Jdi na obsah Jdi na menu
 


Když Živný vypráví pohádku.

18. 4. 2015

Tepelné hospodářství města Lovosice je velmi zajímavé téma už jen proto, že když se přecházelo na teplo z Lovochemie byla slibována úplně jiná cena než je dnes. Dnes už je  cena o mnoho vyšší, ale podle pana Živného je věcně usměrňována a je tvořena v souladu se zákonem o cenách a cenovým rozhodnutím Energetického úřadu. Blbost pane inženýre. Byla podepsána nějaká smlouva mezi městem a Lovochemií a cena za teplo byla pevně stanovena na několik let a Energetický úřad s cenou za teplo nemá co dělat. Věřím tomu, že se do ceny promítají pouze ekonomicky oprávněné náklady a daň z přidané hodnoty. Ale proč se cena stále zvyšuje a už je na 560 Kč. Proč je cena tak vysoká na to by měli odpovědět právě noví odborníci, kteří přicházejí z Lovochemie? Já se obávám, že spíš proto, aby napravili to co se způsobilo dříve. Tepelné hospodářství by se mělo stát výdělečné hlavně pro Lovochemii. Vždycky vzniká oprávněná obava, když hlídací psi jsou ti samí, co hlídají i prodávají. A to Živný i Vodička jsou.

Nebudeme se bavit o odvolání vedení Tepelného hospodářství co se týče jednatelů. Je to naprosto normální, že nové vedení si změní jednatele. Zajímavé je pouze to, že přišel pan Živný, který ví o Tepelném hospodářství houby. Už jenom jeho vysvětlování proč je pohádkou. Mluví o určitých problémech organizace aniž by konkrétně tyto problémy pojmenoval. Sám přiznává, že jedním z problémů, které v Tepelném hospodářství jsou je zaviněn i nedostatkem zimy v našich končinách. A větru dešti neporučíte stejně jako dříve tak i dnes. Živný dále tvrdí, že kontrola, která byla provedena kontrolním výborem objevila netransparentní toky financování. Podle Živného minulé zastupitelstvo se zjištěním kontrolního výboru nezabývalo a změna přišla až s příchodem nového vedení na radnici. Pane Živný ono je to všechno jen žvanění. Proč se neřekne to a to bylo špatně a může za to ten a ten. Tady to povídání okolo je k ničemu. Kdyby zastupitelstvo 9.10.2014 na svém zasedání udělalo nějaká opatření bylo by to špatně, protože před volbami se to nedělá. Když minulé zastupitelstvo nic neudělalo je to zase špatně, neboť se to udělat mělo. Buď ano nebo ne. Když některé věci konalo je to špatně a když nekoná je to špatně také. Co si z toho člověk má vybrat?

Teď se však vraťme k tomu čemu nerozumím nejen já.. Co tam dělá pan Vodička a jaké je jeho poslání? Proč musel odejít Peterka? Pan Živný uvádí, že závažným důvodem pro změnu ve vedení je zhoršený zdravotní stav pana Peterky. Pokud vím, tak než přišlo odvolání pana Peterky byl jeho zdravotní stav docela dobrý. O tom by však neměl rozhodovat pan Živný, ale lékař. Proč je tam Šramota víme. Je to naprosto neschopný poskok každých vítězů v Lovosicích a docela mu to vynáší. Jeho jmenování do funkce jednatele je spíše poděkování komunistům za pomoc při budování světlých zítřků, než snaha něco na TH změnit. Pan Ing. Živný by o tom něco měl vědět pokud nemá potíže s pamětí. Na závěr si dovolím citovat slova pokrytce Živného. Pan Živný říká cituji: Ještě jednou chci poděkovat panu Peterkovi za dlouholetou práci ředitele společnosti a popřát mu brzké uzdravení. Věřím, že nové vedení Tepelného hospodářství města Lovosice naváže na dobré jméno společnosti z let minulých. Konec citátu. Tak a babo raď. Tolik pokrytectví v několika řádcích se málokdy sejde dohromady. Pan Živný je opravdu odborník. Bylo to špatné, ale budeme v tom pokračovat. Kdo Živného zná ani se moc nediví. Každý však na toto svinstvo nemá žaludek. Pohádka končí vítězstvím dobra a tady zase vykoukl bubák a koryto pro zasloužilého ředitele.  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Živný s Vodičkou

