Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zatím nejsou lidi ani firmy aneb Srba znovu na scéně.

7. 4. 2015

Město Lovosice s novým vedením se potýká se stejnými problémy jako se potýkali ti minulí. Rozdíl je v tom, že ti noví tvrdili zcela bez ostychu, jak všechno zařídí a vyřeší. Zatím to tak vůbec nevypadá. Jako důkaz mohu uvést nedávné výběrové řízení na úpravu zeleně, které vyhrál opět Srba. Otázek na to proč opět Srba bylo vysloveno hodně a odpověď v podstatě žádná. Přesto jsem nějaké odpovědi sehnal. Jsou zajímavé a v podstatě se jim nedá moc vytknout. Srbu si určitě nevymyslelo nové vedení, ale i nové vedení se bez Srby zatím není schopno obejít. Jak jsem zaslechl, tak údajně platí ještě smlouva se Srbou, která vyprší někdy v půli roku a do té doby bylo třeba vypsat na dva měsíce nové výběrové řízení na park a podobně. Stalo se a z přihlášených firem, kterých bylo asi pět nebo šest byl Srba nejlevnější. Takže se dá říci, že toto výběrové řízení nebylo o ničem jiném než o ceně.

Ceny se pohybovali od asi 105 tisíc korun až do 250 tisíc korun za měsíc. Srba dal tu nejnižší položku a město prý neváhalo a na ty dva měsíce jeho nabídku ve výběrovém řízení přijalo. Přijetí bylo učiněno s tím, že bude vypsáno nové výběrové řízení, které již bude na delší dobu a bude uskutečněno někdy kolem prázdnin. Tam už by se snad mohl objevit širší požadavek než je cena. Zde nejde přece o posečení trávy což určitě umí Srba, ale myslím si že by v tom uspěl každý člověk, který umí vozit sekačku nebo vzít kosu do ruky. Pak je ovšem otázka jestli 105 tisíc korun není velká částka. Stejnou práci by mohli udělat tři lidé pod městem za daleko nižší cenu. Zde však jde o to, že i práce pod názvem, starání se o zeleň má určitá specifika, která se nedají dělat tím, že umím sekat trávu. Ono je taky třeba o zeleň pečovat. Pečovat se vším všudy a s určitou odbornou znalostí. Na to by se spíše hodilo nějaké zahradnictví nebo nějaká střední škola, kterou u nás máme a zahradníky vychovává. Je to složitý problém a proto je také třeba dát nabídce větší prostor i větší rozsah a snažit se do toho zapojit co nejvíce zařízení, která se zahradnictví věnují profesionálně. Základem všeho je nutnost nejen pečovat o zeleň, ale hlavně to skutečně umět. Jen tak je možné zajistit kvalitní péči o to, co všichni k životu potřebují.

  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Výpověď úklidu

(Al, 16. 4. 2015 7:46)

RM schvaluje výpověď ze smlouvy o dílo na úklidové služby firmě Vojtěch Srba, IČ 867 01 754 místem podnikání U Výtopny 409/8, 410 02 Lovosice a pověřuje starostu jejím podpisem.

Re: Výpověď úklidu

(Vala, 17. 4. 2015 9:29)

Konečně také jedna dobrá zpráva. Když to bude pokračovat proč nebýt trpělivý i když všechno trvá dlouho.

Re: Re: Výpověď úklidu

(Eva, 17. 4. 2015 21:14)

Pokud si myslíte,že největší problém města je úklid radnice tak jste opravdu prosťáčci.Co Nováková?Co Lízlová ? Co Landovic rodinka ? Co Hieke? Co Dian hrajici si na prosťáčka ?Co Šuma já nic to oni.Co Libuš Tomanová?Živný a Šramota ? Tihle nevadí ?Asi ne jak koukám.Zatím nic nezařídili a jen hazí špínu.Luza u moci.Tak to prostě je....

Re: Re: Re: Výpověď úklidu

(Jj, 17. 4. 2015 23:29)

No co Evo? Co?

Re: Re: Re: Výpověď úklidu

(Jiskra, 18. 4. 2015 10:06)

No máte pravdu, ale něčím se začít musí. A milionek k milionu a ono bude o něco líp. Zatím souhlasím, že je více slibů než plnění, ale to co tady předvádí Srba je už za hranicí vkusu. O té házené je to také jako v začarovaném kruhu. Majitel je údajně Srba. Pod značkou města se jenom hraje a soukromý klub je podporován z městských peněz cirka 3 miliony ročně. Který soukromník něco od města dostane? Pokud není městem okraden? A proč Srba toto všechno může? Nějaká mafie? Nebo rodinné klany?

