Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z mailu o auditu.

25. 3. 2015

V pondělí 9.2.2015 zadalo město tzv. externí audit vybraných oblastí hospodaření města Lovosic včetně indetifikace a posouzení zakázek, které byly vyhlášeny a realizovány na konci volebního období. Další oblastí je dodržování transparentnosti a nediskriminace subjektů při zadávání veřejných zakázek. Audit bude proveden firmou A&CE Group s.r.o. z Brna. Dokončen by měl být začátkem března a výsledky budou zveřejněny po jejich projednání radou města.

 

Posílám vám toto sdělení, které je k dispozici na stránkách města. Zajímalo by mě co se tímto pseudoauditem skutečně sleduje? Přece není možné, že by na úřadě nezůstaly žádné smlouvy a nebylo možné dohledat k tomu vše potřebné. Proč se musí zadávat audit, který stejně je naprosto zbytečný? Stálo by za to zeptat se pana Kubíčka kolik stojí opravdový audit. Mě osobně připadá směšné, když někdo tvrdí, že audit, který si nechal udělat bude stát pouze 45 tisíc korun. Za takovou cenu se dá koupit konev zmrzliny, ale nikdo vám neudělá audit. Pokud někdo tvrdí, že za tuto cenu nechal udělat audit pak je buď blázen nebo nám lže. Navíc, když je něco v nepořádku tak existují orgány činné v trestním řízení a státní zastupitelství, na které je možné se obrátit. Jen pro zajímavost naprosto zdarma. Snaha po tom za každou cenu něco najít je z tohoto auditu jasně patrná a svědčí spíše o bezradnosti města než o snaze něco řešit. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale cena tohoto auditu skutečně připomíná spíše příspěvek do diskuze pod články než audit. Důležité věci, na které se poukazuje mnoho let se stejně neřeší a ti co ubližují tomuto městu a finančně je zneužívají zůstávají i nadále na svých místech. Ba naopak počty různých nových funkcí se navyšují. Proč není nikdo schopen vysvětlit k čemu jsou dva jednatelé na tepelném hospodářství a ještě k tomu ředitel? Vyúčtování za teplo v tomto roce potvrdilo znovu daleko vyšší cenu než byla dohodnutá s Lovochemií. Kde to skončí by zajímalo nejen mě ale i další občany.

 

Co mě nejvíc rozesmálo na výše uvedeném sdělení města je tzv. transparentnost zakázek a nediskriminace subjektů. Všichni všechno dělali v minulosti, v přítomnosti, ale jak vidět tak i v budoucnosti naprosto transparentně. Škoda jen, že občan se nikdy nedozvěděl jak to všechno bylo a co to ta transparentnost a nediskriminace vůbec je. Vezměte si jen vybírání tajemníka pana Budského. O tom, že bude tajemníkem Budský se mluvilo v tomto městě měsíc před výběrovým řízením a stejné to je s vedoucí školní jídelny. U tepelného hospodářství se nevybíralo nic a Vodička má zase kapsu naplněnou. Nebo se mýlím a dělá to zadarmo?
To je začátek vládnutí nových lidí a mnoha starých, kteří už tady ukázali co umí. Dělají si z nás legraci. Jen dnes zase různí převlečenci budou dojit městskou kasu?  Mají nás skutečně za takové pitomce? Jediné co jsem slyšel před nástupem nové vládnoucí třídy bylo to, že mezi nimi je jen jeden slušný a to je Ing. Milan Dian. Pokud je slušný tak proč souhlasí s takovým výběrovým řízením, kde je vše dopředu jasné? Celá situace je taková, že podstata zůstane stejná jen jiní lidé budou žvanit o tom, že to dokáží. Nebo se mýlím a konečně přijde transparentnost a dozvíme se na co všechno se vynakládají peníze a kde končí?

 

                                                                                                                Pen.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Rotbauer + Nováková

(Věra, 30. 3. 2015 20:59)

Nechce se mi věřit, že by Rotbauer takhle klesl.

