Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zastupitelstvo schválilo revitalizaci našeho náměstí.

2. 7. 2012

Na minulém jednání zastupitelstva se odsouhlasila revitalizace našeho malého Václavského náměstí. Je tedy rozhodnuto. Přesto jsem slyšel mnoho názorů, které se ozývají i po dvojnásobném projednání za účasti veřejnosti. Jsou mezi nimi také takové, že jde o zbytečně vyhozené peníze. Kdyby to končilo těmi šesti miliony bylo by to dobré, ale tak tomu nebude. Za těch šest milionů se údajně zrevitalizuje park a další miliony bude stát revitalizace samotného náměstí. Znamená to tedy, že celá revitalizace může vyjít na daleko více peněz, než se lidem řeklo?

Nevím koho napadlo, že Lovosice potřebují ke svému zviditelnění zrovna náměstí. Jedno však je potřeba říci, že z parku se náměstí nikdy neudělá a s tou gučou u  zámku už vůbec ne. Představa jak spojením náměstí a parku vznikne něco jako Václavák v Praze je totální pitomost. Celý problém kapitalistického hospodaření jsou rvačky o zakázky. Nic proti tomu, ale mělo by jít o rozumné vyhazování peněz. Jde přece o peníze, které je potřeba na mnoho jiných věcí.

Projděte si Lovosice a podívejte se na mnoho zastrčených chodníků, které jsou v dezolátním stavu. Stejně tak mnohé cesty, které nejsou tak na očích, jako zrevitalizovaný průjezd městem. Mnohé z těchto chodníků a zastrčených pěšinek pamatují ještě první republiku. Nemáme peníze na udržování staveb, které si zaslouží říkat, že jde o stavby památeční. Ano dá se tleskat všemu co se zrodí v hlavách rady a zastupitelů, ale na jiný názor má každý právo. Já znovu tvrdím, že jsou daleko důležitější věci, než naše náměstí, které v Lovosicích sloužilo ve své podobě mnoho let. Ale to vědí všichni stejně jako já.  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář