Jdi na obsah Jdi na menu
 


Již uplynulo 100 dní od nástupu ANO na radnici.

11. 3. 2015

V úterý 10.3.2015 uplynulo 103 dnů od chvíle, kdy na Lovosické radnici usedla nová garnitura vzešlá z komunálních voleb v říjnu 2014. Samozřejmě se vždycky někdo zajímá o to, jak si tito noví vedou a jsou i někteří, kteří o tom píší nebo hovoří. Někteří přímo, jiní anonymně. Otázkou je proč anonymně? Zase  se bojíme? A já říkám, že vždycky je důvod se bát, ale o tom jindy. Od toho máme holt tu svobodu slova, která na jedné straně může ubližovat a na straně druhé pomáhat. Nepatřím k lidem, kteří by měli radost z toho, že se zbytečně pomlouvá nebo říká nepravda. Na druhou stranu má radnice dostatek možností reagovat vždy na to co lidé říkají nebo píší. Msta nic nezmění, to už tady bylo a lidé se ještě více uzavřou do sebe, ale bude hůř. Přestanou věřit a budou se bát jestli na něco nezapomněli za co mohou být trestáni.

 Není žádnou pomluvou to, že do našeho zastupitelstva se nejen na kandidátce ANO dostali lidé, kteří v jiných volbách kandidovali za někoho jiného a dokonce řídili toto město a dnes pomlouvají ty, se kterými ještě před pár měsíci vládli. Není přece žádnou lží, že pan Landa a pan Šramota seděli v minulé radě a Landa dělal dokonce tajemníka městského úřadu. Není přece žádná lež, že pan Puchar, Zuckerstein a Trefný účinkovali v minulém zastupitelstvu a byli součástí té minulé koalice, kdy Puchar dělal jeden čas dokonce předsedu Kontrolního výboru. Mohl bych pokračovat dál a došli bychom do let, kdy mnozí kandidovali za jiné subjekty do zastupitelstva a nikdy se tam nedostali. Prostě tak to v tomto městě chodí.

Co schází je vzájemné naslouchání a komunikace. To byl problém vždy nejen dnes.I v anonymním sdělení může být skryta pravda, která poukazuje na závažný problém.Jen tak mávnout rukou a říci, že se jedná o nepodložené informace mi nepřijde úplně férové. To co jsem uvedl výše nejsou nepodložené informace a v některých chvílích se mnozí ti, kteří seděli v minulých radách nebo zastupitelstvech chovají trošku podivně a u některých to zavání takovým obyčejným lidským podrazáctvím. Je to naprosto stejné, jako když se po více jak třech měsících docela bezostyšně hovoří mezi lidmi o tom,  že se stále hledají faktury a účtenky, aby se mohly podávat trestní oznámení. Samozřejmě i takhle se dá vládnout, ale to nepřinese žádný prospěch občanům tohoto města. Nemluvil bych pravdu, kdybych tvrdil, že se nic neudělalo, ale přesto si myslím, že se hodně slíbilo a zatím se radnice chová přesně tak, jako dříve. Neodpovídá se na žádné dotazy a nikdo necítí potřebu vysvětlit věci, které se v Lovosicích děli a dějí. Děli se za těch minulých a pokračuje se v nich i za těch co slíbili, že to zařídí.

Popravdě řečeno kritiku na Tomanovou, Novákovou, Piegla ml., Jandu beru, ale musí se týkat i těch co převlíkli kaťata. Stejně jako na jiné bývalé vládnoucí subjekty, ale dnes se zatím toho také moc nezměnilo. Nejsem ten, kdo si myslí, že za všechno může jen Tomanová nebo Nováková a Landa s  Pucharem, Zuckersteinem nebo Šramotou za nic nemohou. Samozřejmě je věcí nových vládců zda jim stačí ke štěstí nějaký zaplacený nocleh nebo oběd či jiná účtenka, která může budit pochybnost. Mě však zajímají jiné věci. Zajimají mě okna na škole, faktury za statisíce se kterými se kouzlí, aby to vypadalo dobře a čekám na jasná slova o pokutě Orbisu za přistavění dalšího patra bez povolení na tu obludu vedle zámku. Vždyť dnes už to není problém zařídit. Také mě zajímá co bude s autobusovým nádražím. Že byl projekt drahý mě sice osloví, ale chtěl bych také slyšet B a co tedy bude dál? Bude vůbec nějaké autobusové nádraží, které by Lovosice potřebovalo? Proč se skoro tajně zdražilo bydlení na ubytovně? Město není spekulant a na ubytovně nežijí jen nepřizpůsobiví, ale i sociálně slabí a nakonec to stejně zaplatí stát. Co se bude dít dál?

