Jdi na obsah Jdi na menu
 


Když nám vládne XYZ nebo ABC vypadá to jako v pakárně.

10. 5. 2015

Kdosi moudrý řekl, že zákon je rozum zbavený vášně. Už nic však neřekl o tom, že i zákon zbavený vášní může být hloupý a stupidní. Nebo jsou stupidní ti, kteří tento zákon uvádějí v život. Teď hovořím o zákonu na ochranu osobních údajů. Z pěti oslovených právníků mě tři řekli něco jiného než další dva. Zatím jsem se nestihl zeptat toho šestého. Jestli to bude nerozhodně pak je na místě otázka jestli by zákon neměl být zbavený nejen vášní, ale hlavně nejasností a nesmyslných protimluv. Přesto jsem se podíval i na různá města v republice a zjistil jsem, že i tam panuje stejná schizofrenie jako mezi právníky. Bylo by asi na čase, aby rozhodl Ústavní soud a řekl co se pod pojmem ochrana osobních údajů rozumí, jinak se v této zemi budou dít věci nevídané. Zde si můžete stáhnout zákon o ochraně osobních údajů http://www.nol.estranky.cz/file/41/zakon-c.docx

Za prvé je třeba říci, že žádná ochrana osobních údajů se nevztahuje na ty, kdo vykonávají veřejnou správu nebo sedí v různých radách firem, které spravuje město. Tam shoda mezi právníky existuje. Dokonce existuje i shoda na tom, že nelze utajovat jméno těch, kteří se hlásí do výběrového řízení zadaného městem. Až na jednoho právníka, který měl pochybnosti všichni čtyři odpověděli, že uvedení jména není v rozporu se zákonem. O jménech těch, kteří kupují majetek města byl rozdíl znovu 3:2 pro ty co si myslí, že by se jméno uveřejňovat nemělo a stačí jen začáteční písmena a dva, kteří naopak říkali, že občan má právo vědět kdo majetek města kupuje nebo komu je svěřen do nájmu. V zájmu pravdy musím dodat, že ti první tři se dovolávali zákona o právu na informace, kde si každý za úplatu potřebnou věc může zjistit. Pod pojmem každý se rozumí každý občan daného města nebo obce. Uvidíme jak rozhodne Ústavní soud, ale už dnes se hovoří o tom, že podání v této věci byla učiněna.

Ve stínu těchto skutečností jsem se podíval na naše město. Budiž popravdě řečeno, že při příchodu nového vedení došlo dokonce k tomu, že se uveřejnila jména všech občanů, kteří mají platit za odpad. Bohužel nebo bohudík vzápětí na to přišla studená sprcha v podobě pokuty. Bohužel proto, že po zrušení zasílání složenek už nevíme vůbec nic a klidně se může stát, že na placení odpadu může někdo z občanů zapomenout a bohudík proto, že by mohlo dojít k tomu, že by internet zaplnila jména všech občanů, kteří ve městě žijí a někdy šlápli své radnici nebo radním na palec. Nikdo však nechtěl po vedení našeho města zase úplnou tmu, která poté nastala. Dá se říci, že naše vedení využilo celého zmatku, který samo způsobilo, aby nám tajili všechno. Nakonec by to bylo jedno, ale zákon o právu na informace ne vždy funguje jak by měl a někdy je třeba přitlačit při jednání s těmi, kdo o tom rozhodují. Proto nastává problém. Problém v tom, že utajená identita v Lovosicích se vztahuje i na ty, kdo sedí v dozorčí radě firmy, kterou spravuje město. Například se nám objevují písmenka PMH což v překladu do češtiny znamená Procházková, Motl, Hřebík. Co s tím? Je naprosto hloupé tyto lidi před námi tajit. A kdyby si do jakékoliv smlouvy, kterou město podepisuje přidalo souhlas s uvedením jeho jména, což by bylo předpokladem pro prodej, pronájem nebo dokonce výkon funkce, nemělo by město vůbec žádný problém. Ale asi se nám více líbí, když víme, že v čele tohoto města stojí M.D. a V.Š. Hned je nám líp protože vlastně nevíme nic. A když vládnou písmenka je to docela legrace nemyslíte? 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: Re: Najednou je vidět kolik je tajností.

(Kulový, 16. 5. 2015 9:34)

Neználku ty jsi zase ukrutný vůl ze stáje ODS. Nehulíš, ale blbneš. Nepiješ petrolej?

Re: Re: Re: Re: Re: Najednou je vidět kolik je tajností.

(neználek, 17. 5. 2015 5:42)

Jen houšť a větší kapky, to by vám šlo vy dementi.

