Jdi na obsah Jdi na menu
 


Již uplynulo 100 dní od nástupu ANO na radnici.

11. 3. 2015

V úterý 10.3.2015 uplynulo 103 dnů od chvíle, kdy na Lovosické radnici usedla nová garnitura vzešlá z komunálních voleb v říjnu 2014. Samozřejmě se vždycky někdo zajímá o to, jak si tito noví vedou a jsou i někteří, kteří o tom píší nebo hovoří. Někteří přímo, jiní anonymně. Otázkou je proč anonymně? Zase  se bojíme? A já říkám, že vždycky je důvod se bát, ale o tom jindy. Od toho máme holt tu svobodu slova, která na jedné straně může ubližovat a na straně druhé pomáhat. Nepatřím k lidem, kteří by měli radost z toho, že se zbytečně pomlouvá nebo říká nepravda. Na druhou stranu má radnice dostatek možností reagovat vždy na to co lidé říkají nebo píší. Msta nic nezmění, to už tady bylo a lidé se ještě více uzavřou do sebe, ale bude hůř. Přestanou věřit a budou se bát jestli na něco nezapomněli za co mohou být trestáni.

 Není žádnou pomluvou to, že do našeho zastupitelstva se nejen na kandidátce ANO dostali lidé, kteří v jiných volbách kandidovali za někoho jiného a dokonce řídili toto město a dnes pomlouvají ty, se kterými ještě před pár měsíci vládli. Není přece žádnou lží, že pan Landa a pan Šramota seděli v minulé radě a Landa dělal dokonce tajemníka městského úřadu. Není přece žádná lež, že pan Puchar, Zuckerstein a Trefný účinkovali v minulém zastupitelstvu a byli součástí té minulé koalice, kdy Puchar dělal jeden čas dokonce předsedu Kontrolního výboru. Mohl bych pokračovat dál a došli bychom do let, kdy mnozí kandidovali za jiné subjekty do zastupitelstva a nikdy se tam nedostali. Prostě tak to v tomto městě chodí.

Co schází je vzájemné naslouchání a komunikace. To byl problém vždy nejen dnes.I v anonymním sdělení může být skryta pravda, která poukazuje na závažný problém.Jen tak mávnout rukou a říci, že se jedná o nepodložené informace mi nepřijde úplně férové. To co jsem uvedl výše nejsou nepodložené informace a v některých chvílích se mnozí ti, kteří seděli v minulých radách nebo zastupitelstvech chovají trošku podivně a u některých to zavání takovým obyčejným lidským podrazáctvím. Je to naprosto stejné, jako když se po více jak třech měsících docela bezostyšně hovoří mezi lidmi o tom,  že se stále hledají faktury a účtenky, aby se mohly podávat trestní oznámení. Samozřejmě i takhle se dá vládnout, ale to nepřinese žádný prospěch občanům tohoto města. Nemluvil bych pravdu, kdybych tvrdil, že se nic neudělalo, ale přesto si myslím, že se hodně slíbilo a zatím se radnice chová přesně tak, jako dříve. Neodpovídá se na žádné dotazy a nikdo necítí potřebu vysvětlit věci, které se v Lovosicích děli a dějí. Děli se za těch minulých a pokračuje se v nich i za těch co slíbili, že to zařídí.

Popravdě řečeno kritiku na Tomanovou, Novákovou, Piegla ml., Jandu beru, ale musí se týkat i těch co převlíkli kaťata. Stejně jako na jiné bývalé vládnoucí subjekty, ale dnes se zatím toho také moc nezměnilo. Nejsem ten, kdo si myslí, že za všechno může jen Tomanová nebo Nováková a Landa s  Pucharem, Zuckersteinem nebo Šramotou za nic nemohou. Samozřejmě je věcí nových vládců zda jim stačí ke štěstí nějaký zaplacený nocleh nebo oběd či jiná účtenka, která může budit pochybnost. Mě však zajímají jiné věci. Zajimají mě okna na škole, faktury za statisíce se kterými se kouzlí, aby to vypadalo dobře a čekám na jasná slova o pokutě Orbisu za přistavění dalšího patra bez povolení na tu obludu vedle zámku. Vždyť dnes už to není problém zařídit. Také mě zajímá co bude s autobusovým nádražím. Že byl projekt drahý mě sice osloví, ale chtěl bych také slyšet B a co tedy bude dál? Bude vůbec nějaké autobusové nádraží, které by Lovosice potřebovalo? Proč se skoro tajně zdražilo bydlení na ubytovně? Město není spekulant a na ubytovně nežijí jen nepřizpůsobiví, ale i sociálně slabí a nakonec to stejně zaplatí stát. Co se bude dít dál?

Zůstanou sportovní asociace a budou mít dále nepřehledné financování? Budou nám dále drancovat městskou kasu házenkáři? Proč se pozdě vyvěšují usnesení z rady a zastupitelstva? Proč nikdo nevysvětlí jaká je situace v BECu, který už je jako ohlodaná kost ze skříně a mluví se o něm po každých volbách. Postupně zahnívá a smrdí i když patří už jinam, ale s majetkem města. Proč se zdražuje teplo i když cena je na několik let dopředu dohodnuta a bez schválení rady není možné cenu neustále zvyšovat? Nebo to radě nevadí? Myslíte, že to zachrání Šramota a Živný? Moc o tom pochybuji. Šramota měl na starosti v minulém volebním období právě sportovce a výsledek? Víme stejné nic jako jsme věděli před tím i dnes. Proč Soldon, který ublížil nejen městu, ale i dálnici sedí stále na svém fleku jako kdyby tam byl přivařený? Proč s tím nikdo nic nedělá a město za jeho chyby stále platí? Jak to bude dál s architektem Novákem, který také městu pouští žilou už několik let.

