Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nezávislý občasník to opět zkouší.

2. 2. 2014

Za necelých deset měsíců se po volbách do Evropského parlamentu, které budou v květnu sejdeme u voleb komunálních. Končí volební období s novými lidmi, ale se starými problémy. Naše očekávání bylo daleko větší a to čeho jsme byli svědky nás nepřesvědčilo, neboť k velkým změnám nedošlo. Jen v krátkosti si vyjmenujme co jsme od nových vládců očekávali:

Větší transparentnost do financování všeho v čem má město majetek nebo jiné prostředky finanční.

Větší transparentnost do zadávání zakázek a informace o firmách, které zakázky vyhrají.

Větší otevřenost ve všech investicích na kterých se podílí město.

Jasnou zprávu o tom kdo nese odpovědnost za výstavbu obludy bez globusu a jak dopadla pokuta, kterou dostala firma za postavení jednoho patra navíc na této obludě?

Větší pořádek do systému městského úřadu a také větší ochota úředníků.

Lidštější a hlavně pro občany přátelštější městskou policii, kde jejich úkony budou tvrdé tam kde být mají a vstřícné i pomáhající tam kde jde o lidské vztahy.

Na závěr bychom potřebovali vědět jak si stojí toto město ve finanční sféře a jak moc je zadluženo nebo dokonce je v možném  plusu

Naše takové polopátrání po financích města nás překvapilo v tom, že Lovosice na tom nejsou nejhůř a počítají se k těm lepším za což patří dík nejen těm co vládnou dnes, ale i těm předchozím. Přesto je škoda, že jsme zbytečně přišli o spoustu majetku i peněz. Proto chceme před volbami znovu psát. Komunální volby v Lovosicích budou mít jeden fenomén a to, že největší šanci na vítězství tady bude mít Babišovo hnutí ANO a ostatní strany a hnutí na tom nebudou nejlépe. Proto chceme bod po bodu vyjadřovat názory pro a proti, abychom se nestali městem, kde přestane platit název Lovosice a budeme Lovochemií. Nechceme aby zde rozhodovali místo házenkářů podivní ouřadové z Lovochemie. Možná si mnozí říkají, že by to bylo lepší, ale já tomu vůbec nevěřím.

V úterý ráno 4.2.2014 budou noviny na stránkách nol, o den později v informačním středisku. Můžete si je vyžádat také u mě nebo na další místech, o kterých vás budeme postupně informovat.

Za přízeň vám děkuji

 

Jan Piegl st.