však přibývá jejich agresivita a na problém buď teď nebo později máme zaděláno. Nejsem zastáncem toho, aby si to s bezdomovci začali vyřizovat nějaké skupiny, kterým dělá potěšení zapalovat, píchat nožem nebo někoho jen tak zmlátit. Ale řešit by to měla dráha spolu s městem i policií, tedy ne naší budoucí městskou, neboť ta v noci bude spát hlubokým spánkem. Myslím s policií státní opět nějakou dohodou.

Na závěr se zeptejme co dělat? Měli by jsme i my někde, kde to nebude vadit občanům města a po dohodě všech postavit azylový dům, kde by se za úplatu mohli tito tuláci vyspat a umýt. Ráno by toto zařízení zase opustili. Prostě skončily by výmluvy na to, že nemají kde být. Na druhou stranu je pravdou, že proti alkoholem opojeným bezdomovcům, kteří otravují na nádražích, by se mělo zakročit se vší tvrdostí a jejich pobytu v těchto místech by mělo být zabráněno. Vzpomínám ještě za totality na to, kdy se o půlnoci zamklo nádraží a nikdo se do něho nedostal. Teď když jezdí čím dál méně vlaků možná by to šlo také. Problém to tak úplně nevyřeší a při zvyšujícím se počtu bezdomovců bude i problém narůstat. Je však načase přestat strkat hlavu do písku a problém začít řešit. ČD město i policie společně. Nejvíce se to přece dotýká cestujících z našeho města. Vidíš starosto i vy pánové radní, že městská policie, která neslouží v noci je naprosto k ničemu. Hrůzostrašné dění v našem městě se odehrává za tmy, toto by však měl vědět každý kdo má v hlavě mozek.

Redakce
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Za všemůže stát

(Milena, 18. 7. 2009 7:55)

Za tohleto může náš stát.Ti frajeři nahoře.Povolili podnikat,tak by také při tom podnikání měly být nějaké podmínky a stát by je měl tvrdě dozorovat.NO NENÍ TO JEDNODUCHÉ?

Ano je to pravda ,

(Alena, 26. 4. 2009 12:46)

to Lovosické nádraží je děs i ve dne natož pak v noci,samý rom a pakáž povalující se na nádráží a cestující musí většinou stát a ostražitě hlídat své zavazadla.Myslím že by se tam tito lidé neměli povalovat ve dne natož pak v noci když jsou policisté zalezlí a nevystrčí nos.

Co na to pan ???

(radek, 20. 4. 2008 20:29)

Co na to pan Dobrovolný,kterému vše náleží?Jakou zde máte pracovní náplň?Buzerovat Ty co nemají žádné pravomoce?Takovou nápň práce bych chtěl taky.CHtěl bych od Vás odpověď, té se ale nedočkám že ano.Ale chlap by se ozval, pokud je to chlap na svém místě.

2 Aničky

(radek, 8. 4. 2008 20:37)

Jedna Anička nevidí opilé bezdomovce na nádraží přes noc a druhá Anička se bojí o místo.Nějak té debatě mezi Aničkama Andulou nemužu přijít nakloub.Není to jedna a ta samá osoba?Standa tento problém nepovažuje za duležitý,protože nádraží opravdu nejde nijak zamknout.A tam je ten problém.To si musí vyřešit dráhy.Nepřehazovat interní problém na obec.CˇDpodlouhé době nečinnosti musí jednat a ne čekat až se na nádraží začne přepadávat a znásilnˇovat.Je k tomu blíž a blíž,jejich agresivita a drzost se stále stupnˇují.No počkáme si.

Bohužel

(Anička, 7. 4. 2008 19:47)

To jsi Andulo nezvládla já tam totiž dělám.A jde tady o bezdomovce né o výrostky.Netrvám na Městské policii ale aby to už někdo řešil.Pište stížnosti my s tím fakt nehnem.Nám tak akorát přinejhorším daj výpověď.

Nevím kde jsi to vzala.

(Andula, 2. 4. 2008 14:03)

Mohu jen potvrdit to co je v článku napsáno. Bezdomovci jsou prblémem našeho nádraží. O tom by mohli vyprávět ti co tam dělají. Možná si tam byla v nějakou zvláštní hodinu. Polici potřebujeme v noci, kdy je napaden při venčení psa 14-cti letý chlapec třemi opilými výrostky. Když sedíš doma a nikam večer nechodíš tak aspoň nepiš hloupé kydy, které jsou lživé. Souhlasím s názorem, že si radnicu buduje lidové milice. Být jejich náčelníkem by Kulhánkovi opravdu seklo.