Drahota.

(Vlaďka, 15. 4. 2015 15:14)

Ten se choval vždy jako nenažraný prase. Peterka si takové jednání nezasloužil. Bylo to nehorázné svinstvo. Vodička je také jeden z těch co vlezou do každé kanalizace a Živný je jeden z bolševiků co lezl do řiti každému. Byl stejný jako ta pecka v KV. Prostě humus.

Re: Drahota.

(Ožrala, 15. 4. 2015 19:41)

když pecka jezdila autem a při zastavení strážníky městské policie z něho vypadla jako shnilá slíva proč to socani tutlali?

Re: Re: Drahota.

(Ožrala, 16. 4. 2015 8:03)

Pecka byl normálně souzen a odsouzen. Dostal pokutu a zákaz řízení jako každý jiný, tak tu nešpiňte člověka, který za svou blbost řádně zaplatil.

Re: Re: Re: Drahota.

(Ožrala, 16. 4. 2015 19:40)

Proč se to tajilo a pecka neodstoupila z funkcí v ČSSD i zastupitelstva. Nebo v zastupitelstvu mohou sedět i odsouzení? Bral bych to kdyby řekl udělal jsem blbost tu může udělat každý, ale on se choval jako by se nic nestalo a to je zbabělost a hnus.

Re: Re: Re: Drahota.

(Líba, 17. 4. 2015 9:26)

No to čumím. Tajilo se to proto, že podle nařízení v ČSSD by musel soukmenovec Pecka odejít. Pošpinil se sám, kdyby odstoupil nebo to netajil, ale dělá jako by bylo normální jezdit ožralý v autě. To se prostě nedělá.

Holka spořivá

(Jarmil, 16. 4. 2015 20:53)

Nováková si opravuje dum na náměstí v Brozanech.Je to holka spořivá .Firmy si oddychly, že konečně odtáhla.I když podle jího vzhledu bych řekl, že všechny úspory projedla.

Jak se asi spí Šramotovi?

(Radim, 14. 4. 2015 14:44)

Mě by zajímalo jak se spí soudruhovi Šramotovi, když jeho kámoš Peterka skončil na psychiatrii po jeho čistce v Tepelném hospodářství.

Neexistuje žádná opozice.

(Líba, 12. 4. 2015 15:11)

Je to jen roztroušená skupina břídilů. Deusová neví čí je, Jakub má svázané ruce se Srbou a jeho aktivitami, topka je vymazaná a neexistuje, pro sport jsou kolaboranti a John spolupracuje jako v minulosti. ODS ani ČSSD nemá lidi, kteří by nahradili ty co to všechno zpackali. ANO počítám rok a bude už v krajských volbách mít problém. Jediný bolševik přežije všechno i Velkou babišovskou revoluci a návrat kmotrů. Oni stále vládnou a když se nepobijí mezi sebou budou vládnout až do nové už nesametové revoluce. Nic netrvá věčně.

Ono to tak úplně nebylo.

(Šárka, 11. 4. 2015 12:35)

Při hlasování o koalici s bolševikem Šramotou byli mnozí členové ANO proti a nebýt podělanosti těch co přišli k moci nikdy by se to nestalo. K čemu jim je KSČM k ničemu jen provokují lidi se Šramotou. To by ODS nebo ČSSD byli lepší. Právě jejich vzájemné hádky to podělaly. Rotbauer je Johna kůň a ten toho másla má víc než dost, myslím John a pro sport to s tím uplácením přepískli. Kde nic tu nic. Škoda že Gebura socani vyštvali protože z něho měli strach. V takovém chlívě i Ano zvítězí.

ODS chtěla být u lizu.