Re: Rotbauer + Nováková

(Zuzka, 30. 3. 2015 21:16)

Nováková a proč ne, je to hezká žena. Na druhou stranu proč se rušil druhý místostarosta? Práce je dost a když je z jiné koaliční strany více lidí se navzájem hlídá. Každý má něco a tolik prachů to nedělá. Zmenší se odměny a je to doma.

Re: Re: Rotbauer + Nováková

(Josef, 31. 3. 2015 9:58)

Zuzko, čti pořádně! V předchozím příspěvku bylo "přetáhnout Novákovou k Johnovi" ne "přetáhnout Novákovou". Ale hezká žena to je, to je pravda.

Hujer

(Rotbauer, 27. 3. 2015 12:50)

No, tak to je ctižádostivý žák, ona sice někdy taková ta samostatná orientace v problémech je slabší, ale tou snaživostí - nesmírnou- on si ty známky zajistí, takže dvojka.

Re: Hujer

(Veronika, 27. 3. 2015 19:38)

Pan Rotbauer je dobrý městský strážník, ale jako zastupitel nestojí za nic. Chtělo by to změnit systém. Začít opravdu něco dělat. Třeba konečně dostat Srbu od lizu. To jen pro začátek. Tím se oslabí i pozice Šumy, který stále ještě nepochopil, žre se nedá celé volební období vymlouvat na ty minulé.

Re: Re: Hujer

(Vlaďka, 28. 3. 2015 12:26)

Rotbauer není špatný chlap a já dokonce mám dojem, že za chvíli bude vadit i těm co ho chtějí mít pod dohledem. Jeho spojení s Johnem bylo dobré v tom, že jsme se Johna zbavili. Mrzí mě, že noví zařizovatelé Johna zase tahají zpátky. Je v kontrolním výboře a zakrývá své podchody? Není to hloupé paní Aleno? Chcete diskuzi s takovými lidmi? ? Vždyť oni si dělají co chtějí. Chtělo by to, začít proti nim dělat něco smysluplného. Zakládáme v Lovosicích výbor pro udílení ceny prázdné makovice. Vše potřebné se dozvíte v mnoha okresních novinách a dokonce v celostátním tisku. Na této stránce bude klub sympatizantů prázdných makovic. Zatím se rozjíždí příprava a na některé zastupitelstvo přineseme plno prázdných makovic. Akci prázdné makovice oznámíme včas, aby každý měl šanci věnovat prázdnou makovici nej........ radnímu a zastupiteli. Uvidíme kdo jich obdrží nejvíce. Do konce měsíce dubna oznámíme jak se stát sympatizantem a na koho se obracet. Držte nám palce. Bude fajn!

Re: Re: Re: Hujer

(Jarka, 28. 3. 2015 14:10)

Dobrý nápad. Bylo by dobré realizovat na celém okrese nebo i kraji. dejte vědět něco bližšího nebo mail a adresu. Jsem pro.

Re: Re: Re: Hujer

(Kolibřík, 29. 3. 2015 10:22)

Souhlasím s těmi makovicemi. Je to dobrý nápad. Mohu nabídnout prázdné makovice i v barvách. Zase jsme naletěli. Příště už volit nejdu nebo budu volit farmu zvířat.

Pohádka.

(Kojak, 28. 3. 2015 12:05)