Zůstanou sportovní asociace a budou mít dále nepřehledné financování? Budou nám dále drancovat městskou kasu házenkáři? Proč se pozdě vyvěšují usnesení z rady a zastupitelstva? Proč nikdo nevysvětlí jaká je situace v BECu, který už je jako ohlodaná kost ze skříně a mluví se o něm po každých volbách. Postupně zahnívá a smrdí i když patří už jinam, ale s majetkem města. Proč se zdražuje teplo i když cena je na několik let dopředu dohodnuta a bez schválení rady není možné cenu neustále zvyšovat? Nebo to radě nevadí? Myslíte, že to zachrání Šramota a Živný? Moc o tom pochybuji. Šramota měl na starosti v minulém volebním období právě sportovce a výsledek? Víme stejné nic jako jsme věděli před tím i dnes. Proč Soldon, který ublížil nejen městu, ale i dálnici sedí stále na svém fleku jako kdyby tam byl přivařený? Proč s tím nikdo nic nedělá a město za jeho chyby stále platí? Jak to bude dál s architektem Novákem, který také městu pouští žilou už několik let.

 A ještě na závěr si dovolím poslední otázku. Považuje někdo za logické, že občané si mají pamatovat data a doby placení za psa, za odpady či jiné platby? Není to už z říše pohádek? Co je to za logiku, jestliže občan má zaplatit, ale v prvé řadě si musí zavolat na úřad jaký je jeho variabilní symbol? Ty peníze nejsou občana. Ty peníze vybírá město a jeho povinností je o tom informovat. Jestli si někdo myslí, že stačí noviny nebo internet pak je to velmi špatná zpráva. Každá banka, každý operátor, každá instituce, která po vás chce peníze vám zašle vše potřebné k tomu, aby člověk věděl to nejdůležitější pro platbu. Stačil by jeden jednatel na tepelném hospodářství a pan Vodička by místo nově vytvořené trafiky ředitele tamtéž si ve svých letech užíval důchodu a bylo by i na posílání složenek. Vždyť to zase zaplatí lidi v ceně tepla. S logikou to nemá vůbec nic společného. To jsou otázky na které bych pro začátek chtěl odpověď nejen od pana starosty, ale mohla by se přidat i Tomanová, Kulhánek, Novák a třeba i Kubíček. Někde tady se povalují další otázky a tak čekám jak to prostě zařídíte. Zatím a nejsem sám tomu přestávám věřit. Vidím mnoho těch co nám budovali zářné zítřky včera a chtějí je budovat i dnes i když v jiném dresu. Zatím se jede dál. A myslím si, že zima nepřichází od lidí z ulice, ale mráz přichází nějak brzy z radnice.     

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Makají

(Miloš, 22. 3. 2015 17:20)

To je fraška: Dnes v Lidových novinách pišou, Ríša ( Brabec,bývalý milenec místostarostky Novákový) nadělil bývalemu tajemnikovi Lovosice a svému kámošovi Honzikovi ( Landovi) tučné odměny.Nejsou jako politici,makají.

Re: Makají

(Jaroš, 22. 3. 2015 19:44)

Brabenec je falešný jako pětník. Když ho Babiš vyhodil tak byl rád, že ho Červinský zaměstnal. Dnes jeho poskoci hledají na firmě vši. Nebo je to jen divadlo a všichni si poseděli v hotelu a napili se na to jak jsme blbí.

Re: Makají

(Petr, 22. 3. 2015 21:07)

Neviděl bych to tak strašně. Tohle bere kdejaký ředitel menší firmy. Na prvního náměstka ministra to není žádná láce.

Re: Re: Makají

(Leoš, 23. 3. 2015 9:24)

On je první náměstek? Fakticky Landa je první náměstek. Dva co Babiš vyhodil dveřmi pro neschopnost se oknem vracejí. Nic blbějšího Lovochemie nezažila. Co se to děje s Babišem, že ty dva kouzelníky vzak zpátky. To musí být na tom hodně špatně. A Landa? To je kousek jako tajemník byl jen pro smích i když se to povídalo po celém městě jen ta sebranka na radnici se kryla navzájem stejně jako dnes.

