Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nebudeme poserové.

23. 8. 2013

foto-hrnek.jpg

Co se to děje v Lovosicích poslední dobou? Lidé nadávají po straně a vedení města se stále tváří jako kdyby nevidělo to mlčení do kterého se lidé zase propadají. Jeden z hrdinů mě bez podpisu nazval poserou, že jsem ve svém posledním příspěvku nejmenoval lidi, kteří za to mohou, tedy za betonový park. Ale to nebylo deset lidí, ale 23 zastupitelů s tímto vandalismem vyslovilo souhlas. Mám jmenovat dvacet tři jmen? Ano je to hrůza, ale není jediná. Obrátil se na mě jeden člověk, který se mě ptal jestli vím kolik město vyplácí za úklid Městského úřadu. Já jsem si to zjistil a nestačil jsem se divit. Dva a půl milionu korun za jeden rok dvěma až třem uklizečkám. A to prý ještě čistící prostředky se fasují z MÚ.

Toto přece vědí všichni zastupitelé, kontrolní a finanční výbor a nikdo nic nedělá. Já neumím odpovídat za radní, za starostku ani místostarostku ani za zastupitele. Jediné co mohu zeptat se pana Srby kolik mu zbyde, když odečte náklady na mzdy a režii. Slyšel jsem, že minimálně milion. Jestli je to pravda nebo se to pravdě blíží je to velmi zlé. Představa o transparentnosti vzala velmi rychle za své a už se zase mluví v hádankách. Kdo tedy toto město ovládá a proč musí zastupitelé hlasovat tak jak hlasují bez rozdílu barev dresu? Ten kdo čekal, že dojde ke změně se nedočkal a mě by zajímalo proč tomu tak je?

Už opět lidi nemají zájem chodit na úřad, který jim neříká pravdu. Peníze nejsou jen dvacítky lidí které jsme si zvolili, ale města. Měly by se použít hospodárně a ne je vyhazovat oknem tím, že někdo bude bohatnout na lidech a tvářit se že za vše mohou jen ti co sedí v radě. Ano mohou, ale zastupitelé by se měli probudit a nechovat se jako kdyby jim to bylo jedno. Když je něco lumpárna musím se ozvat. Není možné s lumpárnou souhlasit a pak ji kritizovat. To lidi neberou. Stejné je to s parkem. Všichni dělají, že jsem to já, kdo nechápe a nechodil jsem prý na prezentaci. Prohlédl jsem si vše a zjistil, že ani ti co hlasovali nevěděli, že tam budou panely nebo se tak tváří. Dnes to vypadá na parku jako na silnici a já se znovu ptám pro koho se tato dálnice buduje?

To jsem se zmínil jen o jednom problému, ale je jich daleko více. Proto jsem se rozhodl, každý třetí den uveřejnit nový článek a ptát se znovu jako dříve na to co lidi zajímá. Ne proto, že bych chtěl někomu dokazovat, že nejsem posera na tom mě nezáleží, ale proto, že jaksi zmizela ta transparentnost a odvaha těch co správu města převzali po Kulhánkovi. Ne nechci se Kulhánkovi omlouvat, ale stále více mi to připomíná, že se nic nezměnilo a znovu nám vládnou sice jiní, ale stejným způsobem. Možná je to stářím, ale programy stran jsem si přečetl a budu z nich citovat. Všichni to mysleli s lidma dobře jen se to po volbách nějak nepodařilo.