(Jája, 20. 4. 2015 14:21)

Jestli něco závidět Vodičkovi tak jeho zkušenosti. Peterka už nebyl ze zdravotních důvodů schopen TH řídit delší dobu a to se hodilo Novákové. Měli tam taky konzultanta, který vše připravoval za Peterku. Samosebou, že zadarmo to nebylo. Živný s Vodičkou jsou slušní chlapi a nevidím problém. Navíc má být nějaké výběrko na ředitele nebo co? Vodička je tam jen nakrátko ne?

Re: Živný s Vodičkou

(Kolja, 20. 4. 2015 16:58)

Vy jste už viděl Živného jak dělá zadara? Pak jste se stal svědkem zázraku.Přestaňte kydat hnůj na Peterku a vymlouvat se na Novákovou. Půl roku je pryč a jediný výsledek je podivný audit na stránkách města. Kdy vám dojde, že i blbost by měla přesta kvést.

Re: Re: Živný s Vodičkou

(Alena, 27. 4. 2015 13:07)

Vymlouvat se na Novákovou? Po půl roce? Jak dlouho si myslíte, že bude trvat, než se pozná nějaká změna? Všechny peníze v čudu, Lovosice jsou zadlužené, co to tady píšete, proboha?

Re: Živný s Vodičkou

(Ondatra, 20. 4. 2015 19:32)

Oba dva jsou v kontrolním výboru. Neměli by oba soudruzi odejít?

Re: Re: Živný s Vodičkou

(Kolja, 20. 4. 2015 19:35)

To je za těchto vládců úplně normální stejně jako, že John si své zájmy hlídá ve finančním výboru. Spolupráce mafiánů opravdu pokračuje. Kolik činí nájem za kus náměstí ročně?

Re: Re: Re: Živný s Vodičkou

(Jája, 20. 4. 2015 22:08)

Kolja je mimoň. Celá tahle uplivaná žumpa nestojí za pětník. Ale je dobře, že si tu může našinec ulevit. Na víc tu většina nemá.

Re: Re: Re: Re: Živný s Vodičkou

(Hanka, 21. 4. 2015 7:14)

V čem je Kolja mimo? Kdy se město zbaví vyžírků? A co je špatného na tom, že se zeptal kolik platí John za pronájem náměstí? Proč je to tajné v transparentním počínání? Tady vidíte jak by to vypadalo kdybych se podepsala. To by bylo nadávek a hledání čím mi zavřít hubu. Kolja má totiž pravdu. ANO slibovalo, že bude jiné ne horší. Ze starosty se pomalu stává norník. Proč nenapíše do svých povídání s lidmi jak to je ze školou a tím druhým zaměstnáním když mu Kulhánkova otázka nevadila? Starostů co nám pořád něco přáli jsem v tomto městě zažila víc než poctivých, kteří se nebojí jít i proti proudu. Ani nevíte kde se u pana tajemného objednat a jestli má přijimací den. Lízlová ho měla.

Re: Re: Re: Re: Živný s Vodičkou

(Kolja, 21. 4. 2015 9:46)

Jájo má jenže radit těm co si myslí, že jsou nejlepší je stejné jako házet perle sviním. Co je na tom složitého zveřejnit platby za pronajaté pozemky města tedy občanů. Co je za problém říci jak je to v ASK? Tady se projevilo alibistické řešení. My ANO nic my dali jen vaše peníze a oni si to rozdělí a ještě okradou mámu, která dává kluka do nějakého klubu. Co je s BEC, který si dělá co chce opět s majetkem města. Tady žádná tajnost neplatí.To přece je namístě se ptát jak město hospodaří. A házená jede dál jako by se nechumelilo. Pár fandů a vedení si dosadí Šumu na místostarostu a tvrdí jaká přišla změna. Ne bude, ale ono už je hůř.