Faktury a účtenky

(AD, 12. 3. 2015 14:06)

Tak pro faktury a účtenky tam běhá jen Rotbauer a vozí je služebním vozem v pracovní době je Johnovi do Opárna. Všichni ho mají na dúřadě plné zuby, protože jen zdržuje a nic z toho.

Re: Faktury a účtenky

(Sulc, 14. 3. 2015 10:54)

Rotbauer je také kus. Nedá nikomu pokoj. Teď si vzal na paškál Deusovou. Asi mu to poručil John, který se bojí kdo ovládá Kontrolní výbor. Je to divné, ale po dlouhé době se na zastupitelstvu četla zpráva z KV. Tak by to vy pitomci mělo být.

Re: Re: Faktury a účtenky

(Kobliha, 17. 3. 2015 9:42)

Deusová se do toho namotala sama. Dobře všichni víme, že učitelů a doktorů už jsme měli v zastupitelstvu plno. Výsledky žádné. A když tak na malé výjimky. Proč se stále opakují stejné chyby? Protože v Lovosicích volí rodinné klany. Nyní to byl klan z Lovochemie a házenkáři hodili za hlavu své tradiční podporovatele. Dnes nevidíte činnost ani ODS ani ČSSD i když bych právě od nich bych očekával nějakou činnost. Kam všichni zmizeli i ve chvíli kdy ti noví si z lidí dělají kašpary. Před volbami dělali všechno proto, aby prohráli volby a posadili nám sem Brabcovi hadráře.

Re: Re: Re: Faktury a účtenky

(Hafan, 21. 3. 2015 11:02)

Deusová kandidovala za socany, tak má se domluvit a ne podrážet. Nechala se ukecat a teď se bojí. Čeho? Rotbauera. To snad ne ten by měl napsat nebo vysvětlit jak je to s Johnem a jeho výhodami od města. I když po pravdě řečeno proti Srbovi je břídil, ale Srbovi také lezl do zadku.

Zpráva pro Dobeše

(Venca, 19. 3. 2015 13:19)

Právě jsem se dostal k počítači a dočetl Tvůj článek. Promiň Dobeši, ale to mě křivdíš, nechtěl jsem svým příspěvkem z Tebe ani z nikoho jiného dělat blbce, jak uvádíš, ale jen odpovědět na dotaz Carlose z 12.3., kolik peněz dostává ASK a pak Mirdy z téhož dne, který se domníval, že je to přísně utajené. Já to zjistil, tak jsem odpověděl, nic víc za tím nehledej. A jak jsem psal, informace jsem čerpal z rozpočtu města 2014, výdajová část, strana 9, kapitola 3412 - městská sportovní zařízení ve správě ASK a kapitola 3419 - ostatní tělovýchovná činnost-podpora. Informace na internetu běžně dostupné všem, můžeš se sám přesvědčit, že nekecám. Jestliže máš jiné zaručeně věrohodné informační zdroje, považuj můj příspěvek pro Tebe za bezcenný.

Re: Zpráva pro Dobeše

(Dobeš, 20. 3. 2015 8:39)

Jó díky, ale pokud to nebude transparentní a to není pak nikdo z nás nic jiného než víš ty. Ano město peníze dává, ale kdo kontroluje jejich využití. Kontrolní výbor nesmí, tak kdo. Jen idiot nechá bez kontroly hospodařit s majetkem města a ještě v době, kdy ti co sedí v ASK ze zastupitelstva nic nekontrolují, ale jim to vyhovuje. Asi mají stálý přísun. Po pravdě řečeno za to mohou všechny předchozí garnitury, ale obsazení radnice a zastupitelstva nedává žádnou naději na změnu. Nebylo toho házenkářského tunelu fakt už dost?

Re: Zpráva pro Dobeše

(Venca, 21. 3. 2015 9:57)

To o čem nyní píšeš není problém v tom kolik peněz se do sportu z městského rozpočtu uvolňuje, to již víme, ale jak hospodárně se s penězi nakládá. Ale to je otázka nastavení kontrolních mechanizmů, třeba účelové využití příspěvku včetně následného vyúčtování a pod. To já nevím, ale to jsou standardní účetní záležitosti. Předpokládám, že odpověď bys dostal na jednání zastupitelstva, dotazem na osoby kompetentní, na této diskusi asi těžko.