ODS si z nás dělá legraci. Jestli mluvíme o paměti pak každý nese svoji odpovědnost. Je mi k smíchu, když vidím jak ti co tady všechno začali a podělali se nestydí předstoupit a žádat o moc. Tady se píše o Srbovi, který město a jeho kasu ždíme roky. Patří neodmyslitelně k místní mafii a všechno se hází na ty minulé. Ano měli Srbu a další mafiány rozehnat. Báli se a výsledek je nasnadě. Všechna špína se dnes hází na ně. Vždyť ODS zlo zaváděla a ČSSD dvě volební období dělala koalici právě s ODS. KSČM a konkrétně Šramota byl vždy u toho a krad víc než sociální demokrat nebo Nezívislí,kteří pod pláštíkem nezávislosti se přiživovali. A že se jich tady vystřídalo. a vlastně šlo jen o výhody a o prachy. Ale ODS začala. Nemá cenu znovu mluvit o kandidujícím elektrikáři Polákovi z Ústí, Steinerovi a jeho Orbisu a mnoha dalších vrtech. Tady se diskutuje nad parkem nebo náměstím jak se komu líbí a o jeho ceně, ale zapomněli jsme, že díra do země na podchod už stála a kam se vyšplhala jeho cena? Když chceme honit Novákovou proč z Johna děláme poradce? Fandím ANO, myslím Babišovi, ale co je to za lidi, které ANO pustilo v Lovosicích k moci? Kdy skončí Srba s dojením městských peněz Šůmo? Kdy skončí házenkářská mafie Šůmo? Kdy takoví lidé jako ty budou muset odejít z radnice? Budeme čekat čtyři roky dokud nás spolek házenkářů a rodina nenažraných Srbů nezničí úplně a pak uděláme audit za 50000 korun a budeme tomu říkat změna? Popis toho co se dostalo za zmetky na kandidátku ANO v Lovosicích se snažím poslat Babišovi. Zatím nereagoval i když spíš nic nedostal nebo si to schovává pro jinou příležitost. Dnes se snažím o příjetí na MF a jak se zdá tudy cesta vede. Uvidíme. S příchodem ANO se nic nezměnilo a vysáváte město dál. Jen více lžete a hlavně matete lidi zbytečnými audity, které jsou k ničemu. Šramota ani Srba nejsou věrohodní stejně jako Nováková, ale proč se útočí jen na Novákovou? Pane starosto vás se raději na nic neptám, neboť si myslím, že to všechno vidíte a víte. Vadí mi, že se tváříte jako kdyby toho nebylo a to prosím i se dvěma tituly.

Malý Velký muž

(lovosický občan, 28. 3. 2015 10:49)

Na posledním zastupitelstvu města bylo zřejmé,že v chodu a řízení úřadu není něco v pořádku. Že by úřad řídil někdo jiný, než starosta a místostarosta? Vše nasvědčuje tomu, že to bude Malý Velký muž z ministerstva. Postupem času se mozaika začíná skládat.Už jenom koalice s komunisty měla určitý důvod. Zkorumpovaný Šramota bude poslušný jako beránek, o tom nebylo pochyb. Koalice s ODS by pro Malého Velkého muže byla problém, protože kompetentní a situaci znalí členové ODS se vůbec do plánů MV muže nehodili. Jako se nehodil kompetentní tajemník s dlouholetou praxí. Proto to dopadlo, tak jak to dopadlo. Malý Velký muž se musel obklopit loajálními lidmi, hlavně tajemníkem, který s ním sdílel určitý čas na úřadě, když MV muž tam působil jako tajemník. Možná, že vybraný tajemník mu byl něčím povinován, proto byl také vybrán bez ohledu na zkušenosti v této funkci na rozdíl od ostatních. Zrovna tak právník úřadu, který byl spojován s kauzami s minulým vedením, na úřadě zůstává, protože odváděl a odvádí skvělou práci jak tvrdí MV muž. Vše nasvědčuje tomu,že tito dva loajální zaměstnanci úřadu budou informovat MV muže, kdyby náhodou vypadl nějaký kostlivec ze skříně, tak, aby to měl z prvé ruky. To by určitě nestranný, ale zkušený a kompetentní tajemník nedělal a to by bylo špatně. Proto ctihodnost MV muže musí zůstat zachována, protože by vzniklo nebezpečí, že by se některou informaci dozvěděl pan Babiš, tak by se určitě s MV mužem rozloučil, jako to udělal už jednou.Takže zde se jedná o dobré pracovní místo a vůbec nejde o rozvoj města a spokojenost občanů. Zde jsou nadřazeny osobní zájmy nad veřejnými a to je moc špatně. Takto hnutí ANO dává snadno a dobrovolně zbraně do rukou oponentů. Je to velká škoda, protože lidé už nebudou vědět koho volit, jen kvůli osobním zájmům jednoho člověka.

