Jdi na obsah Jdi na menu
 


Již uplynulo 100 dní od nástupu ANO na radnici.

11. 3. 2015

V úterý 10.3.2015 uplynulo 103 dnů od chvíle, kdy na Lovosické radnici usedla nová garnitura vzešlá z komunálních voleb v říjnu 2014. Samozřejmě se vždycky někdo zajímá o to, jak si tito noví vedou a jsou i někteří, kteří o tom píší nebo hovoří. Někteří přímo, jiní anonymně. Otázkou je proč anonymně? Zase  se bojíme? A já říkám, že vždycky je důvod se bát, ale o tom jindy. Od toho máme holt tu svobodu slova, která na jedné straně může ubližovat a na straně druhé pomáhat. Nepatřím k lidem, kteří by měli radost z toho, že se zbytečně pomlouvá nebo říká nepravda. Na druhou stranu má radnice dostatek možností reagovat vždy na to co lidé říkají nebo píší. Msta nic nezmění, to už tady bylo a lidé se ještě více uzavřou do sebe, ale bude hůř. Přestanou věřit a budou se bát jestli na něco nezapomněli za co mohou být trestáni.

 Není žádnou pomluvou to, že do našeho zastupitelstva se nejen na kandidátce ANO dostali lidé, kteří v jiných volbách kandidovali za někoho jiného a dokonce řídili toto město a dnes pomlouvají ty, se kterými ještě před pár měsíci vládli. Není přece žádnou lží, že pan Landa a pan Šramota seděli v minulé radě a Landa dělal dokonce tajemníka městského úřadu. Není přece žádná lež, že pan Puchar, Zuckerstein a Trefný účinkovali v minulém zastupitelstvu a byli součástí té minulé koalice, kdy Puchar dělal jeden čas dokonce předsedu Kontrolního výboru. Mohl bych pokračovat dál a došli bychom do let, kdy mnozí kandidovali za jiné subjekty do zastupitelstva a nikdy se tam nedostali. Prostě tak to v tomto městě chodí.

Co schází je vzájemné naslouchání a komunikace. To byl problém vždy nejen dnes.I v anonymním sdělení může být skryta pravda, která poukazuje na závažný problém.Jen tak mávnout rukou a říci, že se jedná o nepodložené informace mi nepřijde úplně férové. To co jsem uvedl výše nejsou nepodložené informace a v některých chvílích se mnozí ti, kteří seděli v minulých radách nebo zastupitelstvech chovají trošku podivně a u některých to zavání takovým obyčejným lidským podrazáctvím. Je to naprosto stejné, jako když se po více jak třech měsících docela bezostyšně hovoří mezi lidmi o tom,  že se stále hledají faktury a účtenky, aby se mohly podávat trestní oznámení. Samozřejmě i takhle se dá vládnout, ale to nepřinese žádný prospěch občanům tohoto města. Nemluvil bych pravdu, kdybych tvrdil, že se nic neudělalo, ale přesto si myslím, že se hodně slíbilo a zatím se radnice chová přesně tak, jako dříve. Neodpovídá se na žádné dotazy a nikdo necítí potřebu vysvětlit věci, které se v Lovosicích děli a dějí. Děli se za těch minulých a pokračuje se v nich i za těch co slíbili, že to zařídí.

Popravdě řečeno kritiku na Tomanovou, Novákovou, Piegla ml., Jandu beru, ale musí se týkat i těch co převlíkli kaťata. Stejně jako na jiné bývalé vládnoucí subjekty, ale dnes se zatím toho také moc nezměnilo. Nejsem ten, kdo si myslí, že za všechno může jen Tomanová nebo Nováková a Landa s  Pucharem, Zuckersteinem nebo Šramotou za nic nemohou. Samozřejmě je věcí nových vládců zda jim stačí ke štěstí nějaký zaplacený nocleh nebo oběd či jiná účtenka, která může budit pochybnost. Mě však zajímají jiné věci. Zajimají mě okna na škole, faktury za statisíce se kterými se kouzlí, aby to vypadalo dobře a čekám na jasná slova o pokutě Orbisu za přistavění dalšího patra bez povolení na tu obludu vedle zámku. Vždyť dnes už to není problém zařídit. Také mě zajímá co bude s autobusovým nádražím. Že byl projekt drahý mě sice osloví, ale chtěl bych také slyšet B a co tedy bude dál? Bude vůbec nějaké autobusové nádraží, které by Lovosice potřebovalo? Proč se skoro tajně zdražilo bydlení na ubytovně? Město není spekulant a na ubytovně nežijí jen nepřizpůsobiví, ale i sociálně slabí a nakonec to stejně zaplatí stát. Co se bude dít dál?

