Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stále více se lidé ptají, proč nevychází více výtisků našich novin. Chtěl bych na tento dotaz odpovědět.

 

Otevřeli jsme internetovou stránku těchto novin a to právě z důvodu problému s vydáváním tištěného periodika. Internetová stránka má tu výhodu, že její cena není tak velká a jsme schopni ji zaplatit. Jednou za šest týdnů, až dva měsíce dokážeme vydat maximálně 500 výtisků našich novin. Jsme si vědomi toho, že to není mnoho, ale vycházíme z finančních možností. Naše noviny v Lovosicích sponzorují pouze dva lidé a někdy se stane, že dostaneme sponzorský dar i od podnikatelů, kteří bydlí mimo Lovosice. Stává se to však jen výjimečně. Částka, kterou na provoz dostáváme je v podstatě nedostatečná a nedovoluje nám zvýšit náklad tištěného periodika. Začali jsme jednat o možnosti získání dalších sponzorů a jednání budou ukončena do konce února tzn. v době kdy noviny půjdou do tisku. Když se podaří získat dalšího sponzora nebo sponzory je naprosto zřejmé, že naše noviny budou moci zvýšit náklad. Jen tak pro zajímavost uvádím, že k tomu, abychom uspokojili všechny naše i vaše přání by bohatě stačilo, kdyby si nás oblíbil náš pan starosta a slovutná rada města a oni nám ročně přispěli sponzorským darem z městské kasy ve výši 10 000 korun. Mohli by to odůvodnit tím, že podporují nezávislé noviny v Lovosicích a my by jsme jim mohli na oplátku slíbit, že do záhlaví našich novin zeměgulu i když s její stavbou nesouhlasíme. I když nevěříme, že za střízlivého stavu by něco takového starosta i rada odsouhlasili, ale nejsme proti tomu, zkusit žádost napsat.

 

Zároveň se připravujeme na rok 2010, který bude super volební a pro nás jsou prioritou komunální volby. Již dnes jednáme s mnoha lidmi, o vydávání volební dvoustrany, která bude sloužit nejen k prezentaci volebních subjektů, ale hlavně k informaci pro voliče, co který zastupitel pro ně udělal a jak hlasoval ve věcech pro ně důležitých. 

 

Chtěl bych proto poprosit naše čtenáře, aby měli trpělivost, když noviny nevyjdou přesně v termínu nebo když jich nevyjde tolik, kolik by si jich přáli. Jsme si vědomi, kde nás tlačí problémy a chceme je řešit. Nelze to však řešit tím, že se budeme spoléhat jen na dobrovolníky z řad čtenářů i když jedné staré paní velice děkujeme za to, že se snažila našim novinám pomoci. Právě ta skutečnost, že mnoho věcí se dělá na koleně, nahodile a někdy ve velké rychlosti nám znemožňuje plánovité vydávání našich novin. Proto vás žádám, aby jste pro nás měli pochopení a popř. si články z internetu navzájem stahovali. Můžete je i šířit. Věříme, že všechny tyto problémy dokonce roku vyřešíme tak, abychom do volebního roku 2010 mohli vstoupit nejen s vyšším nákladem našich noviny, ale i s novým volebním zpravodajem. Děkujeme vám za vaši přízeň.

 

 

  Redakce.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář