Jdi na obsah Jdi na menu
 


Někdy si člověk klade otázku za co jsou někteří lidé na MÚ placeni.

26. 2. 2012

Aniž bych se o to zajímal nebo dokonce si něco zjišťoval, tak jsem se dozvěděl, že na MÚ Lovosice pracuje stavební technik – referent. Nebudu se zabývat jeho jménem, protože si myslím, že stavebních referentů tam není zase tolik. Asi bych mávl nad tím rukou, neboť na MÚ pracuje mnoho lidí o kterých nevím a o jejich náplni práce už vůbec ne. Kdyby se neukázalo, že pan stavební referent má určité povinnosti, které však z neznámých důvodů nedělá. Dostal jsem od jednoho čtenáře otázku: Proč se musí zadávat některé práce jiným firmám, když na MÚ dělá stavební technik, který by mohl tyto práce dělat? Přiznám se, že neznám náplň práce stavebního technika na MÚ, ale vím, že stavební technik je něco jako člověk, který může v oboru stavebnictví mnoho věcí udělat a také na mnoho věcí dohlédnout. Velice mě mrzí, když potom lidé říkají, že vedení radnice zadává tyto práce, které by měl dělat stavební technik jiným firmám a za ně pak tvrdě platí.

Další věcí, které nerozumím je neznalost zákona o obcích. Za prvé si někteří pletou funkci tajemníka s funkcí starostky. Tajemník je osobou, která organizuje chod úřadu, připravuje podklady pro jednání a řeší personální otázky. Starostka města odpovídá za všechna usnesení a jejich plnění a je ze své funkce odpovědná voličům. Proto by se to nemělo stávat. Všichni členové rady města by měli znát perfektně zákon o obcích, aby věděli o čem může rozhodnout rada a o čem již musí rozhodnout zastupitelstvo. Pročítal jsme některé zápisy rady a jako neodborník a laik jsem našel v mnoha usneseních několik malých chyb. Je třeba velmi pozorně sledovat zápisy, aby nedocházelo k některým překlepům, které mohou někdy zapříčinit velké problémy.

Chtěl bych se také vrátit ke dvěma smlouvám. Tou první je smlouva na 1.200.000 od jednoho z mála slušných partnerů města, od Lovochemie.  Znovu a znovu slyším o penězích, které darovala Lovochemie městu z čehož bylo dáno 600 000 tisíc na velmi záslužnou věc pro ty nejpotřebnější občany - na stacionář. Nevidím problém v tom, že se tyto peníze na stacionář daly a myslím si, že i představitelé Lovochemie s tím nemají žádný problém, neboť dát dar  nemocným a bezmocným je dar, který nelze ničím ocenit. Dá se jenom poděkovat. Jedno však je jisté, že by si měli všichni radní i zastupitelé dobře přečíst darovací smlouvy a pokud neodpovídají skutečnosti, na které jsou peníze použity měly by je dát co nejrychleji do pořádku. Myslím si, že u Lovochemie by to nebyl žádný problém. Nevolám po tom proto, že neustále někdo někde o tom hovoří, ale proto, že pořádek dělá přátele a vždy se může najít někdo, kdo těchto chyb a hraní si na hluchoněmé může zneužít. Chyby děláme všichni ne všichni však rozhodujeme o financích města.

Další smlouvou, která je spíše protiprávní a na žalobu je smlouva s TJ o využívání majetku města. Už mi někdy připadá jako by to byl hovor s momentálně postiženými. Vůbec nikdo nechce slyšet, aby byla tato smlouva nebo smlouvy s TJ zveřejněny a ať je označen viník co smlouvy podepsal. Jedná se o naše peníze ne o peníze zastupitelů nebo radnice. Už bylo dost toho nehorázného ukusování krajíce, které se dá bez obav nazvat povolenou zlodějnou. Kdy konečně dojde radě a zastupitelům, že další pokračování v tomto podivném zacházení s majetkem města je mimo chápání mnoha lidí, kteří si musejí své povinnosti plnit aniž by druhá strana dodržovala zákon. Kdesi uschovaná existuje smlouva, ze které se živí mnoho napojených savců a někteří z nich sedí dokonce v zastupitelstvu. Znovu žádám město, aby smlouvu zveřejnilo a majetek, který patří městu převzalo pod svojí kontrolu. Nebo podepsalo takové smlouvy, které budou průhledné a všichni budeme moci konečně nahlédnout do účtů a zisků peněz z majetku města. To nikoho nenapadne, že se může jednat o obrovský tunel na majetek města a na celý sport v Lovosicích? Kolik ze zastupitelů skloňuje sport ve všech pádech, ale jaksi mu nevadí veřejné tunelování zisků z majetku města pod hlavičkou TJ. Žádám město, aby smlouvu co nejdříve zveřejnilo. Do konce dubna bude zároveň podána petice, která bude požadovat to samé. Už dost bylo tajemného hradu v Karpatech, který si říká TJ.  Navíc právo na informace nezakazuje nedat informaci o smlouvách, které se týkají nás všech a smlouva s TJ se nás opravdu dotýká.  

