Jdi na obsah Jdi na menu
 


Když Živný vypráví pohádku.

18. 4. 2015

Tepelné hospodářství města Lovosice je velmi zajímavé téma už jen proto, že když se přecházelo na teplo z Lovochemie byla slibována úplně jiná cena než je dnes. Dnes už je  cena o mnoho vyšší, ale podle pana Živného je věcně usměrňována a je tvořena v souladu se zákonem o cenách a cenovým rozhodnutím Energetického úřadu. Blbost pane inženýre. Byla podepsána nějaká smlouva mezi městem a Lovochemií a cena za teplo byla pevně stanovena na několik let a Energetický úřad s cenou za teplo nemá co dělat. Věřím tomu, že se do ceny promítají pouze ekonomicky oprávněné náklady a daň z přidané hodnoty. Ale proč se cena stále zvyšuje a už je na 560 Kč. Proč je cena tak vysoká na to by měli odpovědět právě noví odborníci, kteří přicházejí z Lovochemie? Já se obávám, že spíš proto, aby napravili to co se způsobilo dříve. Tepelné hospodářství by se mělo stát výdělečné hlavně pro Lovochemii. Vždycky vzniká oprávněná obava, když hlídací psi jsou ti samí, co hlídají i prodávají. A to Živný i Vodička jsou.

Nebudeme se bavit o odvolání vedení Tepelného hospodářství co se týče jednatelů. Je to naprosto normální, že nové vedení si změní jednatele. Zajímavé je pouze to, že přišel pan Živný, který ví o Tepelném hospodářství houby. Už jenom jeho vysvětlování proč je pohádkou. Mluví o určitých problémech organizace aniž by konkrétně tyto problémy pojmenoval. Sám přiznává, že jedním z problémů, které v Tepelném hospodářství jsou je zaviněn i nedostatkem zimy v našich končinách. A větru dešti neporučíte stejně jako dříve tak i dnes. Živný dále tvrdí, že kontrola, která byla provedena kontrolním výborem objevila netransparentní toky financování. Podle Živného minulé zastupitelstvo se zjištěním kontrolního výboru nezabývalo a změna přišla až s příchodem nového vedení na radnici. Pane Živný ono je to všechno jen žvanění. Proč se neřekne to a to bylo špatně a může za to ten a ten. Tady to povídání okolo je k ničemu. Kdyby zastupitelstvo 9.10.2014 na svém zasedání udělalo nějaká opatření bylo by to špatně, protože před volbami se to nedělá. Když minulé zastupitelstvo nic neudělalo je to zase špatně, neboť se to udělat mělo. Buď ano nebo ne. Když některé věci konalo je to špatně a když nekoná je to špatně také. Co si z toho člověk má vybrat?

Teď se však vraťme k tomu čemu nerozumím nejen já.. Co tam dělá pan Vodička a jaké je jeho poslání? Proč musel odejít Peterka? Pan Živný uvádí, že závažným důvodem pro změnu ve vedení je zhoršený zdravotní stav pana Peterky. Pokud vím, tak než přišlo odvolání pana Peterky byl jeho zdravotní stav docela dobrý. O tom by však neměl rozhodovat pan Živný, ale lékař. Proč je tam Šramota víme. Je to naprosto neschopný poskok každých vítězů v Lovosicích a docela mu to vynáší. Jeho jmenování do funkce jednatele je spíše poděkování komunistům za pomoc při budování světlých zítřků, než snaha něco na TH změnit. Pan Ing. Živný by o tom něco měl vědět pokud nemá potíže s pamětí. Na závěr si dovolím citovat slova pokrytce Živného. Pan Živný říká cituji: Ještě jednou chci poděkovat panu Peterkovi za dlouholetou práci ředitele společnosti a popřát mu brzké uzdravení. Věřím, že nové vedení Tepelného hospodářství města Lovosice naváže na dobré jméno společnosti z let minulých. Konec citátu. Tak a babo raď. Tolik pokrytectví v několika řádcích se málokdy sejde dohromady. Pan Živný je opravdu odborník. Bylo to špatné, ale budeme v tom pokračovat. Kdo Živného zná ani se moc nediví. Každý však na toto svinstvo nemá žaludek. Pohádka končí vítězstvím dobra a tady zase vykoukl bubák a koryto pro zasloužilého ředitele.  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

citace

(Přemek, 19. 4. 2015 11:00)

Tu citace je pořádně soudružská.

Cena

(Info, 18. 4. 2015 22:09)

Cena tepla z Lovochemie je stále stejná (od roku 2009) vliv na konečnou cenu má především spotřebované možství tepla, hospodaření a úvěrové zatížení společnosti, které se za poslední dva roky značně zvedlo, jako v celém městě. Cena 560 byla stanovena ještě za jednatelů Peterky a Novákové.

Živného znám dlouho.

(zinek, 18. 4. 2015 20:54)

Měl by nám vyprávět o tom jak za časů vlády jedné strany šplhal. A někdy to přeháněl. Dnes je to soudruh pravičák. Jó časy se mění jen svině zůstávají na svém místě ochotné vždy zaskočit. A prosím nevztahovat na sebe. Je vás i v Lovosicích více než dost.