Asi jste tam v noci nikdy nebyla.

(Standa, 31. 3. 2008 22:57)

Nechci s vámi polemizovat protože tento problém nepovažuji za důležitý. Pro mě a za mě ať si tam bezdomovci bydlí. Ovšem skutečnost není taková jak popisujete a s tím zavíráním nádraží si děláte legraci. Nádraží v Lovosicích je děravé jak řešeto. Druhá věc je policie. Na co potřebují prohnaní bolševici ve vedení radnice svoji policii? John na hlídání svého náměstí, Kulhánek na dopravu z hospody protože v noci už ho nikam jeho skorochoť nepouští a Jakub na hlídání značek, které vymýšlí. Houf ten zase potřebuje klid k rozkradení DZCL a v tom mu pomáhá spousta bývalých bolševiků. Když vidím jak se ti bývalí snaží nám vrátit lidové milice, které nazvali městskou policii mám oprávněný strach, že budou buzerovat občany a ochraňovat radniční bolševiky. Aničko dušičko, nedoporučuji vám chodit ven v noci, kdy se rozbíjejí koše, výlohy, auta, dveře nebo napadají lidé, kteří venčí pejsky. Musíte být podivná to žena, ale Babička od Boženy Němcové nejste. Spíše babička z radnice.

bezdomovci

(Anička, 31. 3. 2008 20:23)

Kdyby jste navštívili nádraží v noci tak zjistíte,že je prázdné a zamyká se.Bezdomovci tu vegetí přes den tak přivítám městskou policii hlavně ve dne.Prosím cestující nedávejte jim ani korunu,protože by jste se asi divili jaké mají důchody a podpory.Stejně to hned propijou.Díky

Idioti

(Petr. D., 29. 3. 2008 14:56)

Znovu jeden problém, který se zdá, že mnoho lidi nezajímá, ale pozor občané on může vyrůst jako vřed. Policie podle radních je nebezpečná hlavně pro nás. Když zde nebude v noci tak ji tu nechtějme. Pak se jedná o údernou pěst našich radních a to je podobné lidovým milicím. Hlídat parkování mohou automaty, radnici Johnovi bývalí kamarádi a pejskaře Jakubova MHD. Až přestřihnete pásku u metra dejte vědět a natočte film, který bude soudit jako důkaz až bude proces u soudu s názvem co stavěli idioti v převlečených kabátech. Jednoho dne budeme chudí a nepomůže nám ani Vágnerová na finančním. Jsou to všechno srabi jak je vidno.Bezdomovcům zdar a posílat je Johnovi do cukrárny.

Musíme počkat .

(Prskoč, 28. 3. 2008 19:19)

Až budou tito lidé vadit naši městské smetánce potom co se začnou potulovat po městě pak se to začne řešit. Přece nechcete, aby starosta zvedl zadek a staral se o cestující vlake. Kulhoši nic zlého ti nepřeji, ale pan farář by ti měl přestat dávat rozhřešení a odpustky.A v hospodách by ti měli přestat nalívat pivo a alkohol vůbec. Prostě by jsi se měl stát abstinentem jako tvoje stranická soudružka Berešová. Cha,chá!

vedení čd

(radek, 26. 3. 2008 13:33)

Opuštěním budov vedením čd a následné přestěhování do krajského města začala pozvolná devastace našeho docela slušného nádraží.Policie přes den je docela velký problém,když nebude fungovat v noci tak celodenní práce přijde vniveč.Pokud nějaká práce přes den bude.Už se toho o policii napsalo dost, tedˇaby to dopadlo na urodnou zem.

Bylo třeba se už zeptat.

(Pavlína, 26. 3. 2008 7:44)

Bylo už nutné se zeptat města zda o tomto problému vůbec ví. Oni na radnici si vozí zadky v autech a vlak znají jen z pohádek v televizi. Proto nemají ani ponětí, že existuje nějaké nádraží. Tam, ale vážení odjíždějí nebo přijíždějí vaši občané. Odpovězte jasně k čemu policie na den? Jen na buzeraci lidí? Policii potřebujeme v noci nebo s ní běžte k šípku.Prosím páni zastupitelé přestaňte se chovat jako děti. Vždyť každý z vás co jste zvedli pro tento nesmysl ruce víte, že si policii děláte jen pro vaše potěšení a k buzeraci při parkování apod. Nedopusťte, aby si lidé na radnici mohli ještě ke svému špatnému vládnutí zřídit milici. Policie pracuje i v noci a hlídá město. Ve dne ji potřebují hlavně radní na čele s Kulhánkem a Johnem.