Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo stojí v pozadí podivné ceny za audit?

5. 5. 2015

Není to vinou občanů, že se poslední dobou skloňuje audit ve všech pádech. Zavinili to hlavně ti, kteří audit možná v dobré víře zadali a považovali občany za stupidní ovce. Rozsah a zadání auditu není v této zemi žádná laciná zábava. Sám audit je za určitých okolností poplatný těm, kteří ho zadali a kteří ho musí zaplatit. O zadání, které bylo učiněno z Lovosic jsme psali minule, ale přesto připomeňme si ho. Zadání města znělo Provést prověření významných transakcí v hospodaření města za poslední volební období. Identifikovat minulé transakce s významnými důsledky do budoucího hospodaření a majetku města a posoudit a identifikovat veřejné zakázky, které byly vyhlášeny a realizovány ke konci volebního období. To je asi nejdůležitější, co je třeba vědět.

Samotné zadání samozřejmě nelze provést bez množství dokumentů a kontroly mnoha písemností. Když bylo městem oznámeno, že zadává audit jehož cena bude 45 tisíc korun už tehdy se ozvaly velmi pochybovačné hlasy, které tvrdily, že nejde o audit, ale domácí úkol pro některého studenta ANO. Nakonec to dokazují mnohé audity provedené v jiných městech. I u nás byl kdysi audit a jeho cena se pohybovala řádově ve statisících. Když chce člověk vědět je nejlepší se zeptat. Oslovil jsem dva, kteří se touto problematikou a audity vůbec zabývají. Poté kdy jsem jim ukázal, jaký rozsah má zadání, které je běžně dostupné na stránkách města oba dva mi shodně a nezávisle na sobě odpověděli, že uvedený audit pokud nejde o nějakou fatamorganu by stál kolem 200 tisíc korun. Neuvádím zde jména ani konkrétní auditorské firmy, neboť se nejedná o žádnou oficiální žádost. Pokud by taková byla podána bylo by nutné za posudek zaplatit stejně jako za každou jinou práci. Proto můžeme pouze vyslovit pochybnost o tom, kdo stál v pozadí a platil audit provedený Městem Lovosice? I když jakási odpověď po městě koluje. Prý to platila Lovochemie. Proč ne a mohla by přitlačit i na házenou a lidé by nemuseli platit tolik za odpady nebo za teplo.

Na druhou stranu je celkem nepochopitelné proč se kolem toho auditu udělalo zbytečné dusno. Ono by bylo vůbec nejlepší kdyby se zadal audit nebo se podobné zadání dalo vedoucím odborů, uklidil se stůl a začalo se jinak prostě po anovsku nebo babišovsku, ale s jasnou koncepcí, kde by si lidé nakonec mohli prohlédnout co vlastně ANO v Lovosicích zařídilo. Zatím se udělal jakýsi podivný audit neaudit v ceně deseti vepřů vážících cca 100 kilo a výsledek je naprosto shodný s tím co vědí občané tohoto města. Potom se mnozí zbytečně diví proč to lidi vůbec zajímá. Na to je jednoduchá odpověď. Jestli někdo půl roku hledá zloděje a nakonec z toho nic nevzejde a výsledek je že nula od nuly pojde není se čemu divit. Dnes není problém zmapovat situaci od roku 1992 do letošního roku. Mnozí lidé v tomto městě by byli schopni napsat ke každé akci nejen vyjádření, ale i finanční rozbor. Audit, který mohl svým způsobem nastartovat práci těch staronových přinesl další pochybnosti, nedůvěru a plno otázek o tom k čemu to všechno bylo. Zatím zůstává všechno při starém a na všechno se čeká a znovu se jenom slibuje a povídá. Nedávno mi jeden občan řekl cituji:  Když jsem poslouchal ty lidi od Babiše na náměstí tak jsem jim docela uvěřil. Dnes jim nevěřím, ale navíc je také už nikdy nebudu volit. Ono je něco jiného telefonovat ministrovi a něco jiného řídit město. Ať se vám to líbí nebo nelíbí, kdyby nebylo jeho posledního volebního období, tak nejlepším starostou v tomto městě byl Honza Kulhánek. Konec citátu. Já si myslím, že tak úplně to pravda není a dalo by se o tom diskutovat, ale názor lidu je názor, se kterým nemusím souhlasit, ale měl bych ho respektovat. 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: IQ

(Vojta, 6. 5. 2015 14:52)

Nic vulgárního jsem nečetl a odborné statě už vůbec ne. Ano obyvatelstvo se baví i když převažuje vztek nad tím proč z nás dělá ANO blbce. Fakt nevadí špína Šramota a hazenkář Šůma, kteří už toho nahrabali dost. Nejde o odbornost jde o prolhanost. Nebo se zase ozývá nějaký neukojený člen ODS Sekáč?

