Jdi na obsah Jdi na menu
 


O čem se povídá v Lovosicích?

30. 4. 2012

V prvé řadě se mluví o tom, kdy občané budou pozváni k posouzení revitalizace náměstí. Chci věřit, že to nebude až po ukončení této revitalizace, kde se velice pochybuje o smysluplném naložení s financemi a najde se dosti velká skupina lidí, kteří tvrdí, že by tyto peníze bylo lepší dát na střechu Pfanschmidtovi vily. Samozřejmě je potřeba už konečně rozhodnout, co s touto jednou z mála Lovosických památek udělat. Nelze přece donekonečna přihlížet jejímu rozpadu.

Zároveň je už známo, kdo byl vybrán na údržbu zeleně v Lovosicích. Je to firma Otakar Chládek – sadovnický a zahradnický servis Praha 6. Údajně se mluví o tom, že město ušetří na údržbě zeleně 1 milion korun a spolupráce s touto firmou bude zatím na dva roky. Jediné co je velice záhadné, že o této firmě v Obchodním rejstříku a Sbírce listin není ani slovo nebo nebyla provedena vůbec žádná aktualizace. Ve chvíli, kdy se má podepsat smlouva by bylo dobré vědět s kým konkrétně se smlouva podepisuje a kdo tuto firmu zastupuje zde v Lovosicích. Lidé oprávněně se obávají nového Steinera a je jedno v jakém oboru by zde pracoval. Ta hrůza u zámku, která už dopředu zničila nejen naše náměstí, ale již dopředu odebrala jakýkoli smysl po revitalizaci tohoto Lovosického náměstí. Proto souhlasím s těmi, kteří tvrdí, že vyhazování peněz za náměstí je zbytečný luxus.  

Je dobré, že se můžeme podívat, co se v této době v Lovosicích chystá za akce. Je zajímavé, že na stránkách města se dozvíme co se dělat bude, ale nevíme, která firma. Zde zveřejňujeme připravované akce, jak jsou napsané na městském portálu. Jedná se o veřejné zakázky z měsíce března. Všechny byly vypsány 14.3.2012 a za všechny odpovídá Pavel Tošovský. Jedná se o tyto zakázky. Výměna oken 1. Základní školy Lovosice, výměna oken 3. Základní školy Lovosice, stavební úpravy objektu přívozní č.p. 1036 Lovosice, stavební úpravy zdravotnického střediska Školní 3 Lovosice, revitalizace centrálního parku v Lovosicích první etapa, Zkapacitnění vodovodu a kanalizace v Lovosicích, rekonstrukce na denní stacionář Karla Maličkého 382 Lovosice, výspravy vozovek malého rozsahu s asfaltovým povrchem místních komunikací v Lovosicích. K tomu už schází jen dodat, které firmy na tom budou pracovat a kolik peněz jednotlivé zakázky budou stát. Je třeba více pozornosti věnovat všemu co se v tomto městě děje a dávat pozor na to, aby zase někdo se nechal námi zvolit a stejně jako vláda nám chtěl na celé 4 roky zavřít ústa.

Popravdě řečeno si musíme přiznat, že většina Lovosických občanů se začíná starat až ve chvíli, kdy to vadí osobně jim a kdy se některé věci dotýkají jejich dvorečku. Myslím si, že i snaha vedení města jde cestou komunikace s občany, ale na mnoho věcí jsou odpovědi velice nedostatečné. Proto znovu voláme po tom, aby stránky města byly skutečně informativní a nedávaly šanci ke spekulacím. Informace pro všechny. Noviny po dlouhých dvou měsících vyjdou mezi desátým až patnáctým květnem. Zde budou informace o některých hlasováních zastupitelstva i jiné zprávy.

 

Jan Piegl st.