Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lovosická drbárna aneb udávat se nesmí, ale hlásit se to musí.

9. 5. 2012

Tak za prvé jsme se v městských novinách dozvěděli o vítězích některých zakázek a mohu si říci, že mám odpověď na předchozí článek. U některých firem se podařilo získat rodné listy těchto firem i kdo jsou, odkud přicházejí a kam jdou. To však je spíše pro noviny.

V Lovosicích proběhl čarodějnický slet a popravdě řečeno se vydařil. Je třeba organizátorům poděkovat a poděkovat všem čarodějnicím z Lovosic, že se úspěšně zúčastnili tohoto čarodějnického sletu. Abych se přiznal byl jsem překvapen úspěchem mladých Lovosických házenkářů, kteří se probojovali až do finále. Přeji vám úspěch. Další a to už špatnou zprávou je fakt, že lidé se málo účastní různých akcí pořádaných v Kulturním středisku Lovoš. Např. Františka Ringo Čecha, který znovu dokázal svoje umění a exceloval se zúčastnilo asi dvacet lidí. Přesto si myslím, že cena není velká.

A teď se pojďme podívat na poslední připomínku. Týká se právě automatů ve městě. Celý problém je v tom, že v Lovosicích neexistuje nic co by mělo otevřeno po půlnoci. Jsou to pouze herny a vlastně suplují hospody, vinárnu nebo bar. Pamatuji si v době největší totality, že v jednom nevelkém moravském městě Bystřici nad Pernštejnem, kde se pracovalo na tři směny bývalo otevřeno již od pěti ráno s drškovou polévkou a gulášem. Ti co přijížděli z noční směny mohli jít rovnou na jídlo. V další blízké vesnici bývala hospoda Mexiko. Taková pravá česká putyka, kde se nehledělo na to jestli máte v pořádku oděv nebo jestli nemáte každou ponožku jinou. Sem a tam se tam rozdávalo po hubě, ale jinak bylo veselo a někdy až do úplného rána.

Tady v Lovosicích to už tak slavné není. Bývala Rola, kde opravdu bývalo dobré posezení a otevřeno celou noc včetně toho jídla. Bohužel její konec přišel velice nevhod. Samozřejmě za to nemůže nikdo jiný než ukončení přepravy nákladních aut vlaky. Na obojí doplácíme ještě dnes, neboť dálnici zprovozňují šneci. Neschopnost těch, co měli dálnici zprovoznit je obrovská a spíše by měli peníze vracet oni nám než jim nějaké peníze dát. Každý odklad otevření dálnice na Bílinku nás stojí spousty peněz. Pojďme dál k těm automatům ať neodbíháme.

Nebudu zde polemizovat s tím, zda je dobré pít nebo není nebo s někým kdo tvrdí, že lidé mají v noci spát. Žijeme ve svobodné zemi a pokud nikdo nikomu neubližuje považuji za naprosto normální, že v noci je otevřeno a nejen v pátek a v sobotu. U nás to až tak moc neplatí a spíše to někdy vypadá, že někdo by raději zavřel už večer. Proto jsem pro, aby herny zůstaly a automaty rovněž. Druhou věcí je, aby obě policie, které tu dnes máme si plnily svoje povinnosti a myslím si, že nic hrozného se zde dít nebude. Ještě na závěr bych k tomu chtěl dodat, že považuji za velmi razantní rozhodnutí do budoucna žádné automaty nepovolovat. Pokud se jedná o město, kde to dělá skutečné potíže, pak souhlasím s tím, aby se vyhlášky zpřísňovaly a herny se zavíraly. Nemyslím si však, že u nás dochází k nějakým velkým excesům. Proto jsem zastáncem toho, že je třeba zvažovat vše a snažit se o rozumnou míru tolerance a v případě nedodržení pravidel hry teprve zasahovat. Měl jsme možnost se takhle po městě projít a posedět. Mohu vás ujistit, že většina heren vskutku nahrazuje ty hospody, které se objevily po revoluci a zase zanikly.