Hašmar

(Dan, 15. 5. 2015 22:26)

Videl někdy někdovyučtování Hašmaru ??

Re: Hašmar

(Holátko, 16. 5. 2015 9:38)

O tom zase bude pohádka příště a autor bude Hike.

Zajímavé počtení

(Jaroslav, 13. 5. 2015 15:59)

Jsem tady prvně a žasnu. Co to je za diskuzi? Nechápete, že dobře se budete mít hlavně tehdy, když proto budete dělat něco vy? Že když budete úspěšní, bude úspěšné i naše město? Pane Hakle nemají tyto analýzy dělat lidé, kteří jsou za to placení? Řadový občan nemá dostatek informací, aby na tyto dotazy odpověděl. A vy jste buď hloupý nebo je to nějaký záměr. A všem ostatním vzkazuji ať ten čas co tráví tady využijí k něčemu prospěšnému. Třeba své rodině. Protože politika BYLA, JE A BUDE SVINSTVO.

Re: Zajímavé počtení

(Lenka, 13. 5. 2015 17:45)

Jasně a proto si ty vepře co dělají svinstvo volíme. Není to na palici?

ASK

(Miroslav Hakl, 14. 5. 2015 23:19)

Paní Dianě velice děkuji !!!
Jestli je 15 mil. Kč hodně nebo není, opravdu není snadné říci, ale už jen samotný fakt, že člověk odpovědný za správu přijímá zaměstnance a zvyšuje mzdové náklady v zařízení, které je údajně dlouhodobě ztrátové je bez dalšího vysvětlení minimálně hodně zvláštní.

Panu Toníčkovi díky za reakci, ale i tak prosím o odpovědi příp. jeho doporučení, jak on by to tak nejraději viděl, co a jak změnit, aby se nám tu trochu v Lovo pročistil vzduch a nebylo tu na to sportování především s ohledem na mládež, tak nějak dusno. Jsem tu nový a nečetl jsem vše ... předem díky díky.

Panu Jaroslavovi nerozumím. Píšete "Nechápete, že dobře se budete mít hlavně tehdy, když proto budete dělat něco vy?" Proto jsem se rozhodl do dění trošičku zapojit a jestli toho budu schopen, tak třeba i zkusit pomoci.

Ve skutečnosti je to právě tak, že ti co to dělají za peníze musejí fungovat hlavně podle toho jak si to občané Lovosic přejí (né jednotlivci s vlastními zájmy, ale většina) a když se to od nich nedozvědí, tak buď nebudou dělat nic nebo si budou dělat věci po svém (což by ještě nevadilo), ale jak jsme byly svědky v minulosti, tak bohužel nejen po svém, ale hlavně pro sebe a to už stojí za pozornost. Souhlasím, že pomlouváním se toho moc nevyřeší, ale i kdyby už nikdo jiný nic nepřidal, tak za odpověď paní Diany my těch pár minut stálo. Jestli se i kdokoliv další přidá, třeba se nám postupně podaří i něčeho uchopitelného dobrat a třeba tak i přispět vlastními podněty a doporučeními ke zlepšení.

... asi se to většině, která už přestala věřit zdá hodně naivní, ale v několika městech se již také o nápravu a zavedení pravidel snaží. Nic není jednoznačné, někde se to daří lépe někde hůře, ale asi už dozrála doba, že i v Lovosicích by se to mohlo alespoň zkusit.
:-)

ASK

(Miroslav Hakl, 13. 5. 2015 9:00)

Važení,

Jak se zdá, tak se o dění ve městě zajímáte a máte jistě mnohdy i rozumné myšlenky a nápady týkající se místních záležitostí.
Rozhodl jsem se, že Vás zkusím požádat o rozumnou diskusi na téma ASK. Informace o hospodaření (alespoň částečně jsme si mohli přečíst v Lovosickém dnešku), co jsme se nedočetli jsou informace týkající se zaměstnávání a ostatních příjmů ASK.
Zkuste diskutovat následující:
1) Kolik peněz na sport v Lovosicích dávat?
2) Kolik peněz na provoz sportovních zařízení?
3) Je pro město výhodné ASK pro správu mít nebo nemít?
4) Co by město mělo od ASK požadovat, aby bylo hospodaření transparentní?
5) Z jakých zdrojů by mělo ASK fungovat? (Např. vstupné se domnívám, by mělo jít k dobru přímo klubům.
6) Jakým způsobem kontrolovat dosud neřízené zaměstnávání u ASK
7) Proč v krytém bazénu narostly meziročně výdaje za mzdy, když je provoz ztrátový.
8) Kterým klubům a podle jakého klíče peníze rozdělovat.
9) Kolik přispívat na házenou.
10) Kolik platí a měli by platit rodiče za sportující mládež, kolik dospělí.
11) Přispívat na mládež nebo i na dospělé.
12) Mít preferované sporty a těm přispívat více, nebo všem stejně podle počtu aktivních platících členů apod.

