Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z mailu o auditu.

25. 3. 2015

V pondělí 9.2.2015 zadalo město tzv. externí audit vybraných oblastí hospodaření města Lovosic včetně indetifikace a posouzení zakázek, které byly vyhlášeny a realizovány na konci volebního období. Další oblastí je dodržování transparentnosti a nediskriminace subjektů při zadávání veřejných zakázek. Audit bude proveden firmou A&CE Group s.r.o. z Brna. Dokončen by měl být začátkem března a výsledky budou zveřejněny po jejich projednání radou města.

 

Posílám vám toto sdělení, které je k dispozici na stránkách města. Zajímalo by mě co se tímto pseudoauditem skutečně sleduje? Přece není možné, že by na úřadě nezůstaly žádné smlouvy a nebylo možné dohledat k tomu vše potřebné. Proč se musí zadávat audit, který stejně je naprosto zbytečný? Stálo by za to zeptat se pana Kubíčka kolik stojí opravdový audit. Mě osobně připadá směšné, když někdo tvrdí, že audit, který si nechal udělat bude stát pouze 45 tisíc korun. Za takovou cenu se dá koupit konev zmrzliny, ale nikdo vám neudělá audit. Pokud někdo tvrdí, že za tuto cenu nechal udělat audit pak je buď blázen nebo nám lže. Navíc, když je něco v nepořádku tak existují orgány činné v trestním řízení a státní zastupitelství, na které je možné se obrátit. Jen pro zajímavost naprosto zdarma. Snaha po tom za každou cenu něco najít je z tohoto auditu jasně patrná a svědčí spíše o bezradnosti města než o snaze něco řešit. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale cena tohoto auditu skutečně připomíná spíše příspěvek do diskuze pod články než audit. Důležité věci, na které se poukazuje mnoho let se stejně neřeší a ti co ubližují tomuto městu a finančně je zneužívají zůstávají i nadále na svých místech. Ba naopak počty různých nových funkcí se navyšují. Proč není nikdo schopen vysvětlit k čemu jsou dva jednatelé na tepelném hospodářství a ještě k tomu ředitel? Vyúčtování za teplo v tomto roce potvrdilo znovu daleko vyšší cenu než byla dohodnutá s Lovochemií. Kde to skončí by zajímalo nejen mě ale i další občany.

 

Co mě nejvíc rozesmálo na výše uvedeném sdělení města je tzv. transparentnost zakázek a nediskriminace subjektů. Všichni všechno dělali v minulosti, v přítomnosti, ale jak vidět tak i v budoucnosti naprosto transparentně. Škoda jen, že občan se nikdy nedozvěděl jak to všechno bylo a co to ta transparentnost a nediskriminace vůbec je. Vezměte si jen vybírání tajemníka pana Budského. O tom, že bude tajemníkem Budský se mluvilo v tomto městě měsíc před výběrovým řízením a stejné to je s vedoucí školní jídelny. U tepelného hospodářství se nevybíralo nic a Vodička má zase kapsu naplněnou. Nebo se mýlím a dělá to zadarmo?
To je začátek vládnutí nových lidí a mnoha starých, kteří už tady ukázali co umí. Dělají si z nás legraci. Jen dnes zase různí převlečenci budou dojit městskou kasu?  Mají nás skutečně za takové pitomce? Jediné co jsem slyšel před nástupem nové vládnoucí třídy bylo to, že mezi nimi je jen jeden slušný a to je Ing. Milan Dian. Pokud je slušný tak proč souhlasí s takovým výběrovým řízením, kde je vše dopředu jasné? Celá situace je taková, že podstata zůstane stejná jen jiní lidé budou žvanit o tom, že to dokáží. Nebo se mýlím a konečně přijde transparentnost a dozvíme se na co všechno se vynakládají peníze a kde končí?

 

                                                                                                                Pen.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: To jsou prkotiny

(Gustav, 26. 3. 2015 13:41)

Co dělá kontrolní výbor?

Re: To jsou prkotiny

(Kobliha, 26. 3. 2015 20:01)

Tak se to dopíše a bude hotovo. Oni to přece zařídí.

(Sršáň, 26. 3. 2015 14:33)

Výběrko na tajemníka probíhalo dlouho a rozhodně se mluvilo o jiných zaručených kandidátech než o Budském. Budský je čistý a zná poměry. To je asi jeho největší problém v očích zhrzenců, kteří přišli a přijdou o své jistoty a kšefty.

Re: VŘ

(Kecal, 26. 3. 2015 17:50)

Sršáne a není lepší někdo zvenku, neznalý poměrů, ale znalý práce a zákonů? Nevyvolává podezření právě to, že to musí být někdo zevnitř úřadu? Když chce někdo dělat poctivě nemusí se bát ne. Ale co ten Srba to si někdo fakt dělá z lidí legraci. Co na to Petře a Sršáne? Také v pohodě. Pak se nic nemění, ale svinstvo se páchá dál.

Odvaha?

(chápající občan, 26. 3. 2015 8:34)

Že by někdo odvážný poslal mail přímo z kachlíkárny?

Re: Odvaha?

(Lidka, 26. 3. 2015 9:44)

Myslíš Brabec přes Chovance?

Re: Re: Odvaha?

(Fatima, 26. 3. 2015 13:43)

Myslíte, že Landa tady dělá Brabcovi agenta?

To není žádná sranda.

(Liška, 26. 3. 2015 9:30)

Někdo tvrdí lidem, že nechal dělat audit a oblbuje lidi. Skutečný audit nestojí desetitisíce, ale statisíce i když budete šetřit jako čert. Když nás oblbují tak by měli napsat proč? Si něco vymyslí nebo to napíše Landa za domácí úkol? Zatím čekáme až nám řeknou co za 45000. korun mají za výtvor.Dnes je zastupitelstvo tak bude veselo.

Jsem jedno ucho.

(Liška, 25. 3. 2015 22:08)

Transparentnost opět na scéně. Kde už jsem to všude slyšela, ale dodnes neviděla. Už mě jdou všichni s tou transparentností na nervy.