Jdi na obsah Jdi na menu
 


Věc: 

Námitka proti postupu při losování pozemků č. 2139/110, 2139/119, 2139/113, 2139/116, 2139/114, 2139/115 a následném výběru.

 

Vážený pane starosto,

 dne 21.5.2009 jsem se účastnil 3. řádného zasedání zastupitelstva města Lovosice. Jelikož jsem průběh losování žadatelů o výše uvedené pozemky a následně schválení výsledku zastupitelstvem osobně sledoval, vznáším tímto námitku proti postupu při losování a následně odsouhlaseném výběru žadatelů.

 

 

 

 

a) Námitka proti postupu losování

Úvodem si dovolím uvést realizovaný postup losování, kdy osoba pověřená losováním Ing. Povová předstoupila před zastupitelstvo a občany s nádobou na losování, ve které již byli umístěny čísla uchazečů sbalené do ruliček. Po vylosování prvního uchazeče náhodnou návštěvnicí se Ing. Povová vrátila za řečnický pult a zády k osazenstvu (bez přímého vizuálního kontaktu občanů) vyjmula z nádoby zbývající lístky a umístila do ní nové lístky pro druhé kolo losování (z již připravené obálky) a stejný postup byl realizován při třetím losování.

Pochybení spatřuji v tom, že lístky s čísly uchazečů měli být předloženy ke kontrole účastníkům zasedání a teprve potom sbaleny a vloženy do nádoby, za přímého vizuálního kontaktu účastníků zasedání. Stejný postup měl být zvolen pro 2. a 3. kolo losování. Navíc losování mělo proběhnout za účasti státního notáře, jenž by legitimnost průběhu losování potvrdil. Takto losování působilo jako tahání tomboly na obecním bále, nicméně hodnota městského majetku takto rozlosovaného nemá hodnotu kance či zajíce z tomboly mysliveckého plesu.

 

b) Námitka proti odsouhlasení vybraných žadatelů zastupitelstvem

Tato námitka se týká morální odpovědnosti těch zastupitelů, kteří pro výše popsaný výsledek losování zvedli souhlasně ruku. Morální odpovědnosti vůči občanům Lovosic – Vašim voličům, jimž jste v komunálních volbách slibovali hájení jejich zájmů.

Námitka se konkrétně týká způsobu výběru osob do databáze žadatelů a následné schválení vylosovaných uchazečů zastupitelstvem. Do databáze uchazečů byly zařazeni také následovně vylosovaní uchazeči. Paní Kateřina Bušková (shodou okolností Vaše dcera pane starosto) a pan Holešovský (trvalým bydlištěm v Třebenicích). Není snad s podivem, že paní Kateřina Bušková, která před cca 1,5 rokem dokončila stavbu rodinného domu v Lovosicích naproti hřbitovu, který obývá se svou rodinou, nutně potřebuje stavět další dům? Není zároveň s podivem, že pan Holešovský, jakožto občan s bydlištěm v Třebenicích (tedy mimo Lovosice) je vůbec zařazen do seznamu účastníků o losování? A další perlička – do databáze uchazečů o losované pozemky byl zařazen také občan bez podané žádosti v seznamu žadatelů o stavební pozemek, vedeného Městským úřadem Lovosice

Ano je to s podivem. Nepochybuji, že realizovaný postup jesice v souladu se zákonem, nicméně zastupitelé mohou v souladu se zákonem i nad jeho rámec stanovit pravidla výběru tak, aby byli upřednostněni občané Lovosic, kteří chtějí postavit a bydlet ve vlastním rodinném domě a doposud tuto možnost nemají.

Mimochodem vyvstává otázka zda-li je k něčemu platný seznam žadatelů o pozemek? Odpověď znám, ale používat sprostá slova v tomto dopise mi příjde irelevantní.

 

Vážený pane starosto, očekávám Vaší reakci ve výše uvedených záležitostech a těším se na 4. zasedání zastupitelstva, kde se k této záležitosti jistě vrátíme.

 

S pozdravem a přáním krásného dne  Ing. Michal Rys

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Povová odchod!

(satan, 25. 9. 2009 13:34)

Jediné co by bylo etické a slušné, kdyby si dala Povová odchod. Nechápu proč si holka kazí kariéru s volem?

Markéta je nyní na koni.

(Vadí, 23. 9. 2009 11:02)

Ještě trocha vody odteče v Labi a přijde účtování. Připravte si všechny dokumenty. Znovu vás upozorňuji na pokračující vyšetřování.Nic není skončeno. Podáváme i my trestní oznámení. Boží mlýny melou pomalu, ale jistě.Dnes říkám, že je svinstvo mlčet k dalšímu působení Povové ve funkci zástupkyně a je podvodem na občanech našeho města. Chovejme se všichni jako pan Rys, ale vždy. Ozývat se jen když se jedná o moji krávu je stejně hloupé. Vzájemná podpora. Stále se zde hovořilo o občanském sdružení. Kde je? Kde jsou všichni slušní? Závada, Motejl, Černohorská, Pšenička, Řezníček, Limberk, Pelikánová atd. Nechávají v tom Novákovou, mladého Piegla, Tomanovou, Slavíka, Trefného,Lisu i Jenstze samotné. Omlouvám se těm na které jsem zapoměl. Mezi nejslušnější patřil Matoušek na to nezapomínám. Takové lidi je třeba. I na Davídka se dá vzpomenout, měl chyby, ale proti této bandě byl slušný a poctivý.Potřebujeme živé.