Jdi na obsah Jdi na menu
 


Již uplynulo 100 dní od nástupu ANO na radnici.

11. 3. 2015

V úterý 10.3.2015 uplynulo 103 dnů od chvíle, kdy na Lovosické radnici usedla nová garnitura vzešlá z komunálních voleb v říjnu 2014. Samozřejmě se vždycky někdo zajímá o to, jak si tito noví vedou a jsou i někteří, kteří o tom píší nebo hovoří. Někteří přímo, jiní anonymně. Otázkou je proč anonymně? Zase  se bojíme? A já říkám, že vždycky je důvod se bát, ale o tom jindy. Od toho máme holt tu svobodu slova, která na jedné straně může ubližovat a na straně druhé pomáhat. Nepatřím k lidem, kteří by měli radost z toho, že se zbytečně pomlouvá nebo říká nepravda. Na druhou stranu má radnice dostatek možností reagovat vždy na to co lidé říkají nebo píší. Msta nic nezmění, to už tady bylo a lidé se ještě více uzavřou do sebe, ale bude hůř. Přestanou věřit a budou se bát jestli na něco nezapomněli za co mohou být trestáni.

 Není žádnou pomluvou to, že do našeho zastupitelstva se nejen na kandidátce ANO dostali lidé, kteří v jiných volbách kandidovali za někoho jiného a dokonce řídili toto město a dnes pomlouvají ty, se kterými ještě před pár měsíci vládli. Není přece žádnou lží, že pan Landa a pan Šramota seděli v minulé radě a Landa dělal dokonce tajemníka městského úřadu. Není přece žádná lež, že pan Puchar, Zuckerstein a Trefný účinkovali v minulém zastupitelstvu a byli součástí té minulé koalice, kdy Puchar dělal jeden čas dokonce předsedu Kontrolního výboru. Mohl bych pokračovat dál a došli bychom do let, kdy mnozí kandidovali za jiné subjekty do zastupitelstva a nikdy se tam nedostali. Prostě tak to v tomto městě chodí.

Co schází je vzájemné naslouchání a komunikace. To byl problém vždy nejen dnes.I v anonymním sdělení může být skryta pravda, která poukazuje na závažný problém.Jen tak mávnout rukou a říci, že se jedná o nepodložené informace mi nepřijde úplně férové. To co jsem uvedl výše nejsou nepodložené informace a v některých chvílích se mnozí ti, kteří seděli v minulých radách nebo zastupitelstvech chovají trošku podivně a u některých to zavání takovým obyčejným lidským podrazáctvím. Je to naprosto stejné, jako když se po více jak třech měsících docela bezostyšně hovoří mezi lidmi o tom,  že se stále hledají faktury a účtenky, aby se mohly podávat trestní oznámení. Samozřejmě i takhle se dá vládnout, ale to nepřinese žádný prospěch občanům tohoto města. Nemluvil bych pravdu, kdybych tvrdil, že se nic neudělalo, ale přesto si myslím, že se hodně slíbilo a zatím se radnice chová přesně tak, jako dříve. Neodpovídá se na žádné dotazy a nikdo necítí potřebu vysvětlit věci, které se v Lovosicích děli a dějí. Děli se za těch minulých a pokračuje se v nich i za těch co slíbili, že to zařídí.

Popravdě řečeno kritiku na Tomanovou, Novákovou, Piegla ml., Jandu beru, ale musí se týkat i těch co převlíkli kaťata. Stejně jako na jiné bývalé vládnoucí subjekty, ale dnes se zatím toho také moc nezměnilo. Nejsem ten, kdo si myslí, že za všechno může jen Tomanová nebo Nováková a Landa s  Pucharem, Zuckersteinem nebo Šramotou za nic nemohou. Samozřejmě je věcí nových vládců zda jim stačí ke štěstí nějaký zaplacený nocleh nebo oběd či jiná účtenka, která může budit pochybnost. Mě však zajímají jiné věci. Zajimají mě okna na škole, faktury za statisíce se kterými se kouzlí, aby to vypadalo dobře a čekám na jasná slova o pokutě Orbisu za přistavění dalšího patra bez povolení na tu obludu vedle zámku. Vždyť dnes už to není problém zařídit. Také mě zajímá co bude s autobusovým nádražím. Že byl projekt drahý mě sice osloví, ale chtěl bych také slyšet B a co tedy bude dál? Bude vůbec nějaké autobusové nádraží, které by Lovosice potřebovalo? Proč se skoro tajně zdražilo bydlení na ubytovně? Město není spekulant a na ubytovně nežijí jen nepřizpůsobiví, ale i sociálně slabí a nakonec to stejně zaplatí stát. Co se bude dít dál?

Zůstanou sportovní asociace a budou mít dále nepřehledné financování? Budou nám dále drancovat městskou kasu házenkáři? Proč se pozdě vyvěšují usnesení z rady a zastupitelstva? Proč nikdo nevysvětlí jaká je situace v BECu, který už je jako ohlodaná kost ze skříně a mluví se o něm po každých volbách. Postupně zahnívá a smrdí i když patří už jinam, ale s majetkem města. Proč se zdražuje teplo i když cena je na několik let dopředu dohodnuta a bez schválení rady není možné cenu neustále zvyšovat? Nebo to radě nevadí? Myslíte, že to zachrání Šramota a Živný? Moc o tom pochybuji. Šramota měl na starosti v minulém volebním období právě sportovce a výsledek? Víme stejné nic jako jsme věděli před tím i dnes. Proč Soldon, který ublížil nejen městu, ale i dálnici sedí stále na svém fleku jako kdyby tam byl přivařený? Proč s tím nikdo nic nedělá a město za jeho chyby stále platí? Jak to bude dál s architektem Novákem, který také městu pouští žilou už několik let.

 A ještě na závěr si dovolím poslední otázku. Považuje někdo za logické, že občané si mají pamatovat data a doby placení za psa, za odpady či jiné platby? Není to už z říše pohádek? Co je to za logiku, jestliže občan má zaplatit, ale v prvé řadě si musí zavolat na úřad jaký je jeho variabilní symbol? Ty peníze nejsou občana. Ty peníze vybírá město a jeho povinností je o tom informovat. Jestli si někdo myslí, že stačí noviny nebo internet pak je to velmi špatná zpráva. Každá banka, každý operátor, každá instituce, která po vás chce peníze vám zašle vše potřebné k tomu, aby člověk věděl to nejdůležitější pro platbu. Stačil by jeden jednatel na tepelném hospodářství a pan Vodička by místo nově vytvořené trafiky ředitele tamtéž si ve svých letech užíval důchodu a bylo by i na posílání složenek. Vždyť to zase zaplatí lidi v ceně tepla. S logikou to nemá vůbec nic společného. To jsou otázky na které bych pro začátek chtěl odpověď nejen od pana starosty, ale mohla by se přidat i Tomanová, Kulhánek, Novák a třeba i Kubíček. Někde tady se povalují další otázky a tak čekám jak to prostě zařídíte. Zatím a nejsem sám tomu přestávám věřit. Vidím mnoho těch co nám budovali zářné zítřky včera a chtějí je budovat i dnes i když v jiném dresu. Zatím se jede dál. A myslím si, že zima nepřichází od lidí z ulice, ale mráz přichází nějak brzy z radnice.     

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jen na okraj.

(paní Alena, 24. 3. 2015 23:42)

Vážený pane Piegl starší.
Narodila jsem se v Lovosicích skoro před padesáti lety. Prožila jsem zde dobré i zlé. Dokonce zde již přes třicet let pracuji. Na mnohé předsedy Městského národního výboru nebo později starosty vzpomínám ráda a na některé bych raději zapomněla. Pamatuji dobu, kdy vaše noviny ještě za Roderika Slavíka začaly vycházet. Oblíbila jsem si občasník a později i stránky. Vždy je dobré když není jen rovná čára po které se musí jít. Váš boj proti Orbisu u zámku jsem podporovala nejen v duchu. Dnes vám chci napsat několik vět. Netvrdím, že jste se za vlády ČSSD na radnici neozval, ale po pravdě řečeno nemělo to správný šmrnc. Ano souhlasím s vámi, že noviny bez sponzorů ani stránky vydržovat nejde. Proto vám nezazlívám určitou opatrnost v době, kdy bylo třeba se ozvat místo povídání v hospodách a na chodníku. Navíc pochopím i to, že proti vlastnímu synovi je to těžké. Ale také bylo dost chyb, kdy se bohužel hádaly mezi sebou pouze dvě strany, které mohly být po volbách spojenci. Vaše noviny v té době byly a nebyly jak byly peníze a ti kdo měli zájem, aby vycházely. Dnes se rozjíždíte zase jako dříve a dokonce se vrací diskuze. Rozumím tomu, že není slušné když se podráží a to někteří bývalí zastupitelé v těchto volbách udělali. Souhlasím, že se zatím nic neděje a vše zůstává při starém. A souhlasím dokonce s tím, že něco kolem dvoutisíc lidí nám vybralo takové lidi a nic na tom nikdo nezmění. Přesto je třeba poskytnout těm staronovým trochu času. Sto dní neznamená nic a hlavně ve chvíli, kdy se mnozí teprve zaučují. Proč nepočkat do prázdnin nebo do podzimu a pak rozjet kritiku? V diskuzi na vašich stránkách se totiž vůbec nejedná o město, ale o vyřizování účtů. Chápu proč lidé nepíši pod svými jmény i já toho využívám, ale posílám vám na mobil zároveň zprávu. Mají strach a mnozí z diskuze udělali žumpu. Nenávist by neměla mít v diskusi místo. Pokud má mít diskuze smysl je nutné ji řídit a vulgarity nepřipustit. Osobní nevraživost je slepá. Město má mnoho problémů. Vyřešit se dají tím, že se o nich bude psát, ale musí se dávat i návrhy na řešení. Teprve potom, kdy radnice nebude vést s občany dialog, ale monolog můžeme v kritice oprávněně přitvrdit. Mělo by nám jít všem o lepší Lovosice, kde nebudou jen házenkáři nebo neházenkáři, ale i lidé, kteří potřebují rozumný přístup od těch, kteří byli zvoleni a jistotu, že toto město je jejich domovem. Čtyři roky utečou jako voda a můžeme se dát dohromady a ty, kteří nás zklamali nevolit. Když však bude plno zla a nenávisti nepodaří se nikdy nic. Děkuji. Doufám, že nebudu ukamenovaná.

Re: Jen na okraj.

(Pro zoufalce, 25. 3. 2015 12:38)

Konečně slušný a inteligentní příspěvek od p. Aleny. To tu dlouho nebylo, naposledy příspěvky "Venci" které byly věcné, konstruktivní a založené na faktech. O to se snaží také p. Alena. To co píši Ti zoufalci tak to nemá hlavu ani patu. Kolikrát to jsou informace zkreslené nezákládající se na pravdě. Je vidět, že zloba a nenávist jim zatemňuje mozek. Fandím p. Aleně, protože je slušná a inteligentní na rozdíl od některý našich občanů.

Re: Re: Jen na okraj.

(zinek, 25. 3. 2015 17:23)

Ale jó proč nefandit paní Aleně. Má pravdu, ale v mnoha příspěvcích je také pravda. Zatím nedělají nic. Kdo vůbec ví a tuší co bude následovat dál? Nemají systém, nemají program, nemají zásady, nemají nic. Jsou nevyzpytatelní a jedou přískoky vpřed. Tak se dá řídit koloběžka a ne město. Nebo si myslíte, že Srba přestane město obírat jen tak sám od sebe? K novinám jen tolik. Každý může psát co chce, a kdy chce, ale nemůže po nikom chtít aby druzí dělali to co paní Alena považuje za správné. Nikdo z těch kterých se to týká neodpoví ani jako anonym a už vůbec ne pod jménem. Čeho se bojí oni? Sami sebe nebo zapráskání bičem v diskuzi nebo oravdy?

Re: Re: Re: Jen na okraj.

(Pepin, 26. 3. 2015 10:48)

Srba nic neřídí. Srba si hlídá příspěvky na házenou a svůj byznys.

zmetci

(nechápající občan, 23. 3. 2015 19:40)

odpověď na příspěvek Mach ze dne 3.3.32015 proč nebyli zvoleni do komisí Piegl a Závada, protože napacháli moc zla, Závada zmanipuloval minulé volby a mladý Piegl se podílel v těch netranspatrantních kauzách, tak už mu tomu feťákovi nikdo nevěří, a tom se ví, to se dá dokázat.

Re: zmetci

(Chápající občan, 23. 3. 2015 21:50)

Tvoje jméno nechápající občan přesně sedi.Je vidět,že máš místo hlavy koblihu.

Re: zmetci

(Kačer z Litoměřic, 24. 3. 2015 9:11)

Ty nejsi nechápající občan, ale ty jsi blbec nebo nějaký bývalý zastydlý trouba. Tak by tam byli no a co? Komu by to vadilo? Houby, bojí se jich až serou. A to je jediný důvod proč tam nejsou.

Re: Re: zmetci

(Noe, 24. 3. 2015 9:18)

Já nikdy nepochopím proč tam je například soudruh Pecka náš Fitipaldi a nikomu to nevadí. Diane býval si větší formát. Stává se z tebe to samé co je kolem tebe. Čichl si k moci a rychle si zapoměl. Nejen na ty co znáš, ale i na to co jsi říkal. Nic z toho se neděje. Zase nám vládnou stejní zmetci jako minule a předminule a ty se tváříš jako by se nic nedělo.

Re: Re: zmetci

(Jitka, 24. 3. 2015 9:27)

Kačere je to jednoduché jen blbí smí do výborů. Proto vám v Litoměřicích fandím, že jste tu svoloč z ANO nepustili k vládnutí. Já také nechápu proč se bojí zrovna Závady a Piegla ml. Kolem sebe mají samé vepřea to jim nevadí. Ještě si v Lovosicích užijeme. Neměli se hádat a podrážet a mohli jsme mít tady také ušetření vlády podrazáků a převlečených kabátů.

Re: Re: zmetci

(nechápající občan, 24. 3. 2015 15:41)

Vy co píšete ty vulgární a sprosté příspěvky, jste jistě sympatizanti té minulé povedené partičky včetně Piegla a musíte být z toho neúspěchu hodně zhrzeni, když takto zoufale reagujete.

Re: Re: Re: zmetci

(Koumák, 24. 3. 2015 17:15)

To se ti zdá. My naopak máme radost, že přes 2000 lidí v Lovosicích se zbláznilo. A přejeme jim to. Po čtyřech letech už nic takového nebude. Tak se pobavte vy nechápající občané.

Re: Re: Re: zmetci

(jsem sympatizant Piegla, 24. 3. 2015 17:26)

Nechápající občane tvoje příspěvky jsou taky uražlivý. Nebo někdo urážet může a jiný ne? Typická babišovsko-bolševická logika. A když vadí starý Piegl, začneme urážet mladýho. Tak si zameť nejdřív před svým prahem.

Tak a je to.

(Koumák, 24. 3. 2015 14:40)

Mladý Piegl je zmetek, Závada je zmetek a Kuba Kubikula se vrací a není zmetek. Já nevím co nechápající občan ví, ale pokud mě paměť neklame tak už nikdy nic horší po Kubulovi na radnici nepřišlo. I když to potom také za moc nestálo. A to nikdo z těch zmetků na kandidátce ANO nevěděl, když sloužili na radnici? Závada, Jakub i mladý Piegl jsou příliš chytří a to vám vadí. Viděli by vám do karet.

Re: Tak a je to.

(Louka, 24. 3. 2015 15:12)

Kluci šmejdi vám říkají zmetci. Na ně fakt nemáte na šmejdy, kteří dělají ANO jen ostudu.

Konec rozkrádání

(Josef, 23. 3. 2015 12:58)

Vzhledem k tomu a zatím tomu věřím, že skončila éra rozkrádání města, se někomu může na Lízlovou a Kulhánka vzpomínat se sentimentem. Já vzpomínám s radostí, že už tady nejsou. Současnému vedení se zatím nedá nic zásadního vytknout. Věřím Dianovi.

Re: Konec rozkrádání

(Fanouš, 23. 3. 2015 14:00)

Konec rozkrádání ?I ty naivko. A Dian, Šuma jen fasují stravenky a dohazují kšefty a pracovní místa svým kámošům. Jinak nedělají nic. Rozvoj města se zastavil. Ztracené 4 roky.

Re: Re: Konec rozkrádání

(Vlk, 24. 3. 2015 9:21)

I Dian? Naše krásná a čistá tvářička? Tomu nevěřím takoví chudáci nejsou.

Re: Konec rozkrádání

(Martina, 23. 3. 2015 17:54)

Tahle diskuze se vůbec nevede o tom, v jakém městě žijeme. Já čekám kam posunou tohle město pan Dian a pan Šůma. To je pro nás důležité a ne neustálé napadání kdo s kým spal a kdo co ukradl. Stejně jako paní Lízlovou a paní Novákovou hodnotím podle toho co se tady za 4 roky udělalo. Je toho hodně a naše město je hezčí a lepší. Je tu víc služeb pro občany, lepší prostředí pro děti i pro nás staré. Stejně jako rodina Červinských do které dnes paní Lízlová patří tak tu investuje a opravuje staré domy. Zaměstnává tu lidi. To je pro mě důležité. A teď ať se ukáží ti noví. Dostali šanci a mohou ukázat, že to dovedou dělat lépe.

Jak skončila ?

(Sixta, 23. 3. 2015 19:38)

Dražší teplo, koryta pro kámoše, pokračující ASK, házená i Srba, BEC a Landa. Co skončilo když tam sedí ti samí. Jen jedna tvář přibyla a to Dian, který zatím nepředvedl nic z toho co celou dobu tvrdil. Ať jako učitel nebo člověk. Ale souhlasím je ještě brzo na soudy i když nevěřím, že Landa, Puchar nebo soudruzi Živný a Šramota něco změní. Už se zase setkali v jedné straně a to na TH. Pěkný blázinec.

Vždyť je to jedno.

(Líba, 23. 3. 2015 9:37)

Stejně si z nás Babiš dělá srandu. Udělat Brabce ministrem životního prostředí může jenom idiot. A ti exoti co se srotili na kandidátce ANO v Lovosicích jsou také podobná sebranka. Lovosicím poprvé vládne nejvíc převlečených šašků než kdykoli dřív. A to prosím vymýšlí hovadiny. Oni jsou fakt neschopní. Zlatý Kulhánek i Tomanová.