Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stane se městská policie místo pomoci a zajišťování bezpečí postrachem občanů?

24. 10. 2013

Stále více se po městě hovoří o tom, že počty městské policie se v Lovosicích zvyšují a také se zvyšuje represe proti občanům. Je třeba si dnes přiznat, že ti, kteří tvrdili, že zřízením městské policie se až tak moc nezlepší bezpečnost občanů a nebudou bezpečnější ulice, ale více stoupne buzerace měli pravdu. Samozřejmě to není vina jen městské policie, ale i města, které městskou policii řídí.

Vyhláška o zákazu pití na veřejnosti je jeden z patvorů našich zastupitelů. Přece není možné neustále zvyšovat počty městských strážníků a na druhé straně plošně zakázat pití na veřejnosti. To plošné trestání je děs a připomíná doby, které už by se neměly vrátit. Tato vyhláška trestá hlava nehlava. Slušné i neslušné a hází všechny do jednoho pytle. Město obehnané kamerami a strážníky nepotřebuje přiblblou vyhlášku, neboť tito strážníci by měli zakročit tam, kde se děje nepořádek nebo někdo si dělá z města záchytku.

Správně někteří lidé poukazují na to, že v pátek nebo v sobotu v noci v parku zvaném osmička se dějí věci, které vyvolávají mnohdy obavu a strach. Městští strážníci mají k dispozici kamery a prostředky, aby tomu zamezili. Raději však nevycházejí, neboť do těchto střetů se jim moc nechce. To raději ty kteří v klidu pijí na lavičce za domem nebo před domem budou pokutovat aniž by byl k tomu důvod. Chtělo by to opravdu zvážit vždy každou vyhlášku než se příjme a dokonce se bude vydávat za záchranu města. Já nevím jak je možné, že ještě dnes lidé nepochopili, že ti, kteří budou chtít dělat problémy nebo nepořádek ho budou dělat navzdory vyhláškám a nařízením.

Stejné je to s těmi kdo vedou opilí kolo po ulici. Toto město mělo takových lidi vždy několik a nikdy nikoho nenapadlo udělat z toho takový problém jako dokáže naše městská policie. V noci a doslova před barákem si nedávno strážníci zgustli na jednom starším občanovi, který neudělal nic jiného než, že vedl opilý kolo domů. Nebudu se ted přít se strážníky jestli vedl nebo jel, protože je v tom obrovský rozdíl a každý bude hájit svoji pravdu a kolem jedné v noci se už mnoho neděje. Strážníci místo aby dotyčnému důchodci domluvili a pomohli mu  domů,začali úřadovat a měřit dávku alkoholu a pokutovat. Tento člověk neměl u sebe na zaplacení ani haléř a tak se s ním domluvili s čímž on souhlasil, že to bude řešit přestupková komise. Už doktor Plzák říkal, že vést s ovíněným filozofické úvahy je k ničemu a může to mít katastrofální následky. Navíc zapomněli tomuto důchodci říct, že nejnižší pokuta v tomto řízení je 25 000 Kč plus 1 000 Kč náklady. Tedy pro důchodce naprosto likvidační. Kde jinde než u nás ve městě bychom měli čekat určité ohledy. Poprvé nějakou domluvu nebo i pokutu. Vůbec by se nic nestalo, kdyby policisté tuto pokutu vymáhali druhý nebo třetí den nebo nějakým šekem nebo jiným způsobem. Nic takového se nestalo a tento člověk byl odpálen způsobem nevídaným. Na úřadě sedí nějaký pan Zajíc a ten bez toho, aby zajistil přítomnost a výslech tohoto člověka i jeho seznámení s následky vynesl trest, že i soud by se musel červenat.  Navíc je zarážející, že uvěřil do písmene sepsanému protokolu, který byl sepsán údajně s opilým člověkem. Je to děsná představa, že se u nás občané dočkají takového zacházení ze strany městských strážníků i městského úřadu. Je načase dát nějak najevo, že městská policie tu není pro buzeraci občanů, ale pro udržení pořádku a bezpečnosti, ale hlavně pro pomáhání lidem. Ty tresty by měly skutečně přijít až když se zjistí, že to dobro na někoho nezabírá.

Kdyby tomu tak skutečně bylo, bylo by v tomto městě méně nešťastných lidí. Ano ani v Lovosicích nejsou lidé jenom andělé, ale jsme takoví jací jsme se svými chybami i klady. Proč ze strany státní policie se dočkáte lidského jednání spíše, než ze strany městské? Já totiž nevěřím tvrzení, že tyto stupidně vybrané peníze jsou ku prospěchu. Spíš zasévají zlo a nenávist.