Jdi na obsah Jdi na menu
 


Parkovací automaty, výhody či nevýhody.

31. 7. 2012

Za pár měsíců se v Lovosicích objeví parkovací automaty. Platit se bude na náměstí, v ul. Osvoboditelů a v ul. 8. května. Opravdu jen tam, kde si to žádá sama situace. Parkování v Lovosicích je problém sám o sobě a toto řešení se léta odkládalo. Když hovořim s lidmi, většina občanů z Lovosic v podstatě souhlasí. Horší odezva je v obcích okolo nás. Zde máte jeden kladný a jeden záporný názor z internetu.

Občan z Třebenic V.K. říká: Do Lovosic jezdím hlavně za nákupy takže parkuji u jednotlivých supermarketů. Když ale někdo chce zastavit v centru, měl by si za to zaplatit. Myslím, že těch 5 korun nikoho nezabije. Důležité je, aby se to nezneužívalo a nebylo plno výjimek. Dodávám jen, že toto je velmi rozšířený názor.

A teď ještě ten opačný od občana H.R. z Brozan: S automaty ať jdou někam. Do centra se nejezdí za zábavou. Jedu tam, když potřebuji něco vyřídit nebo koupit. Abych platil za deset minut stání vůbec se mi to nelíbí a ptám se jak to bude s úředníky?

Dva názory a každý jiný. Více je těch souhlasných, ale hodně bude záležet na tom, jak to vše bude fungovat. Mělo by se také lidem říci co to přinese do městské kapsy. Přiznejme si, že automat je příjemnější než městský strážník. Nechci spekulovat o penězích, neboť jsme lidé různí a pro někoho je 5 korun málo a pro jiného moc. Jde o jinou věc a to, že parkování se musí zlepšit a automaty musí toto zlepšení přinést. Jinak by to nemělo žádný smysl. Co je však v katastrofálním stavu je parkování ve Školní ulici. Zde se všichni tváří jako kdyby o nic nešlo. Je nutné něco udělat, aby se nemocní a postižení občané dostali k lékaři. Věřte, že je to někdy problém.

Za několik týdnů začnou automaty fungovat a uvědomme si, že jde o pokus zda se situace zlepší. Jestli ano budou se moci hledat podobná či jiná řešení, která ulehčí parkování občanům Lovosic. Hlavně po pracovní době a v noci. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Co to je ?

(Čtenář, 12. 1. 2013 18:12)

Děláš si z lidí prdel s termínem dy vyjdou ty zázračné noviny v roce 2013 nebo co ?