Cílem je získat podněty a ucelený pohled na problematiku ASK pro možný návrh nového způsobu financování sportovních zařízení a sportovních klubů v Lovosicích. A následně jít s tímto návrhem za vedením města a nabídnout k projednání.
Podobným způsobem by zde mohla být diskutována různá témata, každé samostatně. Třeba jednou bude možná veřejná diskuse také přímo na stránkách města.

Přeji všem hezký den a předem díky za věcnou a slušnou debatu.
S pozdravem,
Mirek Hakl

Re: ASK

(Toníček, 13. 5. 2015 13:48)

Vážený pane,
toto nám tady nezavádějte. Tady se bude řešit jací jsou to kašpaři na radnici a ne nějaké Vaše todleto. Na Vaše otázky tady odpovědi dávno známe, to jste se nemusel angažovat, abyste nám říkal co už víme. A ještě abyste tu vystupoval pod jménem. To by tak scházelo. A co ti staronoví podrazáci?

Re: ASK

(Diana , 13. 5. 2015 13:50)

Pane Hakl přijímám a připravím odpověď. Velmi zajímavý podnět do diskuze na který nejde odpovědět jednou větou.

Re: ASK

(Kolja , 13. 5. 2015 13:54)

Souhlas do zítřka připravím.

Re: ASK

(Diana , 14. 5. 2015 20:13)

Není vůbec jednoduché odpovídat právě proto, že nemáme relevantní informace a paní Berková velmi účelově klamala a populisticky podala jen informace, které se jí hodili. Přesto se pokusím. 1. Ne více jak 7 milionů korun. 2.Sport od sportovních zařízení je dost těžké oddělit. Já bych více jak 7 milionů nedávala.Nejsme Ostrava. 3. ASK v této podobě bych zrušila a pokud by nebylo možné dát odpovědnost jednotlivým oddílům pak by bylo potřeba zřídit něco, co může město kontrolovat. Nejhorší je naprostý chaos a nemožnost kontroly. Jde hlavně o kontrolu sponzoru a financí ze správy majetku města včetně ubytování, provozu zařízení apod.5. ASK jako správce by každý rok předkládal zprávu o hospodaření. Samozřejmě by bylo lepší kdyby byla větší autonomie jednotlivých klubů, které by mohly sami rozhodovat o penězích od města nebo sponzorů. Jenže a zde musíme říci jestli ASK ano co by potom bylo jejich prací. Jen zastřešení by znamenalo ´že finance by nepotřebovalo skoro žádné, ale to je na diskuzi.Právě peníze na podivné zaměstnávání nejsou jen u ASK, ale i u KS nebo mnoha dalších subjektů, které jsou v jakémsi psychopatickém postavení k městu. Město platí a oni si dělají co chtějí. Pak se vyskytnou případy kdy zaměstnanec na půl úvazku má větší výplatu než zaměstnanec na úvazek celý, ale peníze se tahají stále z městských financí. K té kontrole je třeba říci, že není. Ani zastupitelé v těchto organizacích nejsou žádnou zárukou. Proto jsem pro, aby o personálních otázkách rozhodovalo město a účetnictví v těchto organizacích úředníci města ve své pracovní době a ne jako vedlejšák. 7. Krytý bazén kapitola sama pro sebe, ale na to mohla odpovědět paní Berková ve svém účelovém snažení zakrýt černé díry, které nadělala.Peníze klubům dávat podle klíče, který by město mělo vytvořit. Házená je problém. Jde o klub, který patří městu nebo jde o soukromý klub. Jestli patří městu potom je třeba odvolat všechny kdo po celou dobu hrabali miliony a stále chtějí více bez ročního vyúčtování a kontroly. Jestli nejde o klub města pak přestat dávat na házenou peníze a platit pouze za reklamu města třeba na dresech. Dost bylo okrádání! Ušetřené peníze dát raději na práci s dětmi a pokud se objeví naděje podpořit ji nebo je v jejím dalším postupu. Odpovědět fundovaně znamená znát odpovědi na mnoho otázek a ty se zamlčují. Jedno vím jistě skoro 15 milionů na sport je lumpárna, která prochází roky. Já chci věřit že přijde změna. Jestli ne mnozí lidé můj hlas už nedostanou.

Puchar jen povídá.

