Jdi na obsah Jdi na menu
 


Týká se to i nás.

12. 7. 2012

V Litoměřickém okrese máme dvě nemocnice. V Litoměřicích a v Roudnici nad Labem. Obě jsou v tomto na vesnice nejpočetnějším regionu důležité a potřebné. Nebyl by to Ústecký kraj, aby ředitele VZP nedělal člověk mdlého rozumu, který se snad lidem v Litoměřickém okrese mstí. Krajská pobočka VZP přišla na to, že neprodlouží na některá oddělení v obou nemocnicích na Litoměřicku od roku 2013 z důvodů optimalizace zdravotní péče smlouvy. Petr Veselovský, který je ředitelem krajské pobočky VZP chce ukončit oddělení urologie, ORL a změnit by se měla chirurgie. V Roudnici nad Labem tato pobočka VZP hlásí zrušení gynekologicko-porodnického oddělení a pediatrie. Na jednodenní péči se má omezit i provoz chirurgie.

Snaha vysvětlit občanům, že k rušení dojde z důvodu počtu pacientů je totální nesmysl. Zdravotnictví není pekárna a není v dnešní době vůbec levné. Co budou dělat všichni ti pacienti podle Petra Veselovského, když budou muset za touto péčí dojíždět jinam? Bude jim to platit ze svého nebo pojišťovna? Tam kde nejsou peníze nemohu donekonečna obírat ty nejpotřebnější. Urologie je převážně záležitost pro seniory a gynekologicko-porodnické oddělení pomáhá na svět těm nejmenším – dětem. Komu se to zase mstí přiblblý úředník, který se honosí titulem ředitele a dělá si z lidí na Litoměřicku legraci? Jak dlouho budou moci ještě tito lidé páchat svoje činy beztrestně a smát se lidem do očí? Kdy konečně lidé vezmou vidle a vyženou takové hlupáky z jejich funkcí?

Lidem na Litoměřicku se to nelíbí a mají naprostou pravdu. Omezování péče v našem okrese nevěstí nic dobrého a proto je třeba ze všech sil, aby starostové měst a obcí společně s lékaři bojovali za udržení obou nemocnic v plném stavu. Slyšel jsem, že je to zbytečné a k omezení péče stejně dojde. Nikdy žádný odpor není dopředu zbytečný. Vždy se prohrává až úplně nakonec. O to víc mě překvapili někteří lékaři, kteří jsou schopni v zájmu přesunu zisků podrazit své kolegy v Roudnici nebo naopak. Je velice nebezpečné, aby ve chvíli, kdy jde o nás všechny a naše zdraví místo spojení lékařů docházelo k podrazům. Mě osobně je jedno jestli budu jezdit do Roudnice nebo do Litoměřic, ale není mi jedno když vidím ty, kteří mají pečovat o naše zdraví jak se ke svým kolegům chovají nekolegiálně.

Možná si mnozí řeknete co to má společného s Lovosicemi. Hodně! Ale to nemá cenu vysvětlovat, protože to poznáme každý ve chvíli kdy nám bude nejhůř nebo až to budeme nutně potřebovat. Proto bych uvítal od města vyjádření a podporu oběma nemocnicím