Jdi na obsah Jdi na menu
 


Městem letí novina, že dražba domu hrůzy začíná.

10. 6. 2012

Dům hrůzy, pankrácká věznice, strašidelný dům, obluda u zámku atd.. Všechny tyto názvy dostal pomník, který zůstal v Lovosicích po rakouském obchodníkovi Steinerovi. Ticho po pěšině a vůbec nevíme, jestli a v jaké výši byla dána pokuta za porušení projektu a jakousi stachanovskou nadstavbu. Pošta už v domě hrůzy sídlí a přijde další banka Unicredit a údajně i spořitelna půjde do strašidelného domu. Inu bankovní dům je na světě a nad těmito excelentními firmami jsou byty, kterým se cudně říká rezidence. Ještě do včera se pouze hovořilo o tom, že byty jdou do dražby. Dnes už v mnoha schránkách přistály dokonce i plakáty s touto informací. Stojí tam: Rezidence Orbis Lovosice Zámecká ulice prodej bytů formou dražby.

Ceny vskutku zajímavé a dokonce bych byl schopen říci, že u 1+kk, které mají mít 40m2 a kdyby 560 tisíc byla cena konečná, že je i rozumná. Podle m2 jsou ceny standardní, ale pro lidi s normálním zaměstnáním, nepolitiky a nemanažery je tato cena stejně nedostupná. Navíc jdou tyto byty do dražby a velice pochybuji, že cena u některých bytů zůstane stát, pokud se někdo této dražby účastní a bude chtít zašít peníze do nemovitosti.

Asi mnoho lidí nezajímá, že tato pankrácká věznice nám udělala z parku a náměstí ohradu a lunapark u Freglů. Stejně si kladu otázku proč je třeba vydat další miliony na tzv. rekonstrukci náměstí, když jsme je nechali tímto způsobem naprosto zničit a zošklivit. Toto město potřebuje úplně jiné byty pro úplně jiné lidi a za úplně jiný peníz. Nebylo by lepší tyto peníze investovat do něčeho jiného co lidi potřebují více než náměstí?

Nedělejme si iluze, že všechno co se tady děje je vysvětlitelné. Nad některými věcmi zůstává rozum stát. Je toho dost, co se u nás hromadí a mělo by to spatřit světlo světa.Jsou to stížnosti, které mají racionální jádro a mnoho z toho vyvolává oprávněné dotazy na to, kdo tady vládne a jak je to možné. Bohužel do dnešního dne nemáme vyčištěné noviny a to co bylo napsáno se musí opatřit novějšími tituly a novějšími zprávami. Nechci již slibovat nesplnitelné, ale od pondělí máme k dispozici novou a vlastní tiskárnu na, které bychom mohli vytisknout v co nejbližší době noviny a pravidelnost vydávání by byla zajištěna. Spolehnutí se na vlastní možnosti je mnohem lepší, než čekat na ty kterým jsme se hodili v době před volbami. Mohu slíbit, že nebudeme nikomu lézt do zadku a za nikoho kopat. Vrátíme se zpět k novinám, které byly za starosty Nováka. Přeji vám všem hodně zdaru při dražení pankrácké věznice. Tady si opravdu nebude nikdo moci stěžovat, že je cela malá.