Zůstanou sportovní asociace a budou mít dále nepřehledné financování? Budou nám dále drancovat městskou kasu házenkáři? Proč se pozdě vyvěšují usnesení z rady a zastupitelstva? Proč nikdo nevysvětlí jaká je situace v BECu, který už je jako ohlodaná kost ze skříně a mluví se o něm po každých volbách. Postupně zahnívá a smrdí i když patří už jinam, ale s majetkem města. Proč se zdražuje teplo i když cena je na několik let dopředu dohodnuta a bez schválení rady není možné cenu neustále zvyšovat? Nebo to radě nevadí? Myslíte, že to zachrání Šramota a Živný? Moc o tom pochybuji. Šramota měl na starosti v minulém volebním období právě sportovce a výsledek? Víme stejné nic jako jsme věděli před tím i dnes. Proč Soldon, který ublížil nejen městu, ale i dálnici sedí stále na svém fleku jako kdyby tam byl přivařený? Proč s tím nikdo nic nedělá a město za jeho chyby stále platí? Jak to bude dál s architektem Novákem, který také městu pouští žilou už několik let.

 A ještě na závěr si dovolím poslední otázku. Považuje někdo za logické, že občané si mají pamatovat data a doby placení za psa, za odpady či jiné platby? Není to už z říše pohádek? Co je to za logiku, jestliže občan má zaplatit, ale v prvé řadě si musí zavolat na úřad jaký je jeho variabilní symbol? Ty peníze nejsou občana. Ty peníze vybírá město a jeho povinností je o tom informovat. Jestli si někdo myslí, že stačí noviny nebo internet pak je to velmi špatná zpráva. Každá banka, každý operátor, každá instituce, která po vás chce peníze vám zašle vše potřebné k tomu, aby člověk věděl to nejdůležitější pro platbu. Stačil by jeden jednatel na tepelném hospodářství a pan Vodička by místo nově vytvořené trafiky ředitele tamtéž si ve svých letech užíval důchodu a bylo by i na posílání složenek. Vždyť to zase zaplatí lidi v ceně tepla. S logikou to nemá vůbec nic společného. To jsou otázky na které bych pro začátek chtěl odpověď nejen od pana starosty, ale mohla by se přidat i Tomanová, Kulhánek, Novák a třeba i Kubíček. Někde tady se povalují další otázky a tak čekám jak to prostě zařídíte. Zatím a nejsem sám tomu přestávám věřit. Vidím mnoho těch co nám budovali zářné zítřky včera a chtějí je budovat i dnes i když v jiném dresu. Zatím se jede dál. A myslím si, že zima nepřichází od lidí z ulice, ale mráz přichází nějak brzy z radnice.     

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jednatelé TH

(Jirka, 15. 3. 2015 17:51)

Nováková s Peterkou jako jednatelé nepobírali žádnou jednatelskou odměnu. Jestli to tak nechali, měli by to taky dělat zadarmo.

Re: Jednatelé TH

(Galén, 15. 3. 2015 18:21)

Všechno se mění k horšímu.

Re: Re: Jednatelé TH

(Zubař, 18. 3. 2015 19:21)

Jsou to kouskové. Jsou tady chvíli a nic jiného neumí než komplikovat lidem život.

Už zase někdo lže.

