Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zatím nejsou lidi ani firmy aneb Srba znovu na scéně.

7. 4. 2015

Město Lovosice s novým vedením se potýká se stejnými problémy jako se potýkali ti minulí. Rozdíl je v tom, že ti noví tvrdili zcela bez ostychu, jak všechno zařídí a vyřeší. Zatím to tak vůbec nevypadá. Jako důkaz mohu uvést nedávné výběrové řízení na úpravu zeleně, které vyhrál opět Srba. Otázek na to proč opět Srba bylo vysloveno hodně a odpověď v podstatě žádná. Přesto jsem nějaké odpovědi sehnal. Jsou zajímavé a v podstatě se jim nedá moc vytknout. Srbu si určitě nevymyslelo nové vedení, ale i nové vedení se bez Srby zatím není schopno obejít. Jak jsem zaslechl, tak údajně platí ještě smlouva se Srbou, která vyprší někdy v půli roku a do té doby bylo třeba vypsat na dva měsíce nové výběrové řízení na park a podobně. Stalo se a z přihlášených firem, kterých bylo asi pět nebo šest byl Srba nejlevnější. Takže se dá říci, že toto výběrové řízení nebylo o ničem jiném než o ceně.

Ceny se pohybovali od asi 105 tisíc korun až do 250 tisíc korun za měsíc. Srba dal tu nejnižší položku a město prý neváhalo a na ty dva měsíce jeho nabídku ve výběrovém řízení přijalo. Přijetí bylo učiněno s tím, že bude vypsáno nové výběrové řízení, které již bude na delší dobu a bude uskutečněno někdy kolem prázdnin. Tam už by se snad mohl objevit širší požadavek než je cena. Zde nejde přece o posečení trávy což určitě umí Srba, ale myslím si že by v tom uspěl každý člověk, který umí vozit sekačku nebo vzít kosu do ruky. Pak je ovšem otázka jestli 105 tisíc korun není velká částka. Stejnou práci by mohli udělat tři lidé pod městem za daleko nižší cenu. Zde však jde o to, že i práce pod názvem, starání se o zeleň má určitá specifika, která se nedají dělat tím, že umím sekat trávu. Ono je taky třeba o zeleň pečovat. Pečovat se vším všudy a s určitou odbornou znalostí. Na to by se spíše hodilo nějaké zahradnictví nebo nějaká střední škola, kterou u nás máme a zahradníky vychovává. Je to složitý problém a proto je také třeba dát nabídce větší prostor i větší rozsah a snažit se do toho zapojit co nejvíce zařízení, která se zahradnictví věnují profesionálně. Základem všeho je nutnost nejen pečovat o zeleň, ale hlavně to skutečně umět. Jen tak je možné zajistit kvalitní péči o to, co všichni k životu potřebují.

  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Vážený autore.

(chemik, 10. 4. 2015 11:38)

Už se někdo vůbec školy ptal nebo se jen tak žvaní. Chtěl bych vědět co na to ředitel a další vedoucí školy. Je fakt lepší lenivět uvnitř než si hrát venku? A mnoho se dá naučit i nějakou korunu získat. Podle XY by se nedalo vylézt z postele a tam také číhá nebezpečí. Nejvíce infartů přichází v posteli a dokonce při spánku.

Sekáči nelži.

(Karlík, 8. 4. 2015 9:22)

Cena je přes 100000 korun ale nebudu se s tebou hádat za to mi nestojíš o placení nebo neplacení DPH. Už tady někdo delší dobu vysává nehorázně město a mezi nimi je i Srba. Jen si vezměte za kolik se dělal úklid úřadu? Skoro 2000000 korun a po novém výběrku cena klesla skoro o polovinu. Neříkejte, že Srba zbláznil. Proč už Srbu někdo nevyžene? A víte kdo ho chrání? Šůma. Je to samý házenkář co rozekulačuje město. Dnes je naprosto jasné, že se dějí věci o kterých se nám ani nezdá a nevypadá to, že k lepšímu. Městské noviny píší stejně o ničem jako dřív, ale ten kdo nacpal přes 12000000 do chřtánu ASK je naprostý blbec a poskok naší házenkářské kliky. Největší žáby na prameni budou rozdělovat peníze města. Vládnou nám cvoci, ale co je horší na lidi úplně kašlou a transparentnost se ztrácí víc než za Lízlové a Novákové. Zase u toho bude John a Šramota i Puchar. Lidi kam to město spěje?

Re: Sekáči nelži.

(Přemek, 8. 4. 2015 9:38)

Ještě dodám. V tomto městě si házenkářská klika uzurpovala moc. My jsme to dovolili tím, že většina nešla k volbám. Srba ten je jeden z nich stejně jako druhý trenér z rodu Tomanů jejíž dcera dovedla město do náruče Landovi, Pucharovi, Šumovi a potažmo i poradci Kubíčkovi tedy házenkářské klice. Jsme na tom hůř než jsme byli. Proč vůbec Kulhánková neuspěla ve výběrovém řízení? Co učinil Hamerník tak velikého? A jestli vše bylo připraveno dopředu jako Budský tak proč ta divadla? Ještě, že tady nemáme Krnáčovou. Byla by i legrace. Pan starosta je jistě dobrý učitel a pedagog možná i lidumil, ale starostování mezi supy ho zničí.

Re: Re: Sekáči nelži.