Jestli je mi svěřena moc musím jí umět využít ve prospěch všech občanů, ale musím také udělat vše proto, aby nikdo nemohl využít třeba i technické chyby k pomluvám a špinění. Vždy jsou kolem nás lidé, kteří i těch nejmenších chybiček využijí k tomu, aby v té nejneočekávanější chvíli někomu nastavili nohu. Proto bych moc prosil o důslednou práci, kterou je třeba někdy i třikrát nechat zkontrolovat než jí považuji za hotovou. Neberte to jako zlý úmysl, ale berte to tak, že bych už nechtěl vidět zbytečné podrazy, které jsou páchány v tajemných komnatách a zahaleny velkým tajemstvím.

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

co to je ?

(specialista, 16. 3. 2012 22:19)

To si teda frajer když zavřeš diskuze. To je dobrý a koho tím chráníš sám sebe nebo koho ? Dizkuse nechceš nebo jak to vlastně je. V minulosti jsi šil do všech na dneska nic to je divné. Myslel jsem že voda na úřadě někom natekla na hlavu a má tam jasno ale nevim nevím...

Proč stále diskutujeme?

(Mates, 3. 3. 2012 13:13)

Píši tady tři nebo čtyři lidé možná o málo více nebo méně a já vůl jsem se nechal vtáhnout už jednou do diskuse s nikým. Každý ví, kdo to dělá a mnozí na hru přistoupí. Já už diskutovat nebudu. Lidi zkazí všechno a někteří všem, jen aby se pomstili za svůj zpackaný život. Proč se urážet a nadávat? No přece proto, že někdo dělá naschvály a mstí se. Proč ta osoba nebo osoby nemluví přímo? Loučím se a moje IP už nebude a jiné nepoužívám ani je nestřídám. Nejsem blázen. Raději ty noviny!

K čemu je taková diskuse.

(Hanych, 3. 3. 2012 10:38)

Lepší jsou novina tam žádný hlupák nemůže psát z jednoho čísla dvacetkrát. taková diskuze je k ničemu. Vyřizování osobních účtů v diskusi je k ničemu. Já nepochopím proč v Lovosicích stále někdo nedá pokoj? Někdo má radost, že hází písek do práce těch nových. Ještě by měl pan Piegl starší uveřejnit všechna čísla počítačů a diskuzi nastálo ukončit. Někdo si hraje a dělá z nás pitomce.

Tak už si vyberte?

(čtenář, 2. 3. 2012 21:52)

Co vám řešitelům a čtenářům na starém dědkovi vadí? Někdo něco napíše. Je to o mnoho slabší než před rokem, ale málo ano. Obviňujete starýho Pigla ze všeho možného, ale jako krysy. Já mu klidně píšu, že kvalita novin šla dolů, neboť dnešní vládce chráníte. Ve vašem věku už vám může být jedno, co kdo chrochtá a můžete být svůj. Je mi také jedno jestli z vás dělá pár hlupáků zločince nebo ne. Je vidět, že stále vadíte. Budete vadit až do své smrti. A to je hezké, když v tomto věku na vás někdo hledá nebo hází špínu. Mnozí se dočkají až po smrti.Za živa nestojí ani za zaznamenání.Moje IP 190 122 77 805 Dnes poprvé používám jiný nick. Přeji příjemný večer a klidné spaní. Marek.

Re: Tak už si vyberte?

(Božka, 2. 3. 2012 22:00)

Marku raději už nepiš plete se ti jazyk. Mě to baví číst o Pieglovi. Je to stále dokola. Když to začne trochu vypadat tak se najde zase stejná špína. Je dobře, že napsal o existenci pisatele, který používá několik jmen. To nemá cenu diskutovat. Někdo diskusi používá k vyřizování osobních účtů. Pak se nedivme starostce, že nechce diskutovat.