(Dobeš, 17. 3. 2015 14:07)

Nejvíce nás okrádá házená. Plno sponzorů a ještě miliony z města. Když vidíte lidi jako Landa, Puchar, Šuma a Srba co na to říct. Jestli Udělali ti předchozí někde chybu tak ven s ní, ale uboze se vymlouvat, že sportovci myšleno hlavně házenkáři jsou chudáci je vtip. Navíc proč rodiče musí platit nemalé peníze, když je dává město? Hele Venco běž do hajzlu a přestaň z nás dělat blbce!

Jiný pohled na ASK

(Venca, 17. 3. 2015 10:58)

Když jsem se zde dočetl, jak házenkáři drancují městskou kasu, jak je přísně tajné kolik peněz teče do ASK, nedalo mi to, abych to tajemství pomocí webových stránek města nerozkryl a tak, bez větší námahy jsem zjistil následující. Na vlastní sport vydalo město ze svého rozpočtu (2014) necelé 1,2%. Na provoz a údržbu městských sportovních zařízení pak 4%. Nejsou v tom zřejmě zahrnuty nehorázně předražené a proplacené zakázky na opravu městských sportovišť po povodni v červnu 2013, ale to nemá se sportem ani sportovci nic společného, jedině, že by některé firmy považovaly svůj byznys za sport. Sportovců organizovaných v ASK je 1100 - 1200, z toho dětí a mládeže kolem 60%. Na základě těchto informací nezbývá než konstatovat, že peníze uvolněné na sport našimi zastupiteli lze považovat za maximálně efektivní investici. A to jak po stránce výchovy a životních návyků mladých, tak zviditelnění a reprezentaci města v celorepublikových soutěžích a v neposlední řadě nezanedbatelná zábava a vyžití nejen pro lovosické občany. A to nemluvím o rodičích, kteří jsou jistě rádi, že si jejich děti mohou v místě bydliště vybrat z 18 sportů sdružených v ASK a pod odborným dohledem pohybově růst a aktivně sportovat. Nemyslíte ?

Re: Jiný pohled na ASK

(Milka, 17. 3. 2015 14:01)

Zase kecy. Na opravy dávala peníze pojišťovna a ta si je umí pohlídat. Berková, Šuma ani Srba nepohlídají vůbec nic. Na sport se v Lovosicích peníze vyhazují a lidi jen čumí. Kde se rozkradou? No přece soudruzi zastupitelé se hojně přiživují. Když je všechno v pořádku tak proč je to tajné? A házená tam je zlatý tunel pro pár zmetků. Pro Lovosice nikdy nekončící. Nebo se to už konečně zařídí?

Lízlová

(Fousek, 12. 3. 2015 23:29)

Nejlíp je teď Lízlové s Novákovou...

Re: Lízlová

(Usan Busan, 13. 3. 2015 14:14)

Já jim to přeji. Nevím kolik si nahrabali, ale byli lepší než to co je tam dnes. Aspoň na pohled. Lidi to není možný. Mohl by mě třeba starosta nebo místostarosta říct proč nemůžu zaplatit celou částku za odpad do konce září. Jako Babiš, nás budou otravovat až konečně vezmeme hole a vyženeme je. Nikdo a pamatuji všechny neotravoval lidi jako ti co nás nejvíce okrádají. Že pane Šuma. Vaše házená to už přehání stejně jako Srba. Jsou jako mimina u vemen města a ne se jich zbavit.

Re: Lízlová

(Emilka, 13. 3. 2015 18:30)

Nováková je už na Pankráci .

Re: Re: Lízlová

(chemik, 14. 3. 2015 10:50)

S Landou, Jandou, Pucharem, Šramotou Zukrsteinem, Hrdličkou a Trefným nebo se tam jela jen podívat?

Re: Lízlová

(Marx, 14. 3. 2015 10:44)

Máte pravdu. Vidí, že přišli ještě horší. S tím placením za odpady a za psy to posrali. Aby se měšstí policajti nezbláznili, když by roznesli šeky. Stejně toho moc nepodělají. A pod úroveň by to nemělo být už vůbec. Jsou stejně ve městě pod palbou kritiky. Autoritu máš nebo nemáš tu nezískáš když jsi línej roznést pár obálek.