(Sekáč, 8. 4. 2015 13:21)

Přemku, nevím co děláš za práci, ale podřízené si vždy vybírá šéf. Ne zaměstnanci úřadu ani veřejnost. V Lovosickém dnešku je s Hamerníkem rozhovor a na webu města jsou o Hamerníkovi další informace. Kdyby jsi se neúspěšně hlásil do VŘ Ty, tak by Ti nevadilo zveřejnění Tvých údajů a projektu, se kterým se do VŘ hlásíš? Tohle nejsou volby. Některé věci jsou prostě v kompetenci konkrétních lidí. A co bylo s Budským připraveno dopředu? Tak to tady popiš. Zatím mi to připadá jako pomlouvání bez argumentů.

Re: Re: Re: Sekáči nelži.

(Silvestr, 8. 4. 2015 13:49)

Budiž, ale v Lovosicích nejsou lidi? A navíc Kulhánková životní prostředí studovala. Někteří lidé se povalují na úřadu a vzdělání žádné.

Re: Re: Sekáči nelži.

(Aksamit, 9. 4. 2015 9:52)

Lízlová to podělala i s Novákovou a teď zbaběle utekla do Litoměřic. Janda, který se na té špíně podílel dělá předsedu socanů v Lovosicíc. Žádná sebereflexe a žádná změna. Stejně jako u ODS nebo komančů. Největším kašparem je hnutí ANO. Lidi posbíralo po všech stranác kde končili nebo se jich zbavovali a tváří se jako chovanci ústavu momentálně postižených. Hejdová na úřadě bude za každého režimu. Jak ta ženská to dělá. Asi jako Motl a Srba, který je stále v kurzu.

Re: Sekáči nelži.

(Lenka, 8. 4. 2015 9:45)

Proč by cena měla být tajná? To jen ti co vládnou mají rádi tajemství.

Re: Sekáči nelži.

(Rada, 9. 4. 2015 9:58)

Proč nezaměstnáte lidi z Lovosic, kteří vám ani ne za polovinu ceny uklidí park také. Důležité je říci, že se jedná jen o park. Péči o zeleň v Lovosicích má bratr pana Srby. Kdy to všechno začalo? To ještě Srbová byla zastupitelka. Lidi tvrdí, že dokud bude na úřadě Hejdová tak penězovod k Srbům nevyschna. Asi neříkají pravdu nebo ano?

Je to všechno podivné.

(Ferdyš, 8. 4. 2015 19:41)

Tajnosti tam kde je to zbytečné a otevřenost nebo transparentnost mají soudruzi na radnici plnou hubu.

Re: Je to všechno podivné.

(zinek, 9. 4. 2015 9:46)

Právě že jen plnou hubu. Stránky města hrůza a informace pro občany katastrofa. A to je u moci samý chytrák s titulem. Teda u Šumy si nejsem jistý, ale každý kdo má něco společného s házenou je zvláštní člověk i když je ukázkový blbec. Motl dokonce kandidoval jako úředník a místo odstoupení po zvolení sedí jako úředník dál. Chlape to fakt neumíš jinou práci než dělat něco kde je střet zájmů a vysávat město? Už těch házenkářů je dost. Kdyby si uměli vydělat na sebe to by si Lovosice oddychli a dokonce herny by se mohli zrušit.

Cena

(Sekáč, 7. 4. 2015 23:07)

Ta cena je blbě. Je to za 84 tis. bez DPH za kompletní jarní údržbu náměstí (2 měsíce) včetně vertikutace, sečí, hnojení, dosevu a úklidu. Alespoň si to pořádně zjistěte.

Re: Cena

(zvědavec, 8. 4. 2015 14:58)

A kde Sekáči? A kde jsi to zjistil ty?

Re: Cena

(Nedouk, 8. 4. 2015 15:10)

Nic z toho neumíš. Celé roky koukáme jak to všechno vypadá špatně. Když na nedobře ošetřovanou zeleň někdo poukázal nikdo s tím nic nedělal. Je to stejné jako s úklidem na úřadě. Jen prachy o nic jiného nejde. A z města žije celá rodina sekáčů. A že se to hnojí až je to pohnojené je pravda pravdoucí. Nic jiného Srba nedělá. Jinak by to muselo vypadat jako v botanické zahradě a ne jako v bordelu. Za ty peníze lze zaměstnat na měsíc 5 lidí, kteří tam budou dělat nepřetržitě a ne jedno za uherský rok.

dělení zakázky

(fousek , 8. 4. 2015 9:35)

Dobrý den, mod by mne zajímalo, odkud níže píšící vědí za kolik byla zakázka vysoutěžená, když informace okolo zakázky nebyly vůbec zveřejněny……. Co je ovšem podstatní, tak to je to, že došlo k dělění zakázky… V rozpočtu na rok 2015 byla schválena částka na údržbu zeleně na "Zeleném náměstí "….. Nové vedení soutěžilo pouze 2 měsíce, což je podle zákona o veřejných zakázkách nepřípustné……
Myslím, že volební řečí i transparent. byly jen KECY ….

cena versus odbornost

(Martin m, 8. 4. 2015 8:45)

Pan Sekáč má to štěstí, že ví více než my obyčejní lidé. Zásadní není cena a už vůbec ne jestli s DPH nebo bez protože kdo tomu jen malinko rozumí, tak ví že město není plátcem, takže ve skutečnosti byl skutečné ceně blíž pan Piegl. Horší je že nové vedení neplní už druhý slib, ze kterým uspělo ve volbách. Automaty zůstávají a nyní proběhlo výběrko, kde opět nikdo neví zadávací podmínky, kolik a jaké byly oslovena firmy, kdo seděl v komisi. Promiňte transparentnost si představuji jinak. A bohužel i profesionalitu.