213. 285. 85. 107

(Jan Piegl st., 2. 3. 2012 20:56)

IP počítače našeho řešitele, který píše i pod jménem čtenář a má jméno skutečné. Já si je dosadit umím. Klidně však pokračuj, když tě to baví. Nedojde nová cenzura jen se objeví číslo počítače.Kriminální škraloupy je vskutku nové sousloví. Mohu však odpřísáhnout, že jsem nikoho nezachraňoval před ostudou i kdyby to byl sám prezident, nechtěl zakázky ani nebral úplatky. Což někteří říci nemohou.

komu to slouží

(občan, 29. 2. 2012 20:25)

Řešíte tady samé blbosti. Roky neřeší radnice třeba trvalé pobyty a lidem hrozí exekuce. To je závažný problém a né to co tady řešíte. Ty co to neřešili tak tam prý sedí dále a jsou v pohodě a co se děje ? Opověď je nic
se neděje a nic dít ani nebude. Nějakej technik mi televizi ani byt neveme

Re: komu to slouží

(Jiráček, 29. 2. 2012 21:51)

Jestli někdo zúřadu něco zavinil pak je nutné o tom napsat a měl by být odejít. Já si myslím, že vše by mělo být popsáno a také na stránkách města. Nesouhlasím však s tím, že TJ je věc nad kterou se dá mávnout rukou. Povinnosti pracovníků úřadu a jejich neplnění by mělo být v kompetenci tajemníka. Jde to ztěžka, ale za vše nemohou jen ti dnešní. Když někdo zavinil trvalým pobytem, že došlo k exekuci, tak kdo a za jakých okolností. Je stále na úřadu a proč?

Re: Re: komu to slouží

(občan, 1. 3. 2012 20:29)

A ty si myslíš sí že to někoho zajímá ? Píšeš že to patří tajemníkovi a řešit to na stránkách města a už si viděl že se tam někdy a něco dořešilo. A to že za to nemohou ti dnešní to si děláš srandu. Nejsou tam první tejden. To je stejná hra na schovávanou jako u stavebního technika. ty si snad neumíš najít na stránkách kdo to je ? To píší umí i malé dítě...

Re: komu to slouží

(Řešitel, 2. 3. 2012 18:33)

Ale o řešení blbostí p. Píglovi jde. Důležitě je předhodit cokoliv, o čem se budou čtenáři dohadovat, hlavně aby si nikdo nevzpomněl, že se jménem Piegl je spojen nejeden škraloupek, nejeden kriminální spis.
Tak a ted honem požadavek na slušnou diskusi a něco výhrůžek ukončením komentářů.

kdo je kdo

(Václav, 26. 2. 2012 17:10)

Pane Pígl jak se ten člověk jmenuje proč si hrajete na schovávanou a nenapíšete jeho jméno to je tajné ? A co má dělat a nedělá to. To že radní a zastupitelé neznají zákon o obcích mě ani nepřekvapuje.

Re: kdo je kdo

(Ing., 26. 2. 2012 20:51)

Příteli Pigle je to trochu složitější, ale něco pravdy na tom bude. Zajímá mě však reakce Vaška. Vašku v době internetu není třeba žádné velké geniality na zjištění jména u jmenovaného pracovního zařazení. Proč by to bylo tajné, ale jiný tam není. Dnes i dítě školou povinné vám řekne během několika vteřin o koho se jedná. Prosím po dlouhé době psáno něco konkrétního nechte těch paranoidních mánií ve všem vidět řádění živlů, které nechtějí prozradit jméno. K ostatnímu dodávám ano, to jsou věci o kterých by se mělo diskutovat. Otázka proč se TJ. neřeší nad námi visí jako otazník špatného svědomí těch co smlouvy uzavřely a vládnutí minulých i dnešních.Už uplynul rok a na mnoho otázek neznáme odpověď. Proč?

Re: Re: kdo je kdo

(Beďa, 27. 2. 2012 9:13)

Já stále nemohu pochopit, že rok po volbách není nové zastupitelstvo a rada schopny nás seznámit se zněním smluv, které byly uzavreny s TJ? Co se to zase hraje za hru? Proč mám podepsat petici za to, aby si ti, které jsme si zvolili dělali to co mají. Já také napsal těmto novinám, že dodnes Srba nezaplatil koupený barák ještě za Nováka a všichni mlčí. Stačilo by málo, podívat se jestli je to pomluva nebo pravda? Proč nás mohou stále ti stejní okrádat o peníze, které patří nám všem a proč se po roce nic nezmělo v jednání radnice a hlavně úředníků. Někteří tam jsou naprosto zbyteční. Vzpomínám na Haufa, jestli by bylo možné se flákat jako dnes. Stížností přibývá, ale nic se neděje. Hlavně stále někdo bojuje za více peněz do sportu a žádné peníze lidem. Všichni brečíte nad zvednutí nájmu na zahrádkách a v nebytových prostorách, ale miliony nikam vám nevadí. Přestaňte dávat peníze do sportu pokud nedáte lidem možnost, aby mohli kontrolovat co se s penězi děje. Já navrhuji místo petice žalobu na odpovědné osoby, které bohatnou z našich peněz. Žádné trestní oznámení. Žádám abychom věděli kolik Berková bere měsíčně a zda je pravdou co se říká o částce 60000 a více za správu majetku města? Prosím o vysvětlení hlavně starostku města a ty co mají sport na starosti.