Re: Re: Re: IQ

(Rákosníček, 6. 5. 2015 15:11)

PRO VOJTU! Já nejsem žádný zhrzený člen ODS Sekáč, já jsem Rákosníček a jak známo inteligentní veřejnosti, tak Rákosníčkové nechodí k volbám a ani se nenechávají volit. Jen pokračujte a nekazte nám zábavu.

Re: Re: Re: Re: IQ

(Vojta, 6. 5. 2015 15:15)

Já věděl, že někde existuješ. Nic neděláš a nic nezkazíš. Tak proč se trápíš nad nějakou partou, když ti to může být jedno? Hlavně že nejsi Sekáč. Mohl by si dát do pořádku trávu v parku. Nějak rychle roste.

Re: IQ

(Aleš , 6. 5. 2015 14:46)

Tondo můžeš napsat tvoji odbornou stať jestli se ti to tak líbí. Jestli mluvíš za mě tak ti musím sdělit nedělej to. Audit nemohl stát 45000 korun ani kdyby ho vyhotovil K.J. Erben. Proto je namístě otázka proč nám lže nejen Šůma nebo Landa s Pucharem u těch jsme zvyklí, ale proč i Dian? Já si myslím, že i ta malá transparentnost se vytrácí a zůstává naprosté utajení i u prdů z ANO.

Já bych chtěl vědět IQ našich radních.

(Maxim, 6. 5. 2015 15:00)

Srba dostal výpověď z úklidu, ale umývání oken mu zůstalo. To už zavání cvoky v samosprávě. Kdo to zajistil vy chytráci? Mám v oblibě lidi kterým se něco nelíbí, ale lezou se na to koukat. Já nečtu noviny z radnice. Nesnáším blbost. Ale nikomu neradím co má dělat. Ani se nedivím. Jen mě nezajímají.

Re: Já bych chtěl vědět IQ našich radních.

(Kolja, 6. 5. 2015 15:03)

Maxime odkud tu zrůdnost o Srbovi víš. Je to fakt pravda? To by byl výsměch lidem.

Re: Re: Já bych chtěl vědět IQ našich radních.

(Maxim, 6. 5. 2015 15:07)

Zeptej se Diana ten odpoví každému i tobě. Transparentnost především a odbornost.. Proč máme v parku vodní střiky? Nebo není voda? Jó a to víte v čem se měří jedna blbost v Lovosicích. V soldonech.

Lovochemie čoudí

(Martina, 6. 5. 2015 8:19)

Dnes ráno cestou do zaměstnání: Lovochemie opět ve velkém vypouštěla žlutý dým. O co se jedná? Proč to neřeší lovosický odbor životního prostředí? Je tu ten úřad pro nás nebo pro Lovochemii?

Re: Lovochemie čoudí

(Jana, 6. 5. 2015 9:01)

Martino v poslední době je to stále častěji. Jestli to nebude tím, že Landa dělá na ministerstvu životního prostředí poskoka bývalému řediteli Brabcovi. Oba byli Babišem vyhozeni pro neschopnost. To si ten Babiš nepamatuje? Nemá on sklerózu? Mohli by udělat audit kolikrát za rok nás Lovochemie dusí.

Dobrou noc.

(Kolja, 5. 5. 2015 23:38)

Nedejme se nebo bude hůř o mnoho hůř.

Re: Dobrou noc.

(Vlaďka, 5. 5. 2015 23:59)

Koljo šla jsem kolem úřadu a vyšla moje známá. Byla tam a potřebovala mluvit z nějakou vrchností. Myslím starostou nebo místostarostou. Nikdo. Prý se našemu úřadu říká Soví hrádek. Úřadují jen v noci. Dobrou. Před chvíli jsem dorazila domů a hned vidím nový článek. Lovochemie by nám mohla zlevnit teplo to by bylo nejlepší.

Re: Dobrou noc.

