Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tajná usnesení Rady města Lovosic.

21. 10. 2012

Otevřel jsem si usnesení Rady města ze září 2012 a nevěřil vlastním očím. Hemží se to různými převody, přípojkami, koupěmi pozemků, ale je to vše nějak zašifrované. Dozvíme se, že Rada schvaluje převod nájmu z uživatele pana P.A. na pana M.V.. Nebo Rada souhlasí se zněním smlouvy o zřízení věcného břemene k.ú. Lovosice pro Ing. P.J.. A dokonce rada města nesouhlasí s koupí pozemků od paní V.K. Litoměřice. Chtěl bych vědět, kde Rada města přišla na to, že nesmí uveřejnit jména u těch kdo si kupují nebo prodávají pozemky a už vůbec nechápu proč by občané města neměli vědět jak se vyměňují nájemní byty. Neznám podobný zákon. Kdo vstoupí do veřejného prostoru a žádá o souhlas s prodejem nebo s jinými veřejnými statky musí počítat s tím, že jeho jméno bude použito, neboť občané mají právo vědět jak se nakládá s jejich majetkem, kdo ho kupuje nebo jinak užívá.

Jedinou ochranu požívají tzv. dlužníci na nájemném vůči městu a to jen do té doby pokud o nich nerozhodne soud. V případě rozhodnutí soudu je možno jméno zveřejnit. Je to proto, že nikdo jiný než soud nemůže rozhodnout o vině nebo nevině. Není to možné u mladistvých. Proto nechápu proč došlo k utajování usnesení rady nebo zastupitelstva. Jaký je podle těch co o tom rozhodli rozdíl mezi tím, že přijdu na zastupitelstvo a slyším jméno nebo si ho přečtu? Nemělo by se žonglovat se zákony jak se komu zachce. Občané mají právo na informace a ochrana soukromí se nemůže vztahovat na veřejné dění.

Tak nějak se začíná hovořit o tom, že by Pffanschmidtova vila mohla být opravena. Jestli ano pak je třeba co nejdříve začít konat. Příliš mnoho se slíbilo a stále se čeká. Úpravu náměstí nepovažuji za nejnutnější věc a jistě jsou potřebnější a důležitější věci. Je dobré si znovu projít všechny sliby, které byly dané občanům tohoto města. Zároveň chci upozornit na to, že v listopadu vyjde u příležitosti dvouletého vládnutí této koalice Nezávislý Lovosický Občasník pod názvem: Dva roky v Lovosicích žil, mlčel jsem. Jestli bude vydávání pokračovat záleží na sponzorech a jejich ochotě tyto noviny financovat. Jejich tisk je velmi drahý. Doufám, že lidi ještě na tyto noviny nezapomněli.