Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč Česká inspekce životního prostředí lže?

16. 9. 2013

V poslední době chrlí naše média jakési polopravdy o velkém nebezpečí, které číhá na Lovosice v bývalé Setuze. Je tam spousta jedů, které mohou ohrozit životy lidí. Prostě zase krvák. Pravdou je, že v Setuze je uloženo větší množství chemických látek z nichž je velmi malé procento těch nebezpečných. Ano jsou tam i nebezpečné látky, které dodnes nikdo nevyklidil a neřešil. A hlavně to nezajímalo právě Českou inspekci životního prostředí, která totálně selhala a dnes se právě ČIŽP hodí lhaní do krámu a to jen proto, aby se nikdo neptal jak je možné, že na předchozí výzvu o kontrolu nikdy tato organizace neodpověděla a také žádnou kontrolu nedělala? Pojďme si trochu povědět jak to vlastně se Setuzou bylo.

V prosinci roku 2000 skončila Setuza v Lovosicích bez jakýchkoliv nástupců. Budova po Setuze se nikdy nestala majetkem města ani majetkem nějaké organizace nebo firmy na území města. Byla prodána. V prvé řadě tedy je třeba se ptát proč Setuza, která v Ústí nad Labem zůstala neřešila po skončení provozu  v Lovosicích vůbec nic. Podruhé je třeba se ptát proč od roku 2000 se nikdo nikdy z kompetentních  neptal v jakém stavu Setuza zůstala a za třetí proč ČIŽP minimálně rok neodpovídá na žádost o inspekci. Tedy po dlouhé době se konečně ČÍŽP rozhodla uvolit a přijít. A hned máme o zábavu postaráno. Tolik nesmyslů co se objevilo v médiích je napováženou. Jestli takto se vyrábí objektivní informace tak je to hrůza. Já si spíše myslím, že ČIŽP potřebovala zakrýt svojí neschopnost a proto vytvořila hrůznou pohádku pro pobavení obecenstva. A v té lži se ztratila ČIŽP a její zanedbání svých povinností.

O tom není třeba pochybovat, že již po skončení provozu v roce 2000 mělo dojít k pořádné kontrole a k vyčištění celého prostoru. Nestalo se tak a nevím kdo v těch létech pochybil, ale pravdou také je, že kdyby nekoupil Setuzu nový majitel a nezačal bourat nikomu by ani na mysl nepřišlo, že je nutné vždy po zastavení provozu udělat kontrolu. Faktem ovšem je, že od roku 2000 podle médií sedíme v Lovosicích na sudu s prachem, který by mohl vybuchnout a zahubit nás. Situace není taková a jak už to bývá je trochu nadnesená. Na Lovosicku padají na lidi z různých továren v Lovosicích a okolí jedy každý den. O tom se však v novinách nepíše, neboť to nikoho nezajímá. Zato o Setuze, kde v prvé řadě selhala ČIŽP se toho napsalo příliš mnoho. Hlavně lží a polopravd.