Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na rozcestí aneb jdu do toho znovu.

10. 2. 2012

Zítra 9:30 hod.  budou noviny k dispozici na obvyklých místech. Děkuji za Vaší přízeň Jan Piegl st.

 

Dlouho jsme se trápil tím zda psát a dál a jestli to má nějaký význam. Mnoho z toho co se nahromadilo a člověk v těchto letech nemá sílu se pořád zvedat a zase jít a pak se znova zvednou a zase jít není to nejlepší pro další působení. Žijeme ve městě, kde právě ti co se mnou pracovali proti minulému vedení dnes dělají všechno proto, abych nemohl psát o tom, jak to tady ve skutečnosti vypadá. Jsou to lidé kterým jsem věřil a zároveň si jich vážil. Dokonce jsem se mnoha lidí zastal a nikdy je nezradil. Byl bych neupřímný sám k sobě, kdybych neřekl, že i v době jejich hvězdných kariér mě pomohli hlavně co se týkalo lidí, kteří měli problémy s byty. Za to jim moc děkuji. Co se však děje dále už nemohu přejít jen tak a tvářit se, že se nic neděje.

Když se vydávaly tyto noviny před volbami bylo to tak jednoduché a příliš krásné, než aby to trvalo dál. Všechno vypadalo celkem jednoduše. Já nesl kůži na trh a já otiskoval články svoje články i ty, které jsem nikdy nenapsal a byl jsem schopen se pod ně podepsat nebo je napsat a nedat pod ně podpis autora. To budu dělat výjimečně i teď a to výjimečně myslím vážně. Na co však není člověk připraven jsou obraty lidí v životě a to někdy i o 180°. Neumím být přítel a zase nepřítel a potom přítel a zase nepřítel až do úplného zblbnutí. Mám raději lidi, kteří jsou vám cizí nebo se jenom znáte, ale ve chvíli potřeby vás prostě podrží nebo aspoň vás nepodráží. V politice je to o trochu horší, ale i tam existují lidé na které se můžete spolehnout. Je jich málo a kolem vás je více těch, kteří raději podráží. Neumějí hrát podle pravidel i když se podle nich bojuje dlouhá léta.. Nechtějí hrát podle pravidel a snaží se spíše o to, aby se dostali ke korytu a mohli hrabat. Jiný zájem nemají. I to se dá pochopit, ale co se pochopit nedá je pronásledování, msta nenávist a házení klacků pod nohy. 

Všechno toto je někdy děsivé, ale zároveň si uvědomujete, že někomu strašně moc vadíte. Ptáte se proč a zjistíte, že děláte pořád to co jste dělal a nejste už na nikom závislý. Odnášejí to i noviny jejichž výtisk padá a je spíše nižší než vyšší. Uvažoval jsem nad tím co by se stalo, kdybych to nedělal a přiznám se, že si to nedovedu představit. Budu to dělat i přesto, že mě soudy budou soudit a říkat, že sice mám pravdu, ale musí se říkat slušně. Asi se budu muset učit na stará kolena říkat slušně lidem, kteří slušní nejsou. Horší je, že taková slušná slova vlastně neznám. Ale říkám jasně, že tohle je můj života já jsem si ho vybral sám. Několik mailů, několik dopisů a mnoho hovorů s lidmi mě přesvědčilo, že lidé v Lovosicích nejsou ani hloupí ani zlí. Oni dobře vědí o co komu v tomto městě jde a dovedou to dát najevo. Právě tito lidé mě přesvědčili, že nic není zbytečného a jim také za to velice děkuji. Proto co nejdříve vyjdou tyto noviny a budu se snažit jich udělat více, aby mnozí neodcházeli bez nich. Slibuji, že budou kritičtější a znovu se budou zabývat tím co je špatně a kdo za to nese odpovědnost. Ale budou psát i o tom co je dobré a kdo se na tom podílí. Ke stránkám jen tolik, že stále procházejí změnou, ale od příspěvku, který jsem otiskl i tady již můžete diskutovat.

 

Jan Piegl st.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Máš pravdu Barboro

(Josef, 25. 2. 2012 11:01)

Podvodem to začalo a podvody to pokračuje. Tohle nikdy neskončí...

Oznámení!

(Jan Piegl st., 16. 2. 2012 15:39)

Zítra 9:30 hod. budou noviny k dispozici na obvyklých místech. Děkuji za Vaší přízeň Jan Piegl st.

Aco z toho plyne?

(Milan, 14. 2. 2012 20:51)

Že jsou stále stejní a dělají stejné podrazy. Tím to končí. Já se s takovými lidmi nebavím i když otravují kudy chodí. Zkuste to a uvidíte, že to jde. Nemůžete dělat noviny, když se budete stále ohlížet přes rameno. Na hrubý pytel hrubá záplata. Nic jiného dělat nemůžete, když chcete dál psát.

Co jste si myslel?

(Barbora, 14. 2. 2012 16:13)

Takoví lidé se tam dostali podvodem ve volbách.Podvodem to začalo a sprosťárnou to končí. Mohla bych vám připomenout, že sem vás varovala. Jsem rodačka a některé lidi znám včetně jejich rodičů. Je to děsné.