Jdi na obsah Jdi na menu
 


Volvo v Lovosicích strašákem na vedení radnice.

26. 8. 2012

Nedělám si žádné iluze o tom, že vedení radnice dělá chyby a ne se vším souhlasím. Mnoho lidí mě podezřívá, že nepíši kvůli tomu, abych nepsal proti vedení radnice. Ne, za tu dobu co jsem nebyl schopen z finančních důvodů udělat noviny a v počtu 200 kusů je to také finančně náročné, jsem dostal mnoho připomínek i mnoho dopisů včetně mailů. Popravdě řečeno u některých jsem byl velmi překvapen a nepochopil jsem proč se tak děje. Proto jsem dostal nápad, že se blíží druhé výročí vládnutí této garnitury na radnici a pokračování ve vydávání novin by bylo tím nejlepším řešením. Navíc před šestnácti lety spatřily tyto noviny světla Lovosic. Věřte mi, že v tomto rozhodnutí není ani kousek hořkosti proto, že jsem byl vyloučen z ČSSD. Zatím nebylo učiněno konečné rozhodnutí, ale pravdou je, že plně chápu když ČSSD ze mě radost nemá a já se nehodlám stát poskokem ani Sobotky, Haška, Vaňhové, Koudy nebo vedení ČSSD na okrese nebo v Lovosicích.

A teď k věci. Na posledním zastupitelstvu se objevila jakási nátlaková skupina z Nového Klapý na čele s panem Poborským majitelem autoservisu právě v Novém Klapý, majitelem stavební firmy panem Brchelem, pani Berešovou a paní Urbanovou. Smysluplnost jejich působení je podivná a řekl bych až na hranici rozumu. Paní Urbanová byla jedna z těch, která navštěvovala hojně moje noviny a dávala informace k tomu jak pracovala minulá radnice ve věci chodníků. Některé z článků jsem také uveřejnil. O Volvu v té době řekla málo a spíše jí to ani moc nevadilo. Je mi jasné, že jsou tady lidé, kteří se snažili už ve volbách získat za každou cenu úspěch za jehož cenu podrazili i své kamarády. Jsou také lidé, kteří nedají pokoj nikdy a k tomu potřebují nasbírat stejně nespokojené, kteří jsou nespokojení vždy. Potud je mi to úplně jedno a chápu, že to patří k politice. Nesmí se ovšem stát to, aby ten kdo nese odpovědnost za to, že tady Volvo bude seděl mezi těmi, kdo jsou dnes proti Volvu.

Tento případ se rozhodoval za minulé rady, ve které seděla paní Berešová. Opovědně zde říkám, že paní Berešová není buď normální nebo to dělá pro někoho. Pro koho, když zde nebydlí a nese plnou odpovědnost za to, že Volvo bude v Novém Klapý stát? Slyšel jsem i povídání o tom, že se to prosazuje kvůli tomu, že pozemek patřil panu Lexovi, který je členem ČSSD. Jen prázdná makovice je schopná takovou pitomost tvrdit, neboť Lexa koupil pozemek před mnoha lety, kdy ještě panoval v DZCL Vybíral s Malíkem. Tento pozemek však nekoupil od města, ale od soukromého vlastníka. To znamená, že ani tehdy ani dnes nikdo nemůže tvrdit, že za to nese odpovědnost město nebo, že je to z důvodu, že někdo je nebo není členem nějaké strany. Přesto se otázka Volva ve vedení města řešila opravdu za působení paní Berešové jako radní. Dnes tatáž Berešová brečí jako želva. Zajímavé je, že paní Berešová mě v době několik let zpátky dávala materiály na jiného zastupitele a na jiné lidi. Tímto způsobem se však postupovat nedá. Není přece možné pracovat na radnici a zároveň krýt lumpárny těch minulých a hledat lumpárny těch dnešních.

Jsem pro, aby všechny lumpárny, podvody, podrazy a úplatkářské aféry se staly transparentní a byly vyvěšeny po celém městě. Někteří podnikatelé, kteří jsou přáteli radničních úředníků i samosprávy dnes a byli i v minulosti dosud nezaplatili své závazky vůči městu. Mnozí z nich dluží už léta a na penále by to dělalo miliony. Vážená rado přestaňte si hrát na panstvo a začněte říkat lidem pravdu. Musíte však říkat pravdu ve všem i o minulosti. Potom přijde chvíle kdy vám lidé budou chodit i na zasedání zastupitelstva, pokud o ně máte zájem. Kdo jiný než já ví, že to nebylo dobré v době minulé, ale ani dnes to není takové jaké jsme si to mnozí představovali. Pojďme se o tom bavit jako lidé a uvidíme. Já věřím, že pokud nedojde k volebnímu podvodu, ale to záleží na nás všech, budou si lidé velice opatrně vybírat ty, kteří nekryjí jen podnikatele, ale pomáhají i těm chudým, bezmocným a nemocným. Není to poprvé co říkám, že  jsme všichni na jedné lodi a měli bychom si pomáhat. Může přijít chvíle, kdy hra těch bohatých nemusí dobře skončit.