Re: Re: Živný s Vodičkou

(Andrej, 21. 4. 2015 6:51)

To Motl je zastupitel i ouřada. Je to prostě o charakteru lidí. A tady je příliš mnoho šmejdů.

Re: Živný s Vodičkou

(Max, 21. 4. 2015 7:00)

Zkušenosti má Mrazík také, ale Vodička už toho snad nahamonil dost. Za pár je mu 70 a pořád je hladový. Takový lidi jsou nebezpeční. Mladí nemají v Lovosicích práci a my tady máme Hemerníka z Ústí, vedoucí jídelny z Roudnice a starého Vodičku co má zkušenosti. Je to odbornej blázinec.

V Lovosicích bydlím 35 let.

(Andrea, 22. 4. 2015 7:18)

Cht+la bych jen říci, že znám mnoho těch co sedí na radnici. Pana Diana si vážím a znám ho jako učitele na hnojárně. Byl prostě fajn a já věřím, že takovým zůstal. On i Šuma není žádný hlupák. Když to sleduji snaží se učit a dělat svoji práci dobře. Ne vždy jim to jde. Nesouhlasím, že se naúřad tahají lidé až z Ústí jako na ŽP když máme vzdělané a mladé lidi přímo v Lovosicích a např. Kulhánková není vůbec špatná a tento obor zná. Ostatní je právě to co mě děsí. ANO zatím a naprosto pohodlně sii vystačí s házením špíny na druhé, ale zatím neudělalo pro občany nic a také nic nezměnilo ani nezařídilo. Pravdou je, že mnoho věcí, které se kritizují na ANO tady udělali ti co nám vládli v minulosti. Kdo tady zavedl na kandidátky lidi odjinud? Kdo dal Srbovi a jeho rodině možnost získat nejen házenou, ale i práci a tím právo brát z městské kasy a být vysmatý? Kdo tady nechal sportovní zařízení v rukách zastupitelů a pár vyžírků bez možnosti kontroly? Kdo zplodil BEC? A kdo se choval jako dojič města a ne správce? No přece byli to ti co vládli předtím. ODS, ČSSD, různé naděje a sdružení, ale i Landova a Pucharova VV nebo John, kterému to vycházelo až doposud docela fajn. A myslím, že nikomu nevadí, že se pokračuje dál. Nic se nemění hlavně proto, že z té nenažrané smečky hodně lidí převlíklo kabát a jede se dál. Svádět dnes problémy města jen na Lízlovou a Novákovou je alibismus. Brali a ubližovali městu všichni a lidi se na to dívali. Co nám zůstalo, když jsme všechno rozprodali a všichni tady mají pomníky nových časů ze kterých tekly peníze i do kapes mnoha zastupitelů a jak se zdá plynou dál. Rozhodla jsem sepsat dva příspěvky od dob vládnutí ODS a ČSSD až po dnešek a tam připomínám některé obludy naší radnice i ty co je způsobily. Věřím, že nebude problém pro NOL je upravit a otisknout?

Re: V Lovosicích bydlím 35 let.

(Petr, 22. 4. 2015 7:37)

Ještě jsem neslyšel, že by si úřad měl hledat odborné vedoucí primárně mezi lovosickými občany. Taky si nevyberete řemeslníka jen proto, že je z Lovosic, když máte možnost volby a nabídku.

Re: Re: V Lovosicích bydlím 35 let.

(Andrea, 22. 4. 2015 15:26)

Petře umíš číst? Nemusí, ale může a bylo by to rozumné. Úřad si může natahat do funkcí i lidi z Ostravy. Moje otázka je pouze legitimní. Nic víc a nic méně. Spokojené lidi však v Ostravě nepotřebuji, ale v Lovosicích ano- ANO.

Re: Re: V Lovosicích bydlím 35 let.

(Zorka, 26. 4. 2015 10:42)

Petře je vidět, že jsi toho neslyšel hodně. Proč to nemohla být Kulhánková? Na životním prostředí dělala a její manžel už není starostou. Mnoha těm co tam dřepí to nikdy nevadilo a navíc situaci v Lovosicích zná stejně jako Budský na úřadě. Jsou to kašpaři i s Hemerníkem

Re: Re: Re: V Lovosicích bydlím 35 let.

(Ivan, 27. 4. 2015 9:21)

Šuma na radnici a ostatní jsou příliš zděšeni a bojí se těch minulých i když s ASK a Srbou se mnoho neděje. Ubohost, zbabělost a strach to není rady, ale hnus.

Re: V Lovosicích bydlím 35 let.

(Líba, 22. 4. 2015 21:27)

Já znam Diana jen jako starostu.A zatim to vypada, že je to loutka obklopená šaškem Hiekem, lenocem Šumoua kmotrem Landou a husičkou Tomanovou. No prostě to zařídili.Směšné panoptikum.

Re: Re: V Lovosicích bydlím 35 let.

(Babiška., 23. 4. 2015 10:08)

Musím se Milana zastat. Já si myslím, že nic takového jako loutka není a že se to brzy ukáže. To už není idealista kterého znám, ale ani myška hrabalka. Jinak by už nemělo cenu mluvit o zlepšení. A bez násilí by nás ovládala svoloč protože volby by si Babiš koupil vyplacením mimořádných prémií ve své Lovochemii. Kolik naděje se vkládalo do Tomanové, mladého Piegla, Novákové a výsledky katastrofa. Janda, Svoboda i Pecka to podělali a dokonce se nebyli ani schopni lidem omluvit. Před tím to byla ODS, kdy Závada zklamal, Kulhánek byl zpočátku dobrý než se z něho stal otesánek a tak bych mohla pokračovat o Srbovi a Šramotovi i Jihnovi. Ti všichni nesou odpovědnost i za to co se stalo v roce 2014. A že se ukazuje na ty poslední více než ty předtím je normální. Důvěra v ně byla hlavně pro mě naprostým zklamáním. Najednou přišli noví a nic se zatím nezařídilo ani neudělalo. O problémech se mlčí a mafie fungují dál. Kdyby mělo dojít na to, že se opravdu nic nezmění budu první kdo si před starostou uplivne. Já stále věřím, že býval dobrý kamarád, přitel i učitel, ale že jim i zůstal. Jinak jim nakopat všem zadky. Těm minulým i přítomným a nenechat se kopit tisícovkou.

Re: Re: Re: V Lovosicích bydlím 35 let.

(Večerníček, 23. 4. 2015 22:23)

Dobrý přitel,dobrý učitel a kamarád.To je hezké.všichni jsou lotri a zklamali.Jen Milan je dobrý přítel učitel a kamarad.Já jsem ho viděl jak na přechodech pro chodce u skol převádí děti přes silnici.Taky babičkám chodí nakupovat.Samozřejmě za své.Také jistě prostě zařídil dnešní hezké počasí.Konečne slušný,poctivý člověk ve vedení města po všech těch neschopných.Také celá ta jeho parta je plná skvělych lidí Živný,Tomanová,Landa,Šramota a celá ta jeho ANO parta.co mu postavit sochu hned vedle rusáka v parku.

Re: Re: Re: V Lovosicích bydlím 35 let.

(Agent, 24. 4. 2015 11:28)

Souhlasím s tebou. Milan je férovej a věřím, že ho nepředělají. Jinak by se nedalo nikomu věřit.

Re: Re: Re: Re: V Lovosicích bydlím 35 let.

(Večerníček, 24. 4. 2015 21:32)

Milan Dian je naprosto skvělí člověk.Stejně jako jeho přítel Milan Šramota a Libuška Tomanová.Nikdy neřekli sprosté slovo a vždy mluví pravdu a pod jejich vládou město vzkvétá.Je to i diky jejich šefovi Landovi a hlavně Andrejovi Babišovi a Moničce.Škoda,že nebyla na jejich kandidátce i Vladěnka Nováková.Tak třeba příšte.