ASK

(Franta, 20. 3. 2015 9:06)

ASK už je dávno pod drobnohledem. Chce to čas. Nemůže být všechno hned. Je to rozjetý vlak. Vadí mi jen, že už dávno mohla být napsána spousta věcí. A co ten slavný audit?

Re: ASK

(Marfuša, 20. 3. 2015 19:35)

Zase se někdo napakoval. O nic jiného nešlo. Nic nekončí a nic nezačíná. Pouze se jede dál i když to nejvíc pociťují lidé.

Posílám podklady pro sportovní tunel, který už u nás existuje dlouho. Berková, Batěk, John, Šramota a mladý Landa užby mohli za

(Anonym z donucení, 20. 3. 2015 8:31)

Berková, Batěk, John, Šramota a mladý Landa by už mohli začít mluvit pravdu. Jak to vlastně je? Prostě by to chtělo zařídit. Pane starosto a co vy, který o tom přece víte a vždy jste obhajoval názor spravedlnosti, poctivosti a otevřenosti. Výsledky jsou divné. Zatím na vše co děláte doplácejí lidé. Ti co okrádají město jedou dál jako by se nechumelilo a ještě ztrácejí paměť.

Omezení svobod, likvidace opozice, zastrašování lidí

(Bolševici, 17. 3. 2015 19:10)

To je celé ANO v Lovosicích stejně jako ANO v republice. Podívejte se co za těch sto dní udělali? A kde je jejich program? Co automaty? Zatím jen transparentně obsazují veškeré pozice svými známými a pomlouvají bývalé. Zajděte si někdy popovídat na úřad, jaká tam panuje atmosféra. Běhá mi mráz po zádech když dva úředníci nezávisle na sobě mluví o Městském úřadě jao o "kachlíkárně". Doufám že vám to milí kobliháři za ty předvolební prémie stálo!

Re: Omezení svobod, likvidace opozice, zastrašování lidí

(Josef, 17. 3. 2015 21:41)

Jaká panuje na úřadě atmosféra? Byl jsem si tam pro řidičák, usměvavé úřednice, příjemná pokladna, všude pohoda.....

Re: Re: Omezení svobod, likvidace opozice, zastrašování lidí

(Jožka, 18. 3. 2015 7:52)

Josef probuď se. Tak to autor nemyslel. To chceš aby si rvaly vlasy a brečeli jako želvy? Tak to není, ale ti co s nimi mluví nebo se setkávají mají informace nebo známí. Prostě ta nechuť je jinde než v obličeji a občan za to nemůže. Nikdy to není ideální ale teď je to o dršku. Vymýšlejí kraviny a chtějí aby všichni jásali radostí. Třeba změna placení je úlet. Kdo to vymyslel je totální vůl. Vodička na TH a dva jednatelé. To už je výsměch lidem. Najít a rozdělit koryta aby bylo na všechny dá fušku. Komu tam je nejlíp je Hejdová. Nevím co má za vzdělání, ale přizpůsobí se každému. Šťastná to žena. Jenže to každý nedokáže.

Re: Re: Omezení svobod, likvidace opozice, zastrašování lidí

(úřednice, 18. 3. 2015 8:28)

Možná na vás se u přepážky smějí. Jinak se bojíme cokoliv říct, protože jak se tu říká i stěny mají uši. Autor není daleko od pravdy když přirovnává náš úřad k Bartolomnějské. Jsou úředníci, kteří donáší vedení na své kolegy. Panuje atmosféra strachu. Šikanují nás nesmyslnými úkoly, které nás odvádí od naší práce. Nemluvím o stylu jednání některých nových radních.

Re: Re: Re: Omezení svobod, likvidace opozice, zastrašování lidí

(Marta a Týna, 18. 3. 2015 12:23)

Kde vládnou lidi co nemají o politice a zákonech ani páru přichází džungle. A v ní se daří lidem jako paní Hejdová, Soldon, Budský, Buriánková apod. Musí se umět přizpůsobit nebo zapůsobit. Obojí je špatně.

Re: Re: Re: Omezení svobod, likvidace opozice, zastrašování lidí

(Jana, 18. 3. 2015 19:53)

To je strašný. Jak si to můžou dovolit šikanovat. Nebojte se to říct, nedejte se! Držím palce,