Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stává se už normální, že nejenom kolem Lovosic, ale i uprostřed města a jeho nejbližším okolí se začínají stavět různé podivné bedny, haly a zařízení ne nepodobná koncentračním táborům z let dávno minulých. Jsme jedním z nehlučnějších měst a pomalu a jistě se stáváme i daleko více městem znečištěným. Aby toho nebylo dost včetně fabrik, které mají vyrostly a mají vyrůst v areálu bývalého cukrovaru se připravuje na pozemku naproti bývalému areálu Rolla výstavba nového logistického centra. Má jít o překládku zboží z železničních vagonů do silničních kamionů a opačně. Jelikož se má jednat o přibližně 40 kamionů za den zachvátil lidi oprávněný strach. Lukavec dává jasně najevo, že je připraven příjmout opatření k zamezení přesunu kamionů přes jejich obec.

Pokud se tak stane došlo by k tomu, že poté co se Kulhánkovi podařilo udělat z Holoubkova čtvrť, kde se za prvé zvýšil hluk, za druhé padá na obyvatele nedefinovatelný spad z Japonských tzv. koncentráků a za třetí smrdí i drůbežárna udělat totéž i z Nového Klapý a možná by tato čtvrť mohla dopadnout ještě hůře než Holoubkov.

 

 

 

Nové Klapý má zastoupení v radě v osobě paní Berešové, která spolu s Kulhánkem a ostatními vůdci naší radnice s velkými kapsami připravuje pro svoje bydliště hlučnou a smradlavou past. Zjistili jsme, že pozemky na kterých se má stavě logistické centrum nejsou v držení města. Vlastníky pozemků jsou také dráhy, pan Nesvadba, který žije v Kanadě a kousíček vlastní i pan Červinský jednatel firmy INSKY s.r.o. jak psal někdo v diskuzi. Pravdou však je, že pan Červinský nemůže nijak tuto stavbu ovlivnit. Má jen tu smůlu, že tam má pozemek. Dneska už nejde o to, že logistické centrum ubere 80 000 m2 nejúrodnější půdy, protože zemědělství je jaksi v likvidaci, ale jde hlavně o to, že celá sranda poškodí obyvatele Lovosic a hlavně čtvrť Nové Klapý. Očekávat v tomto městě, že se dodrží územní plán, který má právě město chránit před takovými šílenými nesmysly, může očekávat jen slaboduchý a nemyslící člověk.Územní plán se stává gumovou hračkou radních a zastupitelstva, kteří si z něho udělali dojnou krávu.Je pravdou, že odbor životního prostředí prý zatím zaujal odmítavý postoj, ale úderné síly naší radnice jsou schopné všeho. Zásah ze strany stavebního úřadu se také zatím pohybuje v říši pohádek a možnost, že se budou vyjadřovat i občané hlavně Nového Klapý je zatím spíše zbožným přáním než skutečností. Toto překladiště, nebo-li logistické centrum bude rozlohou třikrát větší než logistický park v japonské průmyslové zóně. Počítá se i se železniční vlečkou. Výstavba by měla začít v tomto roce a dokončení je plánováno na začátek roku příštího. Nějaký patvor, který si říká člověk a je významným Slovenským developerem tvrdí, že kombinovaná doprava má ulehčit nákladní dopravě na pozemních komunikacích a přispět k menšímu znečištění životního prostředí. Nechci být za rasistu, ale doporučil bych tomu panu Slovákovi, aby si šel něco podobného postavit do Martina. Důvodů je víc jak dost. Nevím jak to pomůže pozemním komunikacím jinde, ale Lovosicícm to ublíží určitě a z hlediska zaměstnanosti to bude mít stejný vliv jako sníh na Sahaře.

Samozřejmě se do tohoto zapojí i Krajský úřad svými dotčenými orgány. Zkušenosti s krajskými dotčenými orgány jsou více méně ubohé a spíše tyto orgány mají na mysli peníze než zdraví a životní prostředí. O tom by nám pan Zamrazil mohl vyprávět tisíc a jednu noc. Přiznejme si však ten fakt, že město Lovosice má dostatek možností jak tomuto celému projektu zabránit, pokud bude snaha a zájem. Jak však znám Kulhánka a jeho rádce v radě mám obavu, že se zachovají stejně jako při výstavbě zeměgule u zámku a to, buď vysloví s touto stavbou souhlas anebo se budou tvářit jako mrtví brouci.