(Marta, 11. 4. 2015 10:56)

Je pravdou, že se nabídla pomoci ANO vládnout. S díky bylo odmítnuto i když Srba je na úřadě jako doma. Asi Šuma mu něco dluží. ODS leze každému do prdele, ale nikdo ji nechce. Umí jen podrážet. Kde jsou letáky a vystoupení.? Nebo Jakub čeká, že ho ANO vezme do náruče. Zbabélá politika založená jen na plnění vlastních kapes. Mlčící hydrou jsou i socani. Jediné prohlášení nebo nějaké k vyjádření k naprostému propadu. Navíc je Janda předsedou v Lovosicích. A to prosím ten Janda, který seděl na radnici a čssd v Lovosicích přivedl do hrobu. Místo toho, aby se tito lidé omluvili členům a nejen jim tak se nechají zase navolit nebo se ukryjí v Litoměřicích. Místo sebereflexe přichází arogance. Jak v ČSSD tak v ODS. Tudy však cesta k porážce ANO v Lovosicích nevede. Příliš mnoho křiváků je v politice a Lovochemie za zadkem. Soudruzi dělníci za pár stovek navíc zvolí i krokodýla jen když jim prodá levnější salám. Že jim rozkrade město to je nezajímá. Hlavně že můžu za pár šupů žít a pracovat pro soudruha Babiše. Ale nic netrvá věčně.

Jak je to s těmi Srbovci?

(Přítel, 10. 4. 2015 11:54)

Dva bráchové jsou pověřeni městem starat se o zeleň. Kolikrát už jsem slyšel na ulici, ale i na zastupitelstvu stížnost a dokonce o tom psaly jak Lovosický dnešek tak NOL jako o špatně odvedené práci. Jak je možné, že rodina Srbovců má život zajištěný z našich peněz a to ještě se Srba pohybuje u házené. Jak to vůbec je s tím pozemkem v Terezínské za který chce Srba třikrát víc než stál, když ho kupoval od města. Proč není ve smlouvě přednost koupě města za stejnou cenu. Co se bude dít dál. Mezi domy se toho moc dělat nedá. Určitě ne pumpa nebo myčka. Proč si pozemek město nenechalo a neudělalo něco prospěšného pro všechny. Parkoviště nemáme, děti se tísní ve stále opravovaných školkách nebo nejsou místa, ale pořád se něco prodává a kšeftuje se s majetkem města. ASK včetně házené, Srbovci i s házenou BEC s majetkem města atd. Prostě samý tunel, který nikdo nechce zastavit. A v novinách města nám nic nechtějí říci ani ze zasedání rady ani ze zasedání města. O tom napište. Na závěr, kdy vyjdou noviny?

Re: Jak je to s těmi Srbovci?

(Kamil, 11. 4. 2015 10:39)

A proto se tak ODS cpala k lízu. Sama navrhla ANO, že je připravena jim pomoci vládnout. Proto ODS pomlouvá bolševiky, aby se dostal k moci Jakub a Srba. Dokonce i Pšenička hledá práci. Těm někdo pomůže. Zajímavé je, že není nikde vidět ani slyšet Závadu. Prostě nastal čas zalezlých a mlčících na straně těch co se navzájem kritizovali a nyní drží huby. Také odvážní troubové. Závada i mladý Piegl, Jakub i Lízlová. A tak se všechna špína vychrstne na Novákovou.

Vážený autore.

(XY, 9. 4. 2015 10:11)

Škola je zařízení, které vychovává studenty obvykle do osmnácti let. Riziko, že se někomu za studentů něco může stát je velké. Tedy zajistit dozor a nést odpovědnost. Věřte není to jednoduché. Ano byla by zajištěna praxe, ale dnes je doba, která nepřeje riziku v této oblasti. Vždy se obrátí všechno proti těm co to mysleli dobře. Na jednu stranu úředník neodpovídá za nic a učitelé, lékaři, vychovatelé a vůbec dělníci za každé rozhodnutí. Já osobně s prací studentů souhlasím každá koruna je dobrá, ale dovolil jsem poukázat jen na několik problémů.

Re: Vážený autore.

(Kecal, 9. 4. 2015 19:32)

Ale to jsou kecy. Měli bychom učit děti samostatnosti. Porazit nás může i auto nebo můžeme zakopnout po cestě a rozbít si hlavu tak, že už nás nic nezachrání.

Re: Vážený autore.

(abc, 10. 4. 2015 7:08)

Krásně upravený, odborně ošetřený park před budovou vlastní školy je tou nejlepší reklamou a vizitkou školy. Kolik utratí škola za inzerci? Truhláři mohou a dělají krásnou práci a zahradníci nemohou? Hlava mi to nebere.