Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z mailu o auditu.

25. 3. 2015

V pondělí 9.2.2015 zadalo město tzv. externí audit vybraných oblastí hospodaření města Lovosic včetně indetifikace a posouzení zakázek, které byly vyhlášeny a realizovány na konci volebního období. Další oblastí je dodržování transparentnosti a nediskriminace subjektů při zadávání veřejných zakázek. Audit bude proveden firmou A&CE Group s.r.o. z Brna. Dokončen by měl být začátkem března a výsledky budou zveřejněny po jejich projednání radou města.

 

Posílám vám toto sdělení, které je k dispozici na stránkách města. Zajímalo by mě co se tímto pseudoauditem skutečně sleduje? Přece není možné, že by na úřadě nezůstaly žádné smlouvy a nebylo možné dohledat k tomu vše potřebné. Proč se musí zadávat audit, který stejně je naprosto zbytečný? Stálo by za to zeptat se pana Kubíčka kolik stojí opravdový audit. Mě osobně připadá směšné, když někdo tvrdí, že audit, který si nechal udělat bude stát pouze 45 tisíc korun. Za takovou cenu se dá koupit konev zmrzliny, ale nikdo vám neudělá audit. Pokud někdo tvrdí, že za tuto cenu nechal udělat audit pak je buď blázen nebo nám lže. Navíc, když je něco v nepořádku tak existují orgány činné v trestním řízení a státní zastupitelství, na které je možné se obrátit. Jen pro zajímavost naprosto zdarma. Snaha po tom za každou cenu něco najít je z tohoto auditu jasně patrná a svědčí spíše o bezradnosti města než o snaze něco řešit. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale cena tohoto auditu skutečně připomíná spíše příspěvek do diskuze pod články než audit. Důležité věci, na které se poukazuje mnoho let se stejně neřeší a ti co ubližují tomuto městu a finančně je zneužívají zůstávají i nadále na svých místech. Ba naopak počty různých nových funkcí se navyšují. Proč není nikdo schopen vysvětlit k čemu jsou dva jednatelé na tepelném hospodářství a ještě k tomu ředitel? Vyúčtování za teplo v tomto roce potvrdilo znovu daleko vyšší cenu než byla dohodnutá s Lovochemií. Kde to skončí by zajímalo nejen mě ale i další občany.

 

Co mě nejvíc rozesmálo na výše uvedeném sdělení města je tzv. transparentnost zakázek a nediskriminace subjektů. Všichni všechno dělali v minulosti, v přítomnosti, ale jak vidět tak i v budoucnosti naprosto transparentně. Škoda jen, že občan se nikdy nedozvěděl jak to všechno bylo a co to ta transparentnost a nediskriminace vůbec je. Vezměte si jen vybírání tajemníka pana Budského. O tom, že bude tajemníkem Budský se mluvilo v tomto městě měsíc před výběrovým řízením a stejné to je s vedoucí školní jídelny. U tepelného hospodářství se nevybíralo nic a Vodička má zase kapsu naplněnou. Nebo se mýlím a dělá to zadarmo?
To je začátek vládnutí nových lidí a mnoha starých, kteří už tady ukázali co umí. Dělají si z nás legraci. Jen dnes zase různí převlečenci budou dojit městskou kasu?  Mají nás skutečně za takové pitomce? Jediné co jsem slyšel před nástupem nové vládnoucí třídy bylo to, že mezi nimi je jen jeden slušný a to je Ing. Milan Dian. Pokud je slušný tak proč souhlasí s takovým výběrovým řízením, kde je vše dopředu jasné? Celá situace je taková, že podstata zůstane stejná jen jiní lidé budou žvanit o tom, že to dokáží. Nebo se mýlím a konečně přijde transparentnost a dozvíme se na co všechno se vynakládají peníze a kde končí?

 

                                                                                                                Pen.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dian je dobrý starosta.

(Mach, 4. 4. 2015 12:03)

Zatím jsou v záběhu, ale ne všechno jde předělat kouzelným proutkem. Stále existují smlouvy ještě z minulých a let a některé byly podepsány z neznámých důvodů na desetiletí.

Re: Dian je dobrý starosta.

(Marcel, 4. 4. 2015 19:22)

Je to mǎnásek.

Jako Rudí Khmerové

(Marcel, 3. 4. 2015 22:30)

Dian prostě tu funkci nezvládá.Jenom žvaní a žvaní.Za zády má figurku Landu a Hiekeho.To co předváděli naposledním zastupitelstvu bylo hodně fuj.Pokud lovosičtí tohle volí tak by měli být připojeni k jinému městu.Třeba k Třebenicím nebo Velemínu.