Re: Re: Re: kdo je kdo

(Jana z Dlouhé, 29. 2. 2012 9:22)

Před volbami vycházely noviny a dnes je to jen odvar i když některé články jsou dobré. Ubývá i arogance a vulgarity. Piegl starší píše slušně a poslední článek bych považovala za konkrétní. Ukazuje na fakta. Jestli nikdo z rady neumí odpovědět pak se ptám co to znamená? Není to stejné jako za Kulhánka. Co jsme se dozvěděli a proč zase je ticho? Vím, že tam máte svého syna, kterého považuji za přínos pro město, ale nezlobte se na mě, je nutné se vrátit k mnoha případům z minulosti a ptát se co se s nimi stalo. Jinak by noviny ztratily smysl existence.Budete se muset rozhodnout co z novin uděláte. Slušné kritické a necenzurované noviny nebo další noviny píšící pro radnici. Nikdo nevolá po způsobech, které předvádí jiní a jsou tím k smíchu, ale když někdo dělá nebo vlastně nedělá to co slíbil a je jedno kdo, je nutné o tom psát. Věřím, že dokážete kam až sahá ohleduplnost a kde začíná odpovědnost před lidmi. V politice je mnoho zla, ale jsou lidé, kteří mají své hranice. Mě se nelíbí, že se mnohé věci ve městě neřeší. Lidé, kteří byli zvoleni údajně za ODS dobře ví co se tady dělo a nemají zájem o řešení, ale bez toho bude zase skupina lidí ovládat město a dělat si z nás legraci. To jste také napsal ve svých novinách vloni. Nezlobte se na mě, ale chybí ve městě něco podobného co bylo před volbami.

Re: Re: Re: Re: kdo je kdo

(Sokolík, 29. 2. 2012 12:52)

Těm, co zde naříkají nad "tichem" z radnice kladu jednu otázku. Ptali jste se tam na něco, nebo kladete otázky na této internetové stránce? K povinnostem starosty ani kohokoliv jiného nepatří četba chatů, blogů a dokonce ani tiskovin.
Navíc k 31.12. TJ Lovochemie již neexistuje.

Re: Re: Re: Re: Re: kdo je kdo

(Beďa, 29. 2. 2012 15:34)

Když neexistuje, tak co dělá paní Berková a kam jdou peníze? Proč nejsou smlouvy na stránkách města? Proč chcete po Pieglovi, aby se chodil ptát na věci, které by měly viset na stránkách města? Navíc starý Piegl si nestěžuje. Já si myslím, že starostka nemusí, ale měla by. Nebyla zvolena mimozemšťany. Jestli jí dělá problém hovořit s lidmi nebo odpovědět na otázku k věci, která se dotýká města, pak se nezlobte, ale dal jsem hlas omylem. Sokolíku dovol mi ty jednu otázku, ty jsi mlůvčí starostky? Jestli ne, tak neříkej druhým jak mají postupovat, když se ti stejný postup u druhých nelíbí.

Re: Re: Re: Re: kdo je kdo

(Martin, 29. 2. 2012 14:59)

Paní Jano a na co chcete odpovídat? Noviny by měli přinášet informace a zjištění. Když pan Piegl napíše že dostal mail, kde se píše že stavební technik nedělá nic, tak jaká je na to odpověď? Kdo to je? Zajímal se tedy někdo z redakce, co dooprovdy dělá? Jaká je jeho náplň práce? Pak bych pochopil kritiku a žádal odpověď. Rada dělá chyby v usneseních. V jakých? Ptal se pan Piegl na tyto usnesení někoho z radních? Jaké jsou to chyby? Kdyby mu šlo o to, aby se ty chyby neopakovaly, tak je přeci zveřejní.

Jak se jmenuje .

(Jan Piegl st., 26. 2. 2012 20:38)

Odpovězte mě kolik je stavebních techniků na MÚ? Jeden a vy nevíte jak se jmenuje? Poradím otevřete si stránky města a jeho jméno najdete hned. Vybral jste si zrovna tento příspěvek z celého článku. Proto ocituji z položené otázky. "Chodí po městě a nedělá nic. Proč nesedí na zadku v kanceláři a nedělá svoji práci. Např. opravu chodníků apod. zadáváme jiným firmám, které k tomu vypracují projekt i kalkulaci. U prací malého rozsahu stačí stavební technik. Chci vědět na co si potom stavebního technika platíme"? Konec citátu.