Re: Re: Lízlová

(Norbert, 16. 3. 2015 10:23)

Jen kretén může vymyslet takovou kravinu.

Ještě 3 a půl roku.

(Jasný, 16. 3. 2015 10:17)

Po čtyřech letech po nich ani pes neštěkne. Nejde o to, že přidělují koryta známým to dělali všichni. Pouvová, Buriánková, Šramotová, Trefná, Vodička, Budský,Živný atd. Oni ještě navíc komplikují lidem život. Buď z blbosti nebo jen tak. Starejte se o město a nevymýšlejte blbiny.

Smrad

(Jelen, 15. 3. 2015 11:44)

Potvrzuje se rčení, že smrad za smradem táhne. Komentáře níže uvedené zcela korespondují s informační hodnotou Pieglova zvracení. On je alespoň borec v tom, že se pod svými názory podepíše.

Re: Smrad

(Srnka, 15. 3. 2015 11:55)

Ale kam se až bude muset zajít aby se našel borec na úřadě který by nám nechutným napsal. Proč se šetří na posílání složenek na placení městu a na TH jsou dva jednatelé a jeden ředitel a to ještě ve věku, kdy je to k smíchu. Kdyby toho nebylo bylo by peněz dost aby každý dostal složenku i s variabilním symbolem. Navíc to roznášení městskými policisty byl dobrý nápad za který by se nemusel nikdo stydět. Nebo dostávali míň peněz? Ne tak by to nemělo nikomu vadit.

Co dělá na tepelným Vodička?

(Filo, 11. 3. 2015 20:41)

To není normální, ale pouze trafiky zasloužilým ředitelům a pracovníkům Lovochemie. Nikdy nic pořádného neudělal. Kdyby nebylo Pelešky byla by dnes Lovochemie v řiti a teď kdy už má sedět na zadku máme mu přispívat na výplatu. Je to stejná hloupost jako placení bez složenek.A já trouba jim dal hlas a myslel si, že se to konečně zlepší. To jsou samé hovadiny. Škoda hlasu. Oni nevědí co blbostí dělat.

Re: Co dělá na tepelným Vodička?

(Zoufalec, 11. 3. 2015 20:45)

Je to hrůza a to je začátek. Konce budou katastrofální. Kdo uvěřil, že tito lidé něco zařídí byl vůl. Nejenže všechno zůstane stejné, ale ještě nás budou s házenkáři vyžírat zasloužilí pracovníci Lovochemie. Babiši jestli to vidíš řekni Brabcovi ať se probudí a pošli jim sem Krnáčovou ať je legrace když už to stojí za houby.

Re: Co dělá na tepelným Vodička?

(Zuzka, 12. 3. 2015 12:36)

Něco přes 2000 lidí za pár šupů nám zvolilo novou a daleko horší pakáž. Vodička je otřesný člověk. Rozumím tomu, když by důchodce chtěl pomoci, ale k čemu mu má město ještě platit? Není už to teplo dražší než by mělo být? A pořád nemají dost. Fujtajbl jsou tady vůbec lidi, kteří nelžou a plní sliby?

Re: Co dělá na tepelným Vodička?

(Tonda, 12. 3. 2015 13:15)

To, že nechala Novajda tepelní hospodářství v bordelu a bez peněz je asi důvod, proč tam šel někdo kdo to umí srovnat. A to podle mě Vodička je.

Re: Re: Co dělá na tepelným Vodička?

(Vojta, 12. 3. 2015 19:38)

Vodička je dědek, který má 69 let. Kdo ho znal a zná tak ví, že to nesrovnal jako ředitel SCHZ a na TH už to nesrovná vůbec. Že si takoví nedají pokoj. Navíc je to spíše čestná funkce. Na srovnávání je Živný. Kolik lidí se tam bude platit? Ještě by mohli sehnat nějakou funkci Vybíralovi, aby viděl jak se soukmenovci umí starat.