Jdi na obsah Jdi na menu
 


V Lovosicích tam je blaze aneb pějme píseň dokola.

27. 5. 2012

Skončila doba, kdy se rozdávaly peníze na každej pitomej projekt bez obalu a hlavně bez obav. Stále je mnoho projektů, které se udály v minulosti zahaleno velkou rouškou tajemství. Že předvolební sliby bývají převážně jen sliby je hlavně proto, že propojení je v obci stejně složité jako v kraji nebo ve státě. Dříve či později se budeme muset všichni jaksi změnit a nedat se jen tak ožulit.

Celý systém je založen na jakési spolupráci politiků a firem, ve kterých mají politici své zájmy. Samospráva nemůže existovat bez firem a firmy zase potřebují v samosprávě vstřícné lidi. Až potud je to v obci pochopitelné. Nepochopitelné to začne být tehdy, kdy na celkovém zisku začínají profitovat pouze firmy a ne obyčejní lidé, kteří se dostávají do problémů. Je však třeba poděkovat dnešnímu vedení, že nezvedlo v tomto roce poplatky za odpad, za nájem a za domácí mazlíčky. V podstatě řečeno by se nemělo zvedat ani teplo, neboť existuje smlouva s Lovochemií. Oproti jiným městům je to výborná zpráva.

Druhou věcí je, že se budeme muset znovu podívat na všechny finance tohoto města a vytvořit tlak na ty, kde si myslí, že město je jeho, aby prozřel. S financemi je třeba nakládat velice rozumně a hlavně si přestat hrát na veliké dárce, kteří mohou rozdávat miliony. Neustále je třeba ukazovat na chátrající bývalý ÚNZ naproti Sarajevu, který potřebuje opravit jako sůl. Ve chvíli, kdy přišlo nové vedení na radnici k moci se zavírala natažená ruka s půjčkami i penězi. Pomalu, ale jistě přichází i na kraj situace, kdy se ukazuje, že nehospodárnost se nevyplácí a že nikdo nic nedostane zadarmo. Já dodávám, že nejen nehospodárnost, ale i tajnosti kolem toho co bylo v minulosti. Dříve nebo později se budou muset vymést pavučiny a vyházet kostlivci ze všech skříní a ze všech koutů nejenom  na našem městského úřadu.

Na závěr ta zpráva nejlepší a potěšující. Město splatilo úvěr ve výši skoro 25 milionů korun, který v roce 2010 si vzal na tzv. zvýšení kvality života a fyzického prostředí místní části města Lovosice. Zbavujeme se úvěrů a ještě nám zůstávají peníze na různé rekonstrukce. Než se do nějakých pustíme přemýšlejme zda je to nutné a hlavně nedělejme oslíka otřes se těm, kteří si dělají co chtějí a nikoho se neptají. O cestu k poště se měli postarat ti, kteří si toto stěhování vymysleli. Na závěr jednu otázku. Bude se podílet pošta na financování cesty k jejím dveřím? Když už někdo umožnil vznik této pankrácké věznice u našeho zámku a parku tak by mě zajímalo, jak dopadla celá kauza kolem černé stavby, která zvýšila tuto hrůzu o jedno patro? A to je pro dnešek vše.

 

Noviny vyjdou příští týden, přesný den oznámím dva dny před tím, než budou přivezeny z tiskárny.  

 

Jan Piegl st.