Chtělo by měnit příspěvky častěji.

(Norbert, 31. 3. 2015 19:08)

V Lovosicích je veselo pomale stejně jako u Krnáčové v Praze. Jen ten tunel Blanka chybí.

Re: Chtělo by měnit příspěvky častěji.

(Hynek, 31. 3. 2015 19:39)

Tak něco napište o čem nevíme nebo jsme si nevšimli. Třeba o o bývalém tajemníkovi. Landovi. Byl neschopný v Lovochemii, a tak se stal neschopným zastupitelem, ještě neschopnějším tajemníkem až ho odtáhl Brabec a my si oddychli. Nyní se oknem, které mu otevřela kandidátka ANO vrátil. Jo to se dějí věci. A jeho synáček je ten kdo šéfuje největší nenažrané tlamě na peníze v Lovosicích házené.

Re: Chtělo by měnit příspěvky častěji.

(Štika, 2. 4. 2015 9:30)

Co vyhrál Srba za výběrové řízení, když se tvrdilo, že se Srbou se končí. Zase pohádky?

Re: Chtělo by měnit příspěvky častěji.

(Adolf, 3. 4. 2015 19:42)

Aspoň po týdnu. Mám dotaz. Kdy vyjdou noviny aspoň v internetové podobě. Je o čem psát. Pomohu. Poslal jsem vám některé postřehy o ASK.

Žalobníčci

(Maskot, 29. 3. 2015 10:59)

Není úplně fér svádět všechno na ODS a ČSSD. Celý problém je v tom, že se v Lovosicích v politice točí pořád stejní lidé. Sympatizuji s ANO, ale potom co mnoho zhrzených a pro lidi nepřijatelných vzalo na kandidátku mám problém. Nevím který hlupák to vymyslel, ale hnutí tento způsob ublíží. Podobný způsob byl proveden v mnoha městech celé republiky. Výsledky se mohou projevit už za rok v krajských volbách. Všechno se dnes hází na ty druhé, ale hlavně na ODS a ČSSD. Byl jsem dříve členem ODS. Pamatuji na časy, kdy se jednalo a hledalo řešení. Dnes už jde jen o koryta. To samé je i v ČSSD jak je slyšet okolo. Co je však překvapivé, že ANO ještě neprošlo začátky a už se chová stejně. Dostalo k moci ty, kteří by nikdy nebyli zvoleni a navíc také ty, kteří se na všem v Lovosicích podíleli. A jak známo se špinavci, kteří se nestydí podrážet se toho moc udělat nedá. Proto si myslím, že je třeba se zastavit a jednat s lidmi. Jen ODS a ČSSD za všechno nemohou. Horší bylo, že se pokaždé našli béčka nebo klony těch velkých stran. A potom jsme se dočkali lidí, kteří jen seděli a využívali město pro sebe. Z nich byl John a Srba nejaktivnější. Výhody a výhody. Tudy ale cesta nevede. Je to ostuda ANO. Nadávat a kritizovat jedny a druhými se obklopit. Je kolem příliš mnoho šmejdů a ti slušní do hnoje vstoupit nechtějí. Je to třeba změnit. Zvolením Johna do kontrolního výboru a další spoluprací se Srbou pro mě ANO skončilo. Je škoda, že se nestydí sám John ani Srba. Nevím, ale to si v ANO nikdo neuvědomí, že provokují lidi a dělají si z nich legraci? Proč trestají všechny za své chyby?

Re: Žalobníčci

(hus, 29. 3. 2015 11:36)

maskot ma pravdu

Re: Žalobníčci

(člověk z úřadu, 29. 3. 2015 13:20)

ANO podle mě se Srbou ani s Johnem nespolupracuje. Proč by mu jinak město vypovídalo smlouvu na úklid? Aby s ním udělali novou, lepší? To si počkám. John je členem finančního výboru stejně jako ostatní minulí a nezvolení. Gebur (KV), Šoral (komise) atd...

Re: Re: Žalobníčci

(Mirka, 29. 3. 2015 19:52)

Nevím proč se tady mluví o Geburovi? Je náhodou jeden z mála, který to má v hlavě srovnané a ví co dělat. Minule se zachoval správně ve chvíli, kdy se rada bála, že by kontrolní výbor pod Geburem skutečně kontroloval nebo na něco přišel. Dnes mi to přijde podobné, ale uvidíme. Kdo se bojí nesmí do lesa.