(Kolja, 6. 5. 2015 0:00)

Mám ranní. Ahoj.

Re: Dobrou noc.

(Iveta z Dlouhé, 6. 5. 2015 0:04)

A to prý bude líp. A už neříkají pravdu. Vlaďko dobrou. A na úřad je lepší nechodit. Za Kulhánka bylo otevřeno pořád, za Tomanové se dalo domluvit a dnes se zase schovávají jako za Nováka. Čeho se bojí. Mohou si udělat audit, že nejsme zlí, když to Lovochemie zaplatí.

Co se děje?

(Hurvínek, 5. 5. 2015 23:25)

Kam zmizely strany. O podrazácích, kteří si říkají komunisti nemluvím. Půjdou i s NSDAP jen když budou u lizu. Ale co ČSSD, ODS a topka? Snad je nepostihla nemoc z nedostatku koryt. Proč není vůbec o nich slyšet? Strach nebo vysílení. A teď je potřeba něco dělat. Zase taková hrůza to za Kulhánka ani Tomanové nebyla. Nebo někdo vidí změnu? Já tedy ne.Poprvé prohráli ve volbách, ale je třeba zůstat a bít se za krajské volby a hlavně nedovolit těm převlečeným odborníkům znovu v Lovosicích vyhrát. Skoro 60% voličů ANO a KSČM volit nechce. I John se nechal koupit nebo přesvědčit.

Re: Co se děje?

(Kolja. , 5. 5. 2015 23:36)

To ticho politiků je děsivé. Nic k volbám a nic k situaci. Zase bude tady jen starý dobrý blázen Piegl volat do zbraně. Někteří mu vyčítají, že to nebylo až tak dobré v době kdy vládli socani s Landou, ale i to byl jediný kdo se ozval i když každý útok směřoval i na jeho syna. Proč se nepostavili ostatní a nepomohli? Dnes je třeba udělat možné i nemožné abychom se zbavili převlečených odborníků a všichni zase mlčí. Ano není to jednoduché když člověk může přijít o práci v té Babišově lepenkárně. Ale aspoň vím, že je více pravdy v plátku od Piegla než v novinách radnice skoro za milion.

Stejně se pravdu nedozvíte.

(Miška, 5. 5. 2015 23:02)

Kdyby to byla pravda, že se na financování podílela Lovochemie tak to nikdo neřekne. Někdy se lhát vyplatí. Zrovna ti noví pořád mluví o šetření a zapomínají, že nic není zadarmo. Jednou dvakrát to zaplatí Agrofert prostřednictvím Preolu, ale najednou to nebude. Potom nás budou blafovat jak se musí šetřit a zdražovat. Vždyť ti co vládnou nic neumí. Landa, Tomanová, Šuma, Dian ani Šramota nikdy nic neudělali jako politici a najednou se čekají zázraky. Udělejte něco ať na ně nedoplácíme ještě po dalších volbách.

Re: Stejně se pravdu nedozvíte.

(Kolja, 5. 5. 2015 23:14)

O to přece nejde. Jde o pravdu kterou se zaklínali a zaklínají. Jde o to, že mnoho úředníků na mnoha místech myslím vedoucí odborů zůstává i když neudělali nic pro město. Dlouhý je určitě dobrý, ale pohodlný člověk, který nemá rád více práce. Jaké je postavení paní Hejdové a její vzdělání? Vypadá to jako by v Lovosicích vládla. Soldon je skutečným neštěstím pro Lovosice i dálnici. Vinou našeho stavebního odboru jsme s dálnicí tam kde jsme. Landa byl tajemník a co po něm zůstalo? Totální rozklad mnoha odborů a neschopnost sestavit body pro jednání rady a připravit vše pro jednání zastupitelstva. A toto si vzal Brabec na ministerstvo. Ale proč ho máme mít zase stejně neschopného na městě? Nyní nám Landa a Šramota zase vládnou. Není to absurdní?

A víte, že na tom Kulhánkovi něco je?

(Johan, 5. 5. 2015 20:03)

Kdyby sem netahal Poláka a nepotkal Rudla mohl být bezpodmínečně jeden z nejlepších. Obruba nedostal šanci, Novák to podělal a Tomanová zklamala. Dnes se zase úřad uzavírá před lidmi a ponořuje do tmy. Je to velká škoda.I místostarostové byli více komunikativní než Šuma.