kam až to dojde

(občan, 27. 3. 2015 16:22)

Lovosické hnutí ANO v čele s Landou Hiekem a L. Tomanovou dělá Babišovi jenom ostudu. Dělá jednu chybu za druhou, nejdříve se spojili s komunisti se skorumpovaným Šramotou, zmanipulovali váběrová řízení na tajemníka a ved. školní jídelny, nechali vypracovat auditna úřadě za podivnou cenu 45.000Kč, do dnešního dne nejsou zveřejněny výsledky auditu, jak to stálo v tisku, dále špatní nastavení vybírání poplatků za odpad, které nakonec skončilo pokutou 45.000 Kč za zveřejnění údajů o občanech.Navíc na zastupitelstvu města dne 26.3.2015 nedokázali fundovaně odpovědět na dotazy občanů a přehazovali si dotazy potažmo odpovědi, jak horký brambor. Tři výše uvedení si ze starosty a místostarosty udělali loutky, které vodí k obrazu svému. Nejsou tam dlouho a už jsou všem pro smích. Je to škoda, voliči v ně vkládali velké naděje. Při takovéto politice se může stát, že tu za 4 roky budeme zase to co už tu bylo v minulém období. Velká škoda.

Re: kam až to dojde

(občan, 27. 3. 2015 16:29)

omlouvám se za chyby bylo to psáno ve spěchu

Cena auditu

(Petr, 26. 3. 2015 13:59)

Audity i auditorské společnosti jsou různé. Cena tohoto vypadá skutečně nízká, ale rozsah zadání nevypadá na hloubkový audit ale spíš jen na posouzení stavu. Ukončení bylo slíbeno do konce března, tak že by už v úterý?

Re: Cena auditu

(Zdenka, 26. 3. 2015 14:12)

Nevím, ale dívala jsem se a ukončení mělo být na začátku března. Nebo už je to přepsané?

Re: Cena auditu

(chápající občan, 26. 3. 2015 14:44)

Petře a odkud znáš rozsah zadání auditu?

Re: Re: Cena auditu

(Petr, 26. 3. 2015 14:53)

Psali ho v ltm deníku : http://litomericky.denik.cz/zpravy_region/audit-proveri-hospodareni-radnice-bude-stat-45-tisic-20150211.html

"Především, nové vedení chce mít nezávislou zprávu o tom, v jakém stavu město přebralo a jaká případně existují finanční či nefinanční rizika plynoucí z uzavřených či probíhajících projektů. Prověření hospodaření minulého vedení bylo plánováno a zahrnuto i do volebního programu ANO 2011. V uplynulých týdnech se jen upřesňovala forma a zadání. Řadu věcí na základě v minulosti podaných podnětů totiž vyšetřuje policie. Proto jsme se chtěli vyhnout duplicitě."

Re: Re: Re: Cena auditu

(chápající občan, 27. 3. 2015 9:33)

Jasný. Kouknu na ten odstaveček a hned si říkám. "To bude audit tak za cca 45 tisíc" :-) :-) :-)

Babišáci

(Standa, 26. 3. 2015 20:40)

Dneska se Babišáci ukázali.Jsou to neschopný šašci.Tyhle komedianti prostě nezařídí nic.Fraška.

Re: Babišáci

(Zajíc, 27. 3. 2015 7:39)

To není zastupitelstvo, to je cirkus na kolečkách.

To jsou prkotiny

(bojím se uvést, 26. 3. 2015 11:22)

Pane Piegle, to je jenom špička ledovce. Audit neshledal vážná pochybení a tak byl vrácen k "přepracování". Stejnou částku jako stál audit tj. 45 tisíc dostalo město pokutu za zveřejnění jmen a datumů narození plátců za odpad. A víte že už proběhlo jedno transparentní výběrové řízení? Na údržbu zeleně na náměstí. Zcela nečekaně ho vyhrál pan Srba. Stačí vám tyhle střípky k tomu abyste pochopil co se na úřadě děje?