(Kolja, 13. 5. 2015 7:47)

Celé čtyři roky nedělal vůbec nic a držel hubu. Dnes se probudil a někdo mu pomohl a udělal z něho úplně nového člověka. Lidi neblbněte. Podívejte se co najednou dělají za divadlo kolem ASK, ale co jste se dozvěděli? Nic. Důchodkyně Berková se rozhodla, že nám hodí trochu otrub. Měla už odejít a pustit mladší. Tak se to normálně dělá, ale ne u nás. Jak se jí od lizu nechce. Šuma stále hledá ty zlé a Johna má hned vedle sebe. Do dnešního dne neudělal vůbec nic. Možná je dobrý trenér a to je také vše. Jeho činnost spíš stála město prachy než užitek. A já nepochopím, že stačí otočit a hvězdy zase září. Je to samý podrazák. A v tom Puchare mě nepřesvědčíš abych ti věřil. Nikdy jsi nic neudělal a kandiduješ ne proto, abys pomohl, ale proto abys mohl mít čím dál víc. Zase jeden šmejd se ozval.Kdo zradí jednou, zradí vždycky!

Re: Puchar jen povídá.

(Toníček, 13. 5. 2015 8:22)

Koljo, tak to řekni Pucharovi a Šumovi do očí a neotravuj tady. Z tvojí zprávy čiší jen osobní nenávist. Že nechápeš čísla nebo neumíš říct, že to či ono je špatně, tak jsi prostě chudák, který jen nadává. Zkus něco konkrétního. Těmito výlevy jen stavíš skupinu kritiků do světla žvanilů a celou diskusi tady posouváš do kategorie hnojiště.

Re: Re: Puchar jen povídá.

(Kolja, 13. 5. 2015 8:42)

To je věc názoru.Zatím se jen povídá a hlavně povídají ti co tady celé čtyři roky vládli a byli spokojeni. Nic nevidím dobrého na tom, když zloděj křičí chyťte zloděje. Nebo si myslíte, že Landa nebo Šramota jsou jiní? Nejsou jen dělají vše proto aby se jich nikdo nezeptal a co vy podrazáci co jste dělali vy? Já si však myslím, že se lidé budou ptát čím dál víc a nejen jich i Berkové a ostatních vyžírků.

Co zase otravuješ.

(Rákosníček 2, 12. 5. 2015 0:26)

Dával si sbohem a šáteček a loučil ses. A už jsi zpátky. Dobráci udělali audit za všechny peníze a málem se chytili sami do pasti. Poprvé nenašli nic a po druhé zase jen to co už se táhne Lovosicemi ne poslední volební období, ale dlouhá léta. ASK je spolek lidí, který se přiživuje na městě a nedá pokoj dokud je nerozeženou lidi nebo policisté. Popisovat mohou co chtějí, ale není vlastně co. Mnozí by chtěli abychom ztichli a tvářili se jako ovce. Je k smíchu když to popisují ti co se na tom podíleli. Puchar na zastupitelstvu mlčel jako puk a teď mu někdo cosi napsal. Vládnou nám větší šašci než jsem si myslel.

Re: Co zase otravuješ.

(Kolja, 12. 5. 2015 0:31)

Rákosníčku druhý podívej se na vložení příspěvku a uvidíš, že Rákosníčkovi křivdíš a to se nedělá.

Re: Co zase otravuješ.

(Toníček, 12. 5. 2015 12:13)

Další užvaněný příspěvek. O ničem. IQ 54.

Re: Re: Co zase otravuješ.

(Valja, 12. 5. 2015 12:23)

Nečíst a nežvanit. Situace se zlapšuje. Je třeba šoupat nohama o mlčet. To my však neumíme a proto nám měří inteligenci. Já bych i čipoval a odposlouchával.

dochází argumenty

(Rákosníček, 11. 5. 2015 7:08)

Vážení pisálkové,
v posledním Lovosickém dnešku, jsou veškeré kauzy po předchozím vedení včetně Lízlové, Novákové, Piegla, Jandy, Šramoty, Vernerové, podrobně popsány, jak to vlastně bylo. Takže Vám pisálkové dochází argumenty, protože tyto kauzy nyní musí řešit Vámi nenáviděné hnutí ANO, např olejna, trávčická skládka, zimní stadion, které Tito výše uvedení umělci neuměli uvést do zdárného konce. Hnutí ANO musí sehnat peníze, aby tato svinstva po minulém vedení dala do pořádku a to nebude jednoduché. Zrovna tak si přečtěte článek o hospodaření ASK, jenom debil už by to nepochopil a to Vy jistě nejste, takže snad už to pochopíte, jak se hospodaří. A už se nestrapňujte, raději stránky zrušte.