O tom, že jsou Lovosice přetížené hlukem i různými jedovatými látkami se tu a tam dovídáme. Samozřejmě, že je třeba již dokončit stavbu dálnice D8, ale ta sama Nové Klapý ani ostatní části Lovosic od hluku a různého svinstva v ovzduší nezachrání. Peníze nesmrdí, ale smrdí naši radní a mnozí zastupitelé, kteří se rádi nechají korumpovat. Pokud bude u moci tato klika nevěřte, že je zajímá jak žijí lidé v Novém Klapý na Holoubkově nebo v Lovosicích vůbec.Lovosice se postupně stávají městem hrůzy a městem, kde bydlet bude opět velice nebezpečné. Ovšem tito pánové z radnice se jednou přestěhují na své haciendy, které mají nebo si staví mimo Lovosice a nás tady nechají pochcípat teda pardon umřít. Životní prostředí se v Lovosicích opět zhoršuje.

Jan Piegl st.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

BEST software for captcha breaking!

(JuliezHok, 27. 11. 2017 22:15)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!
Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

Terminál?

(včerný, 9. 7. 2010 12:06)

Hned zkraje přiznávám, že nejsem lovosický občan. Ale k výstavbě terminálu bych poznamenal toto: Skutečností je, že z Asie se do Evropy dopravuje čím dál více zboží v kontejnerech. Stačí se na webu podívat do statistik přístavů jako Rotterdam, Bremenhaven nebo Hamburg, ze kterých se kontejnery vozí i do Česka. A budou se vozit dále. Protože teletransportace existuje jen ve scifi žánru, tak ty kontejnery k nám pojedou i nadále. A právě od severu přes Lovosice a Litoměřice, kde jsou kapacitní železniční tratě. Z jihu do Česka nepojedou kvůli vysokým přepravním nákladům na cestě ze středomořských přístavů přes Alpy. A kontejnery nebudou rozvezeny drahou každému jednotlivému příjemci, někde je nutno vlak ukončit a návaznou přepravu k příjemci uskutečnit po silnici. K tomu slouží terminály, i když v tomto případě se tuším jedná o takzvané veřejné logistické centrum (VLC). A je nasnadě, že terminál nebo VLC vznikne jen tam, kde bude napojen na kapacitní silnici, nejlépe dálnici a na kapacitní železniční trať. Nemohu hodnotit zájmy lidí na radnici, ale předpokládám, že umístění VLC samozřejmě počítá s dostavbou dálnice. A pokud by se řeklo "a proč to VLC nepostavit třeba v Pardubicích nebo na Moravě?", tak odpověď je - ale ano, tam všude má být VLC - koncepce počítá asi s 10 VLC na území ČR. K tomuto tématu existuje Usnesení vlády ČR č.1571 ze dne 21.12.2009.
Nejsem odborník na logistiku, nicméně jak to tak trochu sleduji, tak zrovna překládka kontejnerů by nemusela být hlavní činností, VLC bude nabízet i jiné služby.

V parku

(Winston, 5. 4. 2008 16:12)

Běžte se podívat do parku.Zase tajně zlikvidovali několik stromů

Výkvět

(Ota, 4. 4. 2008 14:12)

To na ni přesně sedí.Postaví nám tam překladiště kamionů a pak se odstěhuje.Ale to se od ní dalo čekat.Nějaký podraz.Tahle Rada města je opravdu výkvět.Horší sestava tady ještě nikdy nebyla.

Vystěhovat

(ttt, 3. 4. 2008 9:46)

Prý si Bereška někde opravuje domek a chystá se vystěhovat z Nového Klapý.

Územní plán

(Rumcajs, 3. 4. 2008 9:44)

Územní plán je v Lovosicích jen cár papírů.A mění se podle zadání.

Za dvorkem

(Martin, 1. 4. 2008 23:33)

Za Berešovou by se mělo Nové Klapý stydět.To jste si tam nasadili personu.Postaví vám společně s Johnem a Haufem průmyslovou zónu hned za dvorkem.Dobře vám tak.

Idioti

(Petr. D., 29. 3. 2008 14:48)

Vládnou nám na radnici idioti, kterým nevadí Kulhánkův radar u zámku, zničený Holoubkov a teď se chtějí roztahovat i v Novém Klapý. Co dělají všichni lidi? Japonské jedy na Holoubkově, americké a korejské u cukrovaru a teď ještě logistika teda spíš sklady obojí u Nového Klapýho. Začínám fandit Pieglovi. Tož jsme se všichni zbláznili včetně Berešové?

Opozice

(Prskoč, 28. 3. 2008 19:11)

Opoziční práce je někdy velmi těžká věc. Opozice ve městě je nejtěžší. Lidi se znají a drží basu. Standa řekl jasně proč. Spojuje je minulost. Jediné co může Lovosice zachránit jsou mladí lidé a dobří lidé. Mluvíte o Závadovi pak mi, ale odpovězte na jednu otázku. Proč je stále v ODS, která v Lovosicích neexistuje a jede s bývalými komunisty více než ČSSD? Proč neodstoupí z toho spolku, kde rozhoduje pět lidí protože jsou většinou. ODS lidi jako Houf, Kulhánek, Berešová, Vybíral, starý Novák zlikvidovali. Proč se nebuduje pane Závada nová ODS? Co může dělat sedm opozičních poslanců mimo poukazování na nešvary? Pokud jim nepomohou lidé pak vůbec nic. To co se děje u Besedy s podchodem je hrůza, policie jenom ve dne bude pouze na naši buzeraci a MHD je ostudou protože skoro nikdo ji nevyužívá. Logistické centrum odbor životního prostředí odsouhlasil pak tedy si odpovězte sami, nebylo by dobré začít přemýšlet nad tím, že my občané jsme propachtovali naše město lidem, kterým na nás vůbec nezáleží. V Třebíči lidé před radnicí, v Chomutově lidé před radnicí, nebylo by dobré dát také najevo svůj nesouhlas s tím co se u nás děje? Záleží to jenom na nás a můžeme pomoci těm pár opozičním poslancům proti partě velkých kapes, kde mizí naše peníze. Peníze nás obyvatel Lovosic.

Kudlo,

(Mára, 28. 3. 2008 13:40)

Pokud dobře čteš, nikoho jsem nejmenoval, prostě si pod pojmem opoziční politika představuju něco jiného.

Divná hra

(Kudla, 28. 3. 2008 13:05)

Znám velmi dobře Lenku Tomanovou, která zastupuje ČSSD a musím nesouhlasit. Konečně tu nějaká opozice je. Kdo byl na posledním zastupitelstvu, tak dobře ví, jak se který zastupitel chová. Chápu, že někomu by se hodilo hodit všechny zastupitele do jenoho pytle a pak vytáhnout nějakou "zaručeně novou stranu", ale myslím, že ČSSD je dobrou a PRVNÍ opozicí v našem městě. To co píše Mára je politická hloupost. ČSSD má šest zastupitelů. Nemůže stopnout nic. A odpovědnost za všechny věci, které se zde píší nesou koaliční strany v čele s ODS. To je matematika, kterou nikdo nepřekroutí.

Zmizela i ODS

(Mára, 28. 3. 2008 12:25)

Ona nezmizela jen KSČM, ale i ODS. Obě tyhle strany se totiž jaksi rozplizly do sebe a vznikl odporně degenerované uskupení hliupých a destruktivních lidí. Viz. Kulhánek, Houf, Šramota, Gebur, John, Berešová, Nováci a pár dalších. Je to pořád dokola. Takle partička blbů je prisátá na město a vysává ho. Každý slušný člověk od toho dá ruce pryč. Jako doktor Paleček, pan Závada, nebo Řezníček. Věřím ale, že se před volbama tito schopní pokusí odstranit pijavice našeho města.

A opozice? Ta tu opravdu není. To, na co si nyní hraje ČSSD opravdu není opoziční práce. Nic jim nestopnou, na nic neptají, nic je nezajímá do hloubky. Podchod má zpoždění 3 měsíce - za ty tři měsíce se muselo prostavět stejně jako za ty první tři měsíce. Tedy město bude stát podchod o 20 milionů víc. Kolik z těch dvaceti milionů půjde do kapsy Johnovi a Kulhánkovi? Nikoho to nezajímá! Nikoho!

Prostě do příštích komunálních voleb to tu bude stejné. Pole okolo města budou plnit krabice, v centru se budou stavět nesmyslné zeměgule, budou se rozjíždět nesmyslné projekty jo městská policie a MHD, které jsou k ničemu, méstskou pokladnu bou pijavice nadále vysávat za tichého přihlížení "opoziční" ČSSD.

My se nedivíme.

(Standa, 28. 3. 2008 11:39)

Počkáme si na volby a na programy i vyjádření zastupitelů. Nejhorší co se v Lovosicích mohlo stát je, že neexistuje opozice, která se zaprodala. Hlavní vinu na tom nese minulost, která nás pronásleduje stále. Spojili se všichni bývalí bolševici a v Lovosicích jsou zastupitelé za KSČM, ale vlastně nejsou. Oni se stali béčkem Lovosické ODS. Dá se říci, že KSČM přestala v Lovosicích existovat a zastupitelé za ní fůzovali s ODS. Možná je to tak dobře, ale bylo by ještě lépe, kdyby kandidovali na jejich kandidátce jako Vybíral.Proto se nedívíme co se děje, ale je třeba se na nové volby dobře připravit. Musíme pojmenovat ty co Lovosicím už roky škodí.

Čemu se stále divíte.?

(Bývalý Lovosičák., 28. 3. 2008 11:30)

Po revoluci se začalo životní prostředí zlepšovat. Po příchodu Japonců zhoršovat. Kdo za to může? Radnice, zastupitelé a lidi, kteří se vždy starali jen o sebe. Nové Klapý vždy volilo ODS a dnes se jim tato parta do mariáše odvděčila. Pohne to lidi k činům? Možná až budou ty kamiony přes Nové Klapý jezdit, ale to už bude pozdě.Stejně tak na Holoubkově. Vždy stáli za ODS a dnes se staly smradlavou dírou. Stálo to lidi za to volit Houfa, Kulhánka a Berešovou?

V tom máte kus pravdy.

(Standa, 26. 3. 2008 18:29)

Ale autor tím, že píše do novin, které vydává Slavík není ničí spolupracovník. Připadá mi, že mnozí lidé žijí ještě v době plné spolupracovníků. Jen vyjádřil svůj názor. Jaké klady mají Japonci pro Lovosice? Prosím vysvětlit a hlavně nežvanit o zaměstnávání. Uvidíte jak po daňových prázdninách zmizí a co bude v těch halách neví ani starosta nebo rada.

jsou městem hrůzy vinou ekologistů

(Slavíček, 26. 3. 2008 16:34)

Udivuje mě, že autor jako spolupracovník p. R. Slavíka, se pozastavuje nad nnožstvím kamionů a zhoršováním ŽP ve městě. Nechci tvrdit, že rozvoj průmyslových zón je pro město blahem, ale našly by se i klady. ZA TO,JAKÝ MÁ DOPAD PRŮTAH DÁLNICE MĚSTEM, MŮŽEME PODĚKOVAT SLAVÍKŮM, PATRIKŮM, DĚTEM ZEMĚ A STUDNIČKŮM.

Budou

(Pavlína, 26. 3. 2008 7:34)

Pane Piegl budou. Zajímalo by mě co dělá Slavík ten velký bojovník proti dálnici. V tomto městě už nic není třeba. Můžete nějak zjistit jak vypadal územní plán před tím než přišli k nám Japonci? Zajímalo by mě to proto, abych si udělala obrázek o našich zastupitelích jak moc se nechají přesvědčit o změně v neprospěch občanů a kolik za to dostanou?