Re: Re: Re: Žalobníčci

(Trandik, 29. 3. 2015 20:50)

Mysliš to jak Gebur utekl z vedení Kontrolního výboru a pak přestoupil do ČSSD ?Považuji to za nepříliš hrdinský krok.Taky je třeba připomenout,že byl součástí koalice ve které byl iLanda,Puchar,Zuckerstain a ti všichni drželi u koryta Novákovou,která podle mebyla největší pohroma Lovosic za 10 let.

Re: Re: Re: Re: Žalobníčci

(Mirka, 30. 3. 2015 21:38)

Z kontrolního výboru bych utekla také. Než dělat někomu blbce. Gebur aspoň ví o čem je řeč a myslím si, že se ho budou chtít také zbavit. Moc zná a umí. Nebyl jen kontrolní výbor, ale i finanční. Také mohl mnoha věcem zabránit. Dnes se všechno svádí na Novákovou. Proč? Je to jednodušší než mluvit o svých chybách. Navíc v ANO jsou lidi, kteří se také podíleli na tom co se v Lovosicích dělo a dnes se tváří jako tupci. Takoví lidé jsou neštěstím. Svině zůstane sviní i kdyby se pozlatila. Hlavně ta, která bude v radě za každého krmiče.

Re: Re: Re: Re: Žalobníčci

(občan, 31. 3. 2015 11:20)

Naprosto souhlasím se zněním tohoto příspěvku, je to pravdivé a výstižné.

Re: Re: Žalobníčci

(Vidle, 30. 3. 2015 10:12)

To jo, ale co tam John bude dělat? Hlídat si zase výhody, které stále má. A proč si ANO myslí, že je John lepší než mladý Piegl nebo Závada? O financování podchodu se už nic neví. Zajímaví lidé v tom ANO. Oni už rozhodují o tom který může mít máslo na hlavě a který ne. To vám můžu říct, že nejvíc ho má Landa se Šumou a máme je za prdelí.Dnes lidi nadávají. Pozdě. I když mají pravdu zase naletěli. Já také. K Srbovi jen tolik, kdo už nějakou vypovězenou smlouvu viděl. Prý znova vyhrál nějaké výběrko. Kdo za tím stojí a proč se mlčí?

Re: Re: Re: Žalobníčci

(oponent, 30. 3. 2015 11:09)

Toto je zase příspěvek nějakého zoufalce , který nemá relevantní informace. Bylo by dobré než někdo bude něco psát, aby si zjistil skutečné informace. Už to vypadalo, že se zde diskutuje slušně a konkrétně, ale vždy někdo musí něco pokazit.

Re: Re: Re: Re: Žalobníčci

(Gustav, 31. 3. 2015 12:00)

Na co si to hrajete? Kdo z vás má informace a už vůbec relevantní. Oponente nevymýšlej si. Co je neslušného na diskuzi. Je docela věcná a pravdivá a hlavně je o tom jak mnozí dokáží vlézt do každé prdele. Ale tady se to hodí. Jsme i v Lovosicích příliš podělaní a skočíme na každou blbost. ANO vy hrálo jen proto, že je tady chemička a naprosto rozhádaná opozice. Ti voliči co přišli se zachovali jako nesvéprávní, ale za prémie no neber to. Volili ANO a vůbec jim nevadilo spousta vepřů na kandidátce.Pro mě jsou jediní přijatelní Dian a Hieke a Tomanová. Nepřevlíkli kabáty a nepodráželi.To ostatní je hnusné a všudypřítomné smetí.

Re: Re: Re: Re: Re: Žalobníčci

(občan, 31. 3. 2015 14:55)

Největší zlo pro hnutí ANO je Landa, Tomanová a Hieke, který si myslí že jak řídí svůj resort v Lovochemii, tak může řídit úřad, ale zde je to úplně o něčem jiném a vede úřad svými metodami do záhuby.

Rotbauer + Nováková

(Trabant, 30. 3. 2015 12:18)

Rotbauer se teď často schází s Novákovou ve Lvu, v Třebenicích nebo v Brozanech. Že by nový začínající vztah? Nebo předávání zkušeností pro vedení kontrolního výboru? A co na to pan John? Náklonost Novákové k Rotbauerovi se projevila i na jeho facebooku. No, přejme mu chlapci dobrou volbu. Třeba se v rámci kontrolního výboru zapomene věnovat určitým věcem.

Re: Rotbauer + Nováková

(Možná dostal za ůkol přetáhnout Novákovou k Jehnovi nebo snad so ANO?, 30. 3. 2015 19:37)

Možná dostal za úkol přetáhnout Novákovou k Johnovi nebo snad do ANO?