 A ještě na závěr si dovolím poslední otázku. Považuje někdo za logické, že občané si mají pamatovat data a doby placení za psa, za odpady či jiné platby? Není to už z říše pohádek? Co je to za logiku, jestliže občan má zaplatit, ale v prvé řadě si musí zavolat na úřad jaký je jeho variabilní symbol? Ty peníze nejsou občana. Ty peníze vybírá město a jeho povinností je o tom informovat. Jestli si někdo myslí, že stačí noviny nebo internet pak je to velmi špatná zpráva. Každá banka, každý operátor, každá instituce, která po vás chce peníze vám zašle vše potřebné k tomu, aby člověk věděl to nejdůležitější pro platbu. Stačil by jeden jednatel na tepelném hospodářství a pan Vodička by místo nově vytvořené trafiky ředitele tamtéž si ve svých letech užíval důchodu a bylo by i na posílání složenek. Vždyť to zase zaplatí lidi v ceně tepla. S logikou to nemá vůbec nic společného. To jsou otázky na které bych pro začátek chtěl odpověď nejen od pana starosty, ale mohla by se přidat i Tomanová, Kulhánek, Novák a třeba i Kubíček. Někde tady se povalují další otázky a tak čekám jak to prostě zařídíte. Zatím a nejsem sám tomu přestávám věřit. Vidím mnoho těch co nám budovali zářné zítřky včera a chtějí je budovat i dnes i když v jiném dresu. Zatím se jede dál. A myslím si, že zima nepřichází od lidí z ulice, ale mráz přichází nějak brzy z radnice.     

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Co dělá na tepelným Vodička?

(Nevolič., 14. 3. 2015 19:51)

Vodička byl, je a vždy bude jen žvanil. Proč se tam nechá nacpat za naše peníze nepochopím. Takoví lidi nemají nikdy dost.

Re: Co dělá na tepelným Vodička?

(Příživník, 14. 3. 2015 19:48)

Příživníka a prožírače našich peněz. Pojďme to připravit a dát jim najevo, že s tímto nesouhlasíme. Dost bylo házené a vyžírků kolem ASK.

ASK

(Karlos, 12. 3. 2015 13:43)

Má tu někdo přehled kolik peněz vlastně teče do AKS?

Re: ASK

(Mirda, 12. 3. 2015 19:43)

To je přísně tajné. Berková se napakovala, zastupitelé se napakovali, jen někteří a teď se zase budou pakovat další. Nikoho nezajímá město, voliči a občané. Největší příživník je házená a potom fotbal. Ti další už jen paběrkují. Majetek města někomu slouží k obohacování a bez kontroly. Kdy to skončí, když se to dá prostě zařídit.

Re: Re: ASK

(Máca, 13. 3. 2015 13:55)

U Berků to nevypadá moc napakovaně. Leda, že by to prožrali.

Nekomu už je líp a někomu ne

(Eva, 12. 3. 2015 22:17)

ANO některým už je líp Šuma,Dian.Živný,Šramota,Landa,Tomanová,Hieke těm už je líp.Před volbami neříkali ,že bude líp jen jim.Kolik,že máHieku hypotéku ??že ho nejvíce zajímají zakázky ??

Tak to jsem nevěděl.

(David, 12. 3. 2015 19:33)

Já považoval Rotbauera za dobrého policistu. Nechápu proč kandidoval a už vůbec nechápu proč se tak snaží. Jestli to není nějaká nemoc z povolání.

Fuj to jsem se sekl.

(Franta, 12. 3. 2015 8:38)

A já myslel, že po volbách se to změní. A teď už bych je nejraději viděl v prdeli. S těma šekama to podělali úplně.

Já jsem zklamaná.

(Liška, 12. 3. 2015 8:29)

Zatím se jen rozdávají trafiky a vymýšlejí hlouposti. S tím placením je to přímo úlet. A to kácení stromů, mám jen dotaz musí se pokácet všechny nebo jen ty nemocné? U nás se pořád kácí. Proč má TH dva jednatele a jednoho ředitele? Nejde o snahu SCHZ, která nám dodává teplo o ovládnutí tohoto byznysu a my se nedoplatíme. Vodička je příliš starý než bych v tom neviděla trafiku. Ale jak znám lidi co ANO vytáhlo k moci o trafiku nejde. Co dělá opozice pokud ještě nějaká zůstala? Nebo opravdu všichni zavřeli hubu a dělají že nic nevidí? Bude chodit Tomanová na zastupitelstvo nebo se nechala zastrašit. Srba a Šůma co na nás chystají s házenou? Jak dlouho budete vymýšlet špeky na lidi a Srba bude stále podnikat na úkor města?

S tím placením je to blbost.

(Lenka, 11. 3. 2015 20:52)

Když se chce šetřit tak proč to dále neroznášejí policisté města. Aspoň jsou vidět také naživo a nejen za skly aut a udělají pochůzku a uvidí město naživo. Byl to jediný dobrý počin, který Landa vymyslel a mělo by se v tom pokračovat. Jestli jim to připadá pod úroveň tak jejich čím dál dražší působení ve městě připadá zase mě jako zbytečné. Ale k jejich povinnostem jednou za rok roznést šeky by patřit mělo. Město to nic nestojí a oni